Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy szaporító? Nem...

Tenyésztő vagy szaporító? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
Egy ideje érdeklődöm az ausztrál juhászkutya iránt, és nézegetek kenneleket, könyveket róluk. Rendre belefutok apróhirdetési oldalakon egy hölgy kutyusaiba, aki elég olcsón(50000-110000 ft) árulja őket, de hirdetés szerint egy nagyobb magyar kennel által támogatott párosításból hoz le almokat. De messziről jött ember, azt mond, amit akar, és nem találom se a honlapját, se a kennelét. Akkor a hölgy most szaporító vagy tenyésztő? Mert így lekövethetetlen. Bárki megtalálhatja 2 kattintással az adott hirdetéseket, mert szinte az összes hirdetési oldalon fent van, de igény esetén linkelek hirdetést tőle.

2014. ápr. 10. 11:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szépen elbeszélgettek itt arról, mi van, ha......., meg ki mit gondol.

Mert senki nem tud az adott kölykökre semmi használható, valós infót.

Ha kétségeid vannak, lépj tovább. Van már ebből a fajtából is tenyészet itthon nem is egy. Hiszen egyre jobban "divatba" jönnek.

2014. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Én egy szóval sem mondtam, hogy a hölgytől akarok kiskutyát venni. Azt mondtam, hogy érdeklődöm a fajta iránt, és belefutok a hirdetéseibe. Igen, jól látod mindenki a véleményét mondja, azon egyszerű oknál fogva, hogy az volt a kérdés, hogy ki mit gondol. A hölgyön kívül senki nem lehet biztos benne.

Véleményem szerint egy tenyésztőre nézve, maga a tény is gyalázatos, hogy felmerül, hogy ő esetleg szaporító. Ha nem egyértelmű, hogy tenyésztő ott már baj van. Én az itt lévők véleményére voltam kíváncsi, hogy ki hogy látja, ugyan azt a hirdetést. Ennyi.

2014. ápr. 10. 16:01
 13/23 anonim ***** válasza:
szaporító!!Kérdezd meg h mi a kennelnek a neve? :D
2014. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ad írásos, aláírott (azaz jogilag helytálló) egészségügyi garanciát a kölykökre? Ha nem, ne kezdj vele.
2014. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Szerintem bár ez saját vélemény, tenyésztőnek saját weboldala van, az oldalra fel teszi a szülök képeit a törzskönyvet is.Megengedi hogy a helyszínen meg nézd a szülő párt. A kölyköket oltási könyvel, törzskönyvel és chippel adná.Néhány tippet arról hogy azt a fajtát mivel etesd, menyi a mozgás igénye, mi a fajtára jellemző betegségek vagy tanácsolná a saját állat orvosát stb. De én ha tenyésztő lennék akkor először is meg bizonyosodnék arról hogy kinek adom a kutyust, hogy jó sora lesz meg ilyenek.
2014. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nekem nem szimpatikus, nem vennék tőle kutyát. Az meg hogy 50-ért adja a linked utolsó képein lévő kiskutya színhibás és nem tenyészthető, gondolom azért kér annyit.
2014. ápr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
0%

na jó, azért ez nekem már abszurd, hogy minden tenyésztőt így ki kell pczni... manapság csak az lehet tenyésztő, akinek több hektáros telke és villája van, vagy mi? most csak példának hozom fel, hogy van egy maine coon macska tenyészet, aminek a tulaja folyton hirdet, hogy eladó kicsik vannak. semmi pompa vagy ilyesmi, egy vidéki házban fogja otthoni pulcsiban a macskát, aki ugyan szép, de biztos nem aznap lett kifényezve minden szőrszála.. arra én is azt hittem először, hogy szaporító, bár annyit írt, hogy kiállítási eredmények vannak és törzskönyv is. aztán pár héttel később láttam híradós interjút, hogy az ország (egyik?) legelismertebb tenyésztője, csak egy macskájának van 100 akárhány díja, szobafestőként keresi a kenyerét és 20 macskája van kb (most nem emlékszem a pontos számra), egy 1-2 szobás kis falusi ház félében élnek, régies bútorok között és a macskák szobánként, mondjuk 4-5ösével vannak szeparálva. és jéé, mégis az ország egyik legjobb tenyésztője! erre ilyen óriás kutyákról szóló hirdetésben az udvaron vannak kiállítva valamin és húú máris szaporító, amikor nem egy palota udvarába vannak dísznek? hát ez "borzasztó"..-.- ennyi ostoba embert.. az tény, hogy nincs honlapja, de ha vannak törzskönyves szülők, akiknek eredményeik, valamint a kutyák jól néznek ki, jó ellátásban részesülnek, mit számít, hogy vidéken vagy egy budai villában élnek?


azért drága válaszolók itt sokan elvagytok szállva magatoktól, mintha ti mind szuper tenyésztők lennétek egy mesés kastélyban! na ne vicceljünk.. telefonálni kell és kérdezni, nem gyanúsítgatni mindenkit! ha úgy sem stimmelnek a dolgok, akkor jogos a gyanú, addig ez mind csak üres bar.mság! gratulálok a sok észlénynek!

engem is leszaporítóztak már, mert ezerből egyszer az EGYIK kutyám törzskönyvét nem találtam.. na azért ne vicceljünk, ha ott van 20 kutya és csak egynek nem találom egyetlen papírját (mer minden más megvolt), akkor máris menjek a halálba! eléggé szánalmasak manapság az emberek, hogy csak a tökéletesség felel meg mindenben, ilyen alapon csak az állatorvosok és milliomosok lehetnek tenyésztők!


nekem sem a pénz, sem a környezet nem akadály, de sokan ezt hobbiként űzik, így vannak olyanok akik emellett komolyan dolgoznak és nemcsak mert annyira ráérnek itthon ülni (mint pl én...), hanem mert nincs sok pénzük, ezért csak annyit tudnak megadni az állataiknak, amennyit saját maguknak. ettől kaphatnak minőségi ételeket, járhatnak kiállításra, meglehetnek az egészségügyi szűréseik, lehetnek meoe tagok stb, de ha egyszer pl az udvaron nincs fű, hanem homokos, hát ez van! nem a legszebb így az összkép, na de mit számít, ha egyszer ők nem abba fektetnek be,hanem másba?! nagyon jó lenne, ha mindenki elgondolkodna, átolvasná ezt még 1x és nem írna h.lyeségeket, hanem magába szállna!!!!!!!!! azért van milliónyi valódi szaporító, pl. akik egy sz.ros ketrecbe fotózzák a kutyát, a sok h.lye meg onnan veszi és fel sem merül a gyanú, hogy baj volna ott.. de mert itt minden stimmel, csak az ember nem öltönyben, vörös szőnyegen fotózta a kutyát, máris szaporító??

úristen...-.-" most felb-sztatok gyökerek........ ha a h.lyeség fájna, itt szinte mindenki ordítana már!

na csók

2014. ápr. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#17, inkább meg se szólaltál volna...


Nem kell kastélyban élnie senkinek, de azért egy ALAP igényessége legyen már az embernek, baromi nagy megerőltetés lett volna letakarítani azt az asztalt, meg tán tiszta holmit tenni a kiskutyák alá:

[link]

Nekem egy ilyen kép teljesen mást súg, mint pl ez: [link]

Lehet én vagyok csak ilyen megátalkodott, de ahol még ilyen minimális dologra sem képesek hogy egy vizes ronggyal letöröljék azt az asztalt, hát köszönöm, onnan én nem vennék semmilyen állatot.


Amúgy értelmes lehetsz te is, ha így ismeretlenül ilyet írsz idegenekről. Kezeltesd valahol az agressziódat.

2014. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem vagyok senki pártján, nem kell hogy kastélyban lakjon, de én húsz macskával sem laknék együtt... Az asztal meg hintőporos amivel a fehér szőreit akarta még fehérebbé tenni , az hogy nem törölte le lehet neki fel sem tűnt, én tuti letöröltem volna vagy máshol csinálok képet, de ez már részlet kérdése. Egy egészséges kutya nézhet ki jól rossz környezetben is, de egy beteg, elhanyagoltat rakhatsz akármilyen csili-vili helyre sokat nem dob rajta.
2014. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok tenyésztő él villában, ha jól belegondoltok a tenyésztés nem feltétlenül olyan nagy nyereséget hoz, sokkal inkább veszteséges. Ha nem te vagy a legjobb nem lehet belőle megélni. Senki nem várja el, hogy egy villában lakjon az adott ember, de azért egy szegényesebb környezetet is tisztán lehet tartani nem?

Nem is ez a fő gond ennél a hölgynél, hanem az, hogy az apródon hirdet! Én még egy tenyésztőt sem láttam apróhirdetéses oldalon árulni a kiskutyáit. Mindegyiknek van legalább egy egyszerű weboldala. Manapság nem valami nehéz ilyet készíteni/készítettni. Ráadásul az, a szöveg, hogy "igény szerint Szegedre, Tompára vagy a megbeszélt helyre elvisszük." nagyon egy szaporítóra vall! Attól még hogy kiír mindenféle szűrést meg mit tudom én mit, semmit se bizonyít vele. Aki ilyen oldalon árul állatot az hiteltelen, legalábbis az én szememben.

2014. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!