Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler tulajdonosok?

Rottweiler tulajdonosok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Akinek van rottweilere, és így tapasztalata róla, írjon legyen szíves nekem pár infót a fajtáról. Pozitívumokat nagyjából ismerem, az érdekelne, hogy mik a negatívumok.

Családos vagyok, ezért érdekelne.

2 hónapon belül ilyen kutyát szeretnék venni, csak biztos akarok lenni a fajtában és önmagamban. :)

Köszönöm a segítséget!



2014. ápr. 10. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy a fajtában és magadban, akkor válassz másik fajtát.
2014. ápr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nincs negatívuma, hogyha van némi tapasztalatod kutyanevelés terén és megfelelően neveled.


Nem gyenge kézbe való kutya.


Itt vannak infók róla, mert több óra is kevés lenne jellemezni őket:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


https://www.youtube.com/user/siroccorotti


Jó olvasgatást!

2014. ápr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok bizonytalan.

Csak nagyon sokat hallottam róla, sokaknak mondom hogy rottweilerem lesz, és mindenki azt mondta rá eddig, hogy juj nehogy az legyen mert megvadul meg minden ilyesmit.

De én nem hittem el semmit..

Még mindig kitartok a fajta mellett, és ilyen kutyát szeretnék minden áron.

Határozott gazda vagyok..:)

2014. ápr. 10. 17:58
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

2-es vagyok.


Ne hallgass a hülyékre, kérdező! Nagyon sok olyan rotti tulajdonos is van, aki rosszul neveli és kezeli a kutyáját, illetve sokaknak csak kívülről van rotijuk, de a jelleme már közel sem az igazi! Egy igazi roti kemény dió, nem egy mindenki kutyája (ez így is van jól), oda kell figyelni a nevelésére, ugyanakkor ha jól csinálod, a legjobb társ válik belőle, akiben minden körülmények között megbízhatsz. Nyilván a gyerekkel nem hagyjuk felügyelet nélkül, ez alap, akármilyen jól nevelt is!


Én is kaptam olyan tanácsokat, hogy le kell verni, mert a fejemre nő, meg féltenek tőle, meg ilyesmi és sajnos a kutyaiskolán is rossz irányba tereltek, ezért az elején nem volt jó kapcsolatom a kutyával és voltak gondok. De szerencsére elkezdtem a tenyésztőre hallgatni (amiket linkeltem is) és azóta nagyon jó a kapcsolatunk a kutyával, nincsenek gondok. Kemény kutyák, de nem kell rémeket látni! :)

2014. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

a 70 éves idős szomszéd házaspár szerint , roti nélkül nem érdemes élni sem :)

40-50 éve rotit tartanak :) felneveltek 4 gyereket. van egy rakás unoka és dédunoka . szerinted ???

ha a családon belüli sorrend egyértelmű : a kutya az utolsó a sorban ! akkor bátran !! inkább egy roti,mint egy csiwawa !!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

2014. ápr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Imola Ágnes ***** válasza:
81%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5552566-a-rot..

Itt a te válaszod van, ha jól tudom.

Látszik, hogy nagyjából, elméletben tudod hogy mit jelent egy roti, de gyakorlatra nem biztos, hogy fel vagy készülve. A roti nagyon kemény, határozott kutya, aki még akkor is feszegetni fogja a korlátait, ha tökéletesen van tanítva, és nevelve. Egyszerű példa: sétánál mindig laza a pórázunk, soha nem húz, DE néha, ha valamit nagyon meg akar szagolni, egyszerűen megránt a pórázzal együtt. 3-4 havonta egyszer fordul elő, de próbálkozik. Észreveszi azt, ha van esélye áthágni egy szabályt... jól nevelt roti, csak ritkán fog próbálkozni ezzel, és szóval is le lehet tiltani, de kemény kutya. Az, hogy valaha is családtag ellen forduljon, nem fordulhat elő soha!!!A legjobb tenyésztő kiválasztása nagyon fontos, gyakran betegesek, labilisak, ami hatalmas gond lehet. Maximális szocializáció, alapengedelmesség, falkasorrend. EZ a három dolog alap minden rotitulajdonosnak.

2014. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
80%

Mi 3 hónapja hoztuk el a tenyésztőtől az akkor 3 hónapos rotinkat. Szombaton lesz 6 hónapos. Ez az első kutya, amit már kölyök korától én nevelek fel, de már pár éve beleszerettem a rotikba, így mindenképpen szerettem volna egyet. Mindenki arról próbált lebeszélni, hogy első kutyának ne válasszak rottweilert, ezért, mielőtt a tenyésztőt felhívtam a következő könyveket olvastam el:

- Urs Ochsenbein - Rottweiler

- Adolf Ringer - Rottweiler

Később pedig:

- Cesar Millan - Hogyan neveljünk tökéletes kutyát


Szerencsére sokat tudok vele foglalkozni, most kezdtünk el kutyasuliba is járni. Mivel főleg a kanok nagyon dominánsak, kell nekik a falkavezér, különben ők veszik át ezt a szerepet, ami nem vezethet jóra. Sok sok türelem kell hozzá, rengeteg séta, és kellenek a szabályok amiket mindig minden körülmények között be kell tartania mindenkinek a családban! És persze kell a szeretet :) Ha ezek megvannak akkor egy tökéletes kutya a roti. Nagyon könnyen tanítható, nincs olyan amit kellő türelemmel, jutalomfalatokkal motiválva ne tudnál megtanítani neki. Hamar megérti amit elvársz tőle, rendkívül okosak, és valóban nem sok negatívot lehet rájuk mondani. Mivel az enyém még kölyök, így természetesen megvannak azért az ezzel járó gondok is, pl. fogváltáskor mindent rágott volna szét, vagy pl. a múltnap a parkban póráz nélkül gyakoroltuk a sétát láb mellett és egyszer csak egy meglátott egy lepkét és elkezdte kergetni, vagy pont ma reggel egy kacsa után szalad be a tóba... ezek mind olyan dolgok amik minden kölyök kutyánál természetesek, de dolgozni kell rajta, mert ilyenkor még játékosak és könnyedén elvonja a figyelmüket a feladatról bármi ami szórakoztatóbb számukra :) Sokat van kutyák között a mienk, a szocializációra első perctől kezdve nagyon figyeltünk, tök jól eljátszik egy kis bichontól kezdve a nagytestű kutyákig mindegyikkel és az emberekkel teljesen békés, a városba is gyakran magammal viszem, ha vannak elintézni valóim (bár páran félnek tőle, holott még csak kölyök, de így is nagy :) ).


Ha van időd és türelmed hozzá, akkor mindenképpen ajánlom a rotit! Én örülök, hogy nem hagytam magam lebeszélni róla. Nemsokára jön a kamaszkora, ami újabb megpróbáltatás lesz, de állok elébe :)


Ami szép még az egészben, hogy az idő alatt míg felneveled a kutyát, nem csak te tanítod őt, hanem te is tanulsz tőle. Leginkább rendszerességet és türelmet! :)


Kicsit hosszúra nyúlt a hozzászólásom (amiért bocsánat), bármennyire is szerettem volna dióhéjba leírni az eddigi tapasztalataimat,de remélem, hogy segít a döntésben.


Jó kutyázást!

2014. ápr. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szintén az előző vagyok. Az előttem hozzászólónak igaza van ami a betegségeket illeti. A tenyésztőt mikor kiválasztod légy nagyon alapos. A könyvek között amit ajánlottam, a Cesar Millan - Hogyan neveljünk tökéletes kutyát - könyvben erre részletesen kitér, hogy mire figyelj oda.

A diszplázia nagyon gyakran előfordul a nagytestű kutyáknál, ezért a szülőket is nézd meg. Az oltásokat pedig minél előbb beadni neki, mivel a parvo is kegyetlen tud lenni és időben be kell oltani. Valamit kaja után soha ne hagyd ugrálni, mivel könnyedén megfordulhat a gyomra.

2014. ápr. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is kitartok a fajta mellett, nem kell más fajta kutya.

A rottweilert lehet úgy nevelni, hogy családtagokkal jól kijön, de idegenekkel kegyetlen?

2014. ápr. 19. 14:32
 10/13 A kérdező kommentje:

Ezt azért kérdezem, mert nagyon sok hülye, csóró ember van itt Balatonfűzfőn, és szeretném, ha be se mernék tenni a lábukat a kertbe.

De, nehogy félreértsetek, mert EGYÁLTALÁN NEM ezért szeretnék csak rottweilert.

Egyszerűen megfogott a fajta :)

2014. ápr. 19. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!