Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két törzskönyvezett német...

Van két törzskönyvezett német juhászkutyám a fajta hazájából Németországból. Szaporíthatom? (többi lent)

Figyelt kérdés
idáig eszembe se jutott mert a pénz nem érdekel, de tegnap egyik rokonom mondta hogy jó lenne ha fedeztetném mert szeretne egy kis kutyát, meg egyik jó barátom is most keres német juhász kölyköt. Szerintetek? megérné? valószínűleg mind elkelne. pláne hogy nem kérek értük semmit max az oltás árát, de szerintem azt sem. Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 9. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen, most ezt mondják. De mikor ott lesznek a kölykök, már nem fogja őket érdekelni. Akkor mit csinálsz majd a kicsikkel? Ivartalaníttasd minél előbb mindkét kutyust!
2014. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Az az általános tapasztalat, hogy a rokonok, barátok az ilyen állításaikat nem veszik komolyan, és az érdeklődők eltűnnek, amikor már megszületett a 8 kiskutya. Rengeteg nj van menhelyen, én a helyedben inkább oda küldeném az érdeklődőket.
2014. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Igen, ha elviszed minimum 1 kiállításra megcsinálod az engedelmességi vizsgát és a tenyészszemlét és máris lehetnek kölykeid.
2014. ápr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

ivartalaníttasd őket!


amúgy meg nem szaporítunk, tenyészszemle után, hozzáértéssel lehet tenyészteni!

2014. ápr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Egy nagyon beteges fajtáról van szó.Az eü.szűréseket a fajtabetegségekre,mint pl.diszplázia,feltétlenül meg kell csinálni.

Biztos hogy nem éri meg.Mivel nem vagy tenyésztő,nincs kennelneved,a kutyáid semmilyen eredményt nem értek még el kiállításon vagy munkaversenyeken,drágán nem fogják megvenni a kiskutyákat tőled.Olcsón meg azért nem,mert millió nagyon szép nj kölyköt árulnak fillérekért,legtöbbjük soha nem kel el.Vagy 5-10 ezerért rásózzák bárkire,csak vigyék már.Törzskönyveztetni nem tudod a kicsiket,mert nincs kennelneved.Ahhoz ugye MEOE tag kell legyél,a kennelnév és tagság helyből tízezren felül.Valaki majd megírja,mennyi pontosan.

Számolj kicsit:

MINDKÉT szülő szűrései:több tízezer.Anélkül csak olcsó szaporítás almot lehozni,plusz felelőtlenség egy esetleg betegséget örökítő kutyától kölyköt lehozni.A kiskutyával szemben is kegyetlenség,ha mondjuk 1 évesen le kell altatni,mert nem tud lábra állni a dp-től.

Fedeztetés előtt 2 db herpesz oltás a szukának,kétszer 12 ezer ft.Vemhesség alatt folyamatos orvosi kontroll,egy UH vizsgálat minumum 8 ezer.Pár tízezret félre kell tenni ellési komplikáció esetére,egy császár minimum 40 ezer.

Ha megszülettek a kölykök,meg persze a vemhesség alatt végig minőségi,vemhes és szoptatós kutyának való táp,zsákja 12-20 ezer ft.

Kölyköknek féregtelenítés,oltások,oltás darabja 3500-nál kezdődik.Utána a chip,darabja 3500 ft,nélküle törvényellenes kiadni a kezedből kutyát.

Szóval jóval 100 ezer ft felett van a költség.Akkor,ha nincs gond,komplikáció esetén akár a többszöröse.Ettől kezdve gondold át,akarsz-e jótékonysági intézmény lenni egy barátod kedvéért.

Ha kölyök a nyakadon marad,azt vagy elajándékozod(nem könnyű)vagy megtartod.

És azt is vedd figyelembe,hogy egy alom 2 évet elvesz a kutyád életéből.

2014. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nálunk is, 3 rokon is mondta, hogy úúúúgy elfogadna egy kölyköt a kutyámtól. Ennek 6 éve, azóta ivartalanítva lett, viszont egyik rokonnak sincs azóta sem kutyája... Ha tényleg akartak volna kutyát, akkor lenne nekik.
2014. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig az ismerőseid mindenképp nj-t szeretnének,szeretettel ajánlom nekik a Fajtamentést.Rengeteg gyönyörű kutyájuk van,fiatalok is.
2014. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6-OS!

Persze, mert nyilván ingyen kellett volna nekik. Sok ember utazik erre.

2014. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó rendben annál maradtam hogy nem lesznek kicsik , ennyi gondot nem vállalok be :)
2014. ápr. 9. 19:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nálunk is volt,rokonok barátok mondták kell nekik kutya.Aztán fedeztettük a kutyánkat (megbántam,de semmit nem tudtam hogy ez szaporításnak számít, 14 éves lehettem)

Amikor mondtuk,hogy vemhes a szukánk szépen sorban mondták vissza..most nincs pénz,nincs idő nincs ez nincs az pedig..


5 kölyök született, egy halva, egy pedig 3 nap múlva pusztult el.Maradt 3.

A kölykök Eukanuba puppy-t kaptak és a gazdiknak is adtuk belőle.Illetve 6 hetesen megkapták az első oltás ,8 hetesen adtuk el őket.

Azóta is rendszeresen kapcsolatban vagyok az egyik kutyus gazdijával.A másik mint kiderült epilepsziás lett. 3. pedig felelőtlen gazda miatt első nap megevett vmi bogyót,mert a kertben hagyta a 8 hetes kölyköt felügyelet nélkül!! másnapra a kölyök elpusztult.


Sose fedeztetném egy kutyámat sem.


1,ha nincsenek szűrve a szülők akkor később betegségek is kialakulhatnak mint az egyiknél az epilepszia

2,láttam a kutyámon amikor ellik,hogy szenved,fáj neki :(

3,tényleg drága a kölykök 8 hetes koráig felnevelése


Ja és arra is rájöttem nem csak az számít ,hogy hogyan bánsz a kölykökkel,meg mindent megadsz nekik.

Attól betegek lehetnek,azt nem lehet látni, a szülőket kell szűrni!!


Tiszta,meleg helyen voltak tartva naponta egyszer mindig cseréltük a takarót a kölykök alatt.4 hetes koruktól kaptak Eukanuba puppy-t áztatva,meg ugye szopiztak.Hozzá szoktattuk őket a fésűhöz,hajszárítóhoz,vízhez,játszottunk velünk,kaptak oltást 8 hetesen kerültek gazdihoz.Szóval nem voltak rosszul tartva.De ennek ellenére mégis 5 kölyökből 2 maradt meg abból az egyik epilepsziás.


Na ezért nem jó szaporítani!!!

2014. ápr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!