Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni arrol...

Hogy tudnám leszoktatni arrol a kutyám, hogy ne ugasson annyit?

Figyelt kérdés

a keverék kutyám októberben lesz 2 éves.

a kb 300 négyzetméteres kertben szabadon kószálhat.

de e helyett ugat a szomszédra a házunk előtt áthaladó autókra és emberekre.

sötétedés után már az előbb felsorolt dolgokra és plusz még a semmibe is ugat.

ja és majdnem minden nap szoktunk vele játszani

(éjszaka bent alszik velünk a házba a saját kis kosárkájába)

(Budapest külvárosában élünk)



2014. ápr. 9. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Az ugatósság állítólag örökletesen meghatározott. A vizslák pl. alig ugatnak.
2014. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Unatkozik mint az állat, neked se tetszene ha egy 300 nm-es lakásba lennél zárva, de nem találkozhatnál más emberekkel. Vigyátek sétálni minden nap, más kutyák közé. Ez a "majdnem minden nap játszunk vele" lóf***sz.
2014. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Úristen első, ez mekkora baromság! Ismerek egy pár vizslát, és bizony elég nagy a szájuk, rendesen tudnak hisztizni ha valamit akarnak. Meg amúgy sem örökletes, hanem le kéne fárasztani szerencsétlent és akkor nem ugatna.
2014. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sétálj vele egy jó nagyot, mielőtt magára hagyod, mikor meg hazaérsz, akkor labdázzatok, dugdoss el játékot, jutalomfalatot a kertben, azzal lefoglalja magát és nem fog ugatni.
2014. ápr. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

a közelmúltban megpróbálok több időt szánni még a kutyámra

2014. ápr. 9. 21:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Vidd sétálni naponta legalább másfél órát. Amúgy meg első a vizslák igen is ugatnak. A mi utcánkban van egy vizsla, éjjel-nappal ugat.Meg a másik utcában is van egy vizsla, az is szintén egész nap ugat.Bár meg lehet szokni. :) Bár kétlem hogy ezek a vizslák le lennének mozgatva, nem látom hogy vinnék őket sétálni.
2014. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért vannak olyan kutyafajták amikre jellemzőbb az ugatás.

pl. terelő kutyák (puli)


Akinek ugatás mentes kutya kell az vegyen huskyt (igaz a többi kutyától ez is megtanulhat ugatni)

2014. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem egészen értek egyet ezekkel a válaszokkal, amik a lefárasztást abszolút megoldásnak tartják az ugatásra. Egy kutyát ki lehet úgy fárasztani, hogy ne ugasson, kb. fél órára, amíg kipiheni magát. Én ha naponta sétáltatom, kerékpárral futtatom is a kinti-benti kutyámat, akkor is ugat, mert szeret ugatni, fontoskodni a kerítésnél. Annyira nem tud elfáradni, hogy az otthon ébren töltött 14 órában ne legyen ereje ugatni. Szóval a lefárasztás, a foglalkozás fontos, de Istenem, hát kutya, persze, hogy ugat, ha lát, hall valamit. Az ideiglenesemet nem futtatom, csak sétáltatom, mégis csak nagyon ritkán ugat, inkább napozik. Kutyafüggő.
2014. ápr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az lehet utolsó, de itt egyáltalán nem ez a helyzet ha elolvastad a kérdést...
2014. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudom hogy időigényes, meg talán nem is minden kutya tudja megtanulni, de az én kis terrier-valamicsoda keverékemet sikerült rászoktatni, hogy ne ugasson. Muszáj volt, mert másfél éves korában kiderült, hogy külföldön fogunk élni, mégpedig Svájcban, ahol híresen nehéz lakást bérelni külföldiként, hát még egy hangoskodó kutyával megtetézve a dolgot...


Úgy tanítottam, hogy amikor hangosan rázendített, akkor mindig odaugrottam egy jutalomfalattal, előbb rászóltam, hogy "PICIKET" aztán amikor elhallgatott és odafigyelt rám akkor megismételtem, hogy "piciket" de buffogtam is halkan. Ha a kutya is buffogott, akkor odaadtam neki a jutifalit. Ez most biztos röhejesen hangzik, de kevesebb, mint két hét alatt a kutyám megtanulta, hogy akármi van, akármit akar jelezni, azt nem hangos ugatással, hanem buffogással kell jelezni, amikor meg mégis belefeledkezik a dolgokba és hangosan ugat, akkor csak kiszólunk neki, hogy PICIKET és már le is vette a hangerőt. Olyankor agyondicsérem, ő is boldog, mi meg már negyedik éve lakunk itt és még egy szomszéd sem panaszkodott (illetve errefelé nem is a bérlőnek szoktak panaszkodni, hanem a ház tulajának, aki gond nélkül kirakja azokat, akikkel probléma van) szóval megérte ezt végigcsinálni vele.

2014. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!