Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átvert a kutyám! Megváltozott...

Átvert a kutyám! Megváltozott a színe?!

Figyelt kérdés

Elhoztam a helyi sintértelepről egy kutyust. Szép sötétbarna színe volt...Erre most vedlik és TÖK FEKETE kezd lenni! Létezik ilyen, hogy ekkora átmenet van téli (?) meg nyári bunda között?


A poén az egészben az, hogy én egy világos színű kutyát szerettem volna eredetileg, de őt hoztam el (végülis a sötétbarna is jól néz ki), erre meg gondol egyet és fekete lesz!


***

Nehogy valaki azt higgye, hogy ez baj, a fekete állatokat is imádom :D



2014. ápr. 13. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet ilyen, láttam már ilyen dolgot. Mondjuk ez még normálisabb mintha fehérből lenne fekete kutya. Lehet felnőtt kori szőre most fog kialakulni, (ha kölyök)
2014. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám télen fehér, nyáron rókavörös. (nem teljesen de azért eléggé) Bár ő mégse fekete lett. :)

Igen, átvert tégedet. :) Mennyi idős kutyus? Lehet hogy ekkora az átmenet a téli-nyári között, de ha csak 1-2 éves akkor lehet ilyen marad. Bocs ha hülyeséget írtam, nálam az gyakori... :)

2014. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, főleg, hogy az aljszőr általában világosabb színű és ha sok van belőle, mint télen, az változtat az összhatáson. Sok mentett kutyánál látom, hogy ahogy javul az állapotuk, a kondíciójuk, a fakó, sprőd szőr fényesedése mellett a színek is valahogy mélyebbek, szebbek lesznek.
2014. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Ez nem így van, hogy gondol egyet,... az állat ilyen tekintetben nem gondolkodik, de ez embereknél is így van, te se magad gondolod ki, hogy megőszülsz, vagy kinő a szőr a lábadon, vagy a hónadalján...
2014. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos kérdés :)

Lehet elég nagy változás, ha még kisebb a kutyus, még akár több tónussal is visszavilágosodhat!

Én akkor tályékozódtam efelől elég sokat, mikor nem akartam elhinni a szomszédnak hogy barna vizslából szürke lett, mert azt hittem az 2 másik fajta (így is van, de ez nem, hanem alap szürke volt és télen besötétedett ((nem értem a logikát: Hó=fehér és a szürke közelebb van a fehérhez)) :)

2014. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ez nem így van, hogy gondol egyet,..."


Azt csak poénból írtam :D


Köszönöm a válaszokat! Hú, azért elég érdekes változásokat írtatok :D


Igen, a pihe-puha aljszőrzete volt egészen világos, jó tömött is volt a bundája, most meg szinte csak a vastag szőr maradt meg rajta :) Nem győzöm fésülni.


És igen, elég rossz állapotban volt mikor elhoztam, sovány volt, korpás, hámlott a füle, köhögött, bélgyulladása volt. Most mindig tele van a hasa, Britet meg Platinumot is kap, gyümölcsöket,májat, csirkecombot stb. szóval elég jó dolga van és nagyon szép lett a szőre, csillog-villog :D


1,5-2 de akár 3 éves is lehet, nem tudom... Nem kölyök, az biztos.

2014. ápr. 13. 23:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kölyökkutyám hófehér volt, mikor elhoztam. Aztán pár napra rá elkezdett krémszínűvé válni a szőre, először csak az orrán és a hátán egy csíkban, és ez vastagodott ki ilyen halvány vörössé. Pedig hófehér kutyát szerettem volna. xD Hát igen, a színek tudnak meglepetést okozni.
2014. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudta h feketén soha nem hoznád el, így kicsit trükközött amikor megjelentél. És most h már biztosnak érzi a helyét és érzi h megszeretted, meg meri mutatni az igazi színét. :o))
2014. ápr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Tudta h feketén soha nem hoznád el, így kicsit trükközött amikor megjelentél. "


XD Na igen :D


Egyébként elhoztam volna feketén is :)

2014. ápr. 14. 12:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Minket is :D

De így is imádjuk :D


Bele szerettünk ebbe a színbe:

[link]


És most ilyen:

[link]

2014. ápr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!