Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, miről neveztétek el...

Hogyan, miről neveztétek el kutyáitokat? Gondoltatok-e rá, hogy ne tucatnevet kapjon, vagy nem törekedtetek az egyediségre, csak arra, hogy tetsszen? Meg volt már előre a kutyus neve (ha tervezett volt) vagy csak később döntöttetek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat gondolkodom jövendőbeli kiskutyám nevén. Már megvannak a legesélyesebb nevek,melyeknél a legfontosabb szempont az volt,hogy valamilyen szinten passzoljon a neméhez,ennek megfelelően vegyes vagy magas hangrendű legyen,fajtájának megfelelően pedig külföldi név legyen. Most viszont arra lennék kíváncsi,ti honnan,mi alapján választottatok nevet a kutyusotoknak,vagy ha pl örökbefogadott kutya,akkor megtartottátok-e az előző nevét,stb- minden érdekel kutyanévadással kapcsolatban,puszta kíváncsiságból. A rendes válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :)

2014. ápr. 16. 14:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én egyik kutyám hívóneve az, amit a tenyésztő adott neki. Mondjuk egyébként is egyedi és jó név, illik is rá, és legalább nem kellett rajta sokat filóznom.

A másik kutyám még nagyon fiatal volt, mikor kinéztem magamnak, és a tenyésztő mondta, hogy választhatok neki törzskönyvi nevet is az adott kezdőbetűvel. Mivel magyar fajta, ezért egy ritka magyar női nevet néztem ki neki.

2014. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám azt mondta, hogy csak akkor lehet kutyám, ha Molly lesz a neve :D

Egyébként tökéletesen illik is rá, szóval ezzel elég nagy terhet vett le rólam, hogy nem kellett agyalnom rajta. Ennek 7 éve...

2014. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Maxitabi ***** válasza:

Gyerekkorunkban a balatoni szomszéd kutyáját hívták úgy, ahogy most a mienket, és az a kutya hatalmas, fenséges,elegáns kan volt (tricolor collie)-és hagyta magát nyúzni...

Sokat agyaltunk mi is a néven,de végül összenéztünk és ezt a nevet kapta.. Amúgy Aramis a három testőrből.. Szeretjük a nevet,mert noha relatív hosszú,- ritka és a sok "kevésbé művelt" szerencsére nem is tudja első hallásra megjegyezni :))

2014. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én meg mindenképp magyar neveket részesítek előnyben, nem tetszenek a külföldi csöpögős becenevek, amik ráadásul többnyire embernevek. Nem szeretek embernevet adni állatnak, kivéve ha tényleg illik rá.


Gyerekkoromban több kutyánk volt, mindig én nevezhettem el őket :) és az a fura, hogy a legtöbb kutyára teljesen passzolt a név! Pl. a Pajtás lett a legbarátságosabb, legbújósabb kutyánk, a Hetyke egy páváskodó kis gavallér, a Zsivány a legnagyobb zsivány a környéken...


Az egyik mostani kutyám az ugrabugraságáról kapta a nevét, a másik magyar fajta, azon sokat gondolkodtam, végül kimondottan magyar hangzású, de viszonylag semmitmondó nevet választottam neki.

A menhelyi kutyusunknak nyálas tucatneve volt (Szonja) ami ráadásul totál nem illett rá. Hetekig tartott, míg megtaláltuk a tökéletes nevet számára. Simán megtanulta.

2014. ápr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk már akkor megvolt a nevünk amikor a kicsik még meg sem születtek, de aztán amikor megtudtam a törzskönyvi nevét egyből beleszerettem, és maradt az. A második kutyánk nevét párom választotta egy internetes játékból (LoL), de mindkettejükre nagyon illik a neve. Nálam szempont volt, hogy ne legyen több max két szótagnál, mert mondjuk a parkban vicces azt kiabálni, hogy pl Szlartibartfaszt gyere ide. Az ősmagyar nevektől ráz a hideg, és tucat nevet sem akartam adni neki, nem akartam egy ezredik Kyrát
2014. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok. Előző kutyusunkat kölyökként, piacon vettük még nagyon-nagyon rég, csivava volt.


Bundi nevet adták neki a gazdái. Igazi tucatnév. Át is akartuk keresztelni, de aztán mégis meghagytuk, kezdett kinőni a végleges szép nagy szőre (hosszú szőrű volt) és tényleg, olyan szép kis bundája volt egész életében :) Mindig meglepődtek az orvosok, mikor mondtam, hogy 13,15, 17 éves.... Annyira szép volt :,)


Unokatesóim kutyáinak is érdekes neve van...


Az egyik egy spániel, Pandóra. Igazi kis rosszcsont, bajkeverő.

A másik egy lány boxer és Kiméra a neve...(Külföldiek, úgyhogy 'Himera' az ejtése azon a nyelven..) A gazdája nagy metálos, hát nem tudom, szerintem nem illik a kutyához a neve, olyan kis bújós, játékos :) Úgyhogy a többiek 'Himának' becézik.

2014. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!