Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz 10es skálán mennyire...

A kuvasz 10es skálán mennyire kemény kutya?

Figyelt kérdés
Egy 15 éves,második kutyás lány tudná kezelni?
2014. ápr. 15. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

nem a legjobb választás...


de nem az a lényeg hogy hány éves a csaj hanem hogy milyen okítást kapa kutya

2014. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem az a lényeg, hogy hány éves vagy, hanem, hogy milyen kutyás tapasztalatod van és te milyen vagy. Ha az előző kutyád egy cuki kis mopsz volt vagy egy cuki keverék 0 ösztönnel és abszolút omega életérzéssel, akkor hiába volt kutyád, gyakorlatilag kevés nevelési tapasztalattal rendelkezel. Attól is függ, mennyit vagy hajlandó tanulni, fejlődni.

Szerintem a kuvasz egy kezelhető kutya. Érdemes kuvasztartókkal beszélgetni, a fajta egyedi igényei miatt.

2014. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

én ha veszek kutyát az házőrzésre van.

jó majd mindjárt jön 5 ember aki azt mondja, hogy a kutyát intézik el először ha betörni jönnek.

na akkor!


mindig is szerettem a területvédő kutyákat, kezdésnek volt egy kuvasz.

sokat foglalkoztam vele, megtanult mindent.

az első dolog volt, hogy mástól nem fogad el semmit csak tőlem.

hiába akarta azt etetni valaki a családból, csak azt ette amit én adtam neki.

volt hogy a hús ott rohadt meg a napon, de hozzá nem nyúlt.

de ha kivittem a kajás táljába az enni valót, mindent belapátolt.

lusta volt, de akkor ugatott mikor kellett.

élesben volt egy akciója.

hatalmas kertes házunk van nagy kerttel.

egyik reggel arra ébredtem, hogy a kutya a bejárati ajtó előtt, vár , pitizik, és elindul megáll, elindul megáll, majd rám néz.

utána mentem.

hátul a csirkeólnál egy ruhadarab volt a földön, valami nem normális este beakart menni a tyúkólba, és mert a kutya nem ugatott azt hitte nincs is, de jött a meglepetés.

odasompolygott a kutya, és mikor bemászott a páciens, akkor támadta meg, gondolom volt társa is, de az már nem mert átmászni segíteni.

aznap a kutya marhahús szeletet kapott. egész nap.

szóval nagyon jó kutya, bár tényleg igaz, néha kitudja mitől agresszív.pedig sose volt úgy nevelve.

ha kertes házba lesz, nagy udvarral, arra tökéletes.

és egy nagy előnye.

a legnagyobb hidegben sem fázik, az őseit nyájak mellett használták pásztorkutyának, bár a nagy szőre miatt érdemes rá kullancsnyakörvet venni.

2014. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Túl kemény. Az a baj, hogy elég bolondok, hiába foglalkozol velük, selejtesek. Annyira kemények, hogy még a gazdájának is félnie kell tőle. Szerintem egy 15 éves lányt simán megenne.
2014. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
A kuvaszok sem mind kemények, vannak teljesen pincsi jellegű kuvaszok is.
2014. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

ahogy én is írtam néha agresszív, de mitől, ezt ki tudja.

a 4es válasza az odaver!

csak tán nem pedomaci van itt jelen általad?

2014. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem túl kemény egy 15 éves lányhoz. Édesapámnak volt kamaszkorában, ha valamilyen konkrét kérdésed van akkor azt szívesen továbbítom.
2014. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Imola Ágnes ***** válasza:
83%
Igazából az, hogy eddig 2 kutyád volt nem sokat számít. Ismerek olyan 12 éves lényt, aki 2 BH vizsgát tett le általa felkészített kutyákkal, és olyan 30 éves nőt, aki nem tud megnevelni egy vizslát sem, mert 0 tekintélye van. Ha 10 es skálán kérdezed, általánosságban a fajtának adnék egy 8ast. De persze ez egyénenként változik. Ha nem vagy elég határozott, tapasztalt, akkor nagyon könnyen a fejedre nő, és az nagyon nagyon nagy szenvedés lesz neked is és a kutyának is. Azt javasolnám keress fel egy-két tenyésztőt, kiképzőt, esetleg fajtamentést, és kérj tőlük is egy szakvéleményt. Ha mégis úgy döntesz, hogy kuvaszt veszel, akkor csak nagyon nagyon jó tenyészetből, és onnan is a megadóbb természetűt (de nem a félőset), vagy fajtamentőktől egy kicsit felnőttebbet, amelyiken látod, hogy jó természete van.
2014. ápr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
kuvaszom volt mindig is. az első kutyám is az volt. lehet egy kuvasz is birka, mint amilyen az enyém, de lehet őrült is. a mostanit nyúzhatom reggelig, kezelhetem a sebét, kivehetem a csontot a szájából, fel sem húzza az ínyét. a kislányom, ha a teraszon alszik babakocsiban, a kutya el sem mozdul mellőle, ha hallja, hogy a kicsi felébredt, addig nyüszög, míg ki nem megyek. nem alapkövetelmény, hogy megvaduljon egy kuvasz. tudni kell szigorúnak lenni vele, és itt nem a verésre gondolok. volt, amelyikkel le kellett játszani, hogy ki a falkagazda, volt amelyik be sem próbálkozott. sokat kell vele foglalkozni, ha nem is trükkökre tanítani, mert nem mind csinálná szívesen, de a szabályokat be kell tartatni. pl. felugrálás. következetesnek kell lenni vele. és elég nagy terület kell neki, ha sétáltatod, akkor is.
2014. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2014. ápr. 16. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!