Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy szaporító? Nem...

Tenyésztő vagy szaporító? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
Egy ideje érdeklődöm az ausztrál juhászkutya iránt, és nézegetek kenneleket, könyveket róluk. Rendre belefutok apróhirdetési oldalakon egy hölgy kutyusaiba, aki elég olcsón(50000-110000 ft) árulja őket, de hirdetés szerint egy nagyobb magyar kennel által támogatott párosításból hoz le almokat. De messziről jött ember, azt mond, amit akar, és nem találom se a honlapját, se a kennelét. Akkor a hölgy most szaporító vagy tenyésztő? Mert így lekövethetetlen. Bárki megtalálhatja 2 kattintással az adott hirdetéseket, mert szinte az összes hirdetési oldalon fent van, de igény esetén linkelek hirdetést tőle.

2014. ápr. 10. 11:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én e-maileztem velük egy darabig, érdeklődtem én is a kölykök miatt. Az apa tényleg Silver Dream-es, ha minden igaz. A szukák ugyanolyan árban vannak, mint más kennelnél egyébként. Nekem is felajánlották, hogy elhozzák a kölyköt, szerintem ezzel önmagában nincs baj. Igen, a képeken koszos az udvar, ez van. Honlapjuk meg van, csak csapnivaló. Nem szaporítók szerintem egyébként, mivel kb. évente van 1 alom, amit lehoznak és azt is rendes kutyákkal, akiknek tk., szűrések, eredményeik vannak.
2014. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén,engem főleg az áruk lep meg. Egy egészséges,fajtatiszta aussie ára az ország akármelyik kenneléből 1000-1200 €. Még évekkel ezelőtt szemeztem az egyik nagyobb kennel egy színhibás példányával,aki így volt 200.000...Sok éves álmom nekem is a fajta és úgy vagyok vele,ha már egyszer eljön az ideje,akkor bizony gyűjteni fogok rá és mindenképp megbízható helyről veszek. Értem én,hogy vajdaságiak és adhatják olcsóbban a kutyát,de azért egy-két dolog kétségeket ébreszt az emberben,valóban tenyésztő lenne-e pl.,mint írtam a kicsik ára,a nem éppen igényes (bár az nem annyira vészes) környezet,maga a tény,hogy ilyen oldalakon hirdet és az,hogy akár autóból ad el/házhoz viszi a kutyát...Túl sok a lutri,ráadásul egészségügyi szűrésekről sem ír,a szülőkről sincs kép,csak az állítólagos nevük és eredményeik;honlap megint nincs...Te döntésed,honnan veszel (ha veszel) kutyust de én biztos,hogyha tizenéves várakozás után eljönne az idő,hogy álmomat valóra váltva egy ausztrál juhászkutya boldog tulajdonosa lehessek,megbízható,jó nevű kennelből venném a kicsit.
2014. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én nem vennék tőlük kutyát semmiképp. Ha csak egy sötét folt van az ügyben, már akkor sem mernék tőlük hozni kölyköt, mert egy egészséges, kiegyensúlyozott kutyát akarsz te is gondolom, olyan kennelből, olyan felmenőkkel, ami visszakövethető. Én ajánlom neked a Tanmark's kennelt, vagy a Silver Dream-et. Igen, ők olyan árban adják a kölyköket, ami a csillagos eget veri mondjuk egy vásárban vett kutyával szemben, de 100%-osan megéri. Ez egy rendkívüli fajta, jó kezekből.

Egyébként azok, akik hirdetik ezeket a kölyköket, amiket linkeltél, elég primitívek, tekintve a válaszukat, amit írnak, mikor valaki csak érdeklődik egyelőre, nem pedig rögtön vinné a kutyát, akit egyébként tény és való, tényleg el akarnak hozni kocsival, nem pedig a kedves vásárlónak kell házhoz mennie. Ez valóban elég gyanús, és az is, hogy ezek a kölykök már elég nagyok, és még senki nem vitte el őket (gondolok itt például a két kanra). Holott ugye egy csomóan vannak, akik kinézték már nagyon régóta ezt a fajtát, de nincs ennyi pénzük rá. Még őket is eltántorítják a körülmények.

Szó, ami szó, én nem ajánlom!

2014. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!