Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja mindeki, hogy a...

Miért mondja mindeki, hogy a kutyák nem fáznak kint?

Figyelt kérdés
Az én kutyám mindig remeg ebben a hidegben,hiába van alatta pokróc. És nem tudom miért, de mostmár a húst sem eszi meg... Most mit tegyek?
2009. dec. 21. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem igaz! Fáznak nagyon is! Nem tudod be vinni valami melegebb helyre (garázs, kazánház, pince esetleg a lakásba)? Vagy melegítsd meg neki a kaját vagy valami és szerintem többet mozogjon, hogy ne fagyjon meg.
2009. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kutyáról van szó. Függ a szőrének a hosszúságától, illetve attól, hogy van-e aljszőrzete.

Az én kutyámnak pl közepes hosszúságú szőre van de hála az égnek mégsem fázik. Mondjuk van neki egy nagyon jó kis hőszigetelt háza és nem egy pokróc van alatta hanem vagy 5 vastag pulcsi + a hőszigetelt házat is betekertük régi takarókkal, és még azt is fóliákkal. (biztosra mentünk) XD


Amúgy az enyémnek is mostanában elment az étvágya egy kicsit. De én olyankor mikor meleg a kajája akkor a szájához szoktam rakni egy falatot és utána már neki szokott látni az evésnek. Melegen adjátok neki a kaját?

2009. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább nem minden kutya fázik kint. A mi csaunk kifejezetten élvezi a havat + a hideget!:)

Szerintem érdemes bevinned valami meleg helyre, nehogy megfázzon... többel kötnétek be!

2009. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is fáznak. Főleg, most a hóban... a kutyám séta után teljesen ki van hűlve és a kályha mellé fekszik... ő sem hülye, nem szeretik a mínuszokat...
2009. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintetek a kuvasz fazik?Bocsanat kerdezo,hogy lopom a topicot.
2009. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is nagyon fázik kint, pedig nem rövid szőrű, golden retriever.
2009. dec. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, hogy mikor kezd el fázni: fajtájától, korától, egészségi állapotától. Amikor hideg van, akkor a zsírtalrtalékát kezdi felhasználni és azzal fűt magának. Van amelyik kutya 0 fok körül már meg akar fagyni, de az enyém ilyenkor (-10) érzi jól magát. Néha bejön a lakásba, hogy mellettünk lehessen, de van, hogy hiába invitálom, inkább kifekszik a hóra. Remegni még nem láttam, és mindig jó meleg, amikor hozzábújok. Nagy, bundás medvebocs. :)


Szerintem ha a tied fázik, akkor ne kínozd. Vagy engedd be legalább a garázsba, vagy vegyél neki kutyaház fűtést. Az olyasmi, mint az ágymelegítő, csak párna formájú amire a kutya ráfekhet.

2009. dec. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez változó. A miénk lakásban van tartva de felőle órák hosszat is kint lehetünk, nem fázik pedig tegnap -19 fok volt...

Ha a tiéd remeg keress neki jobb megoldást. Mondjuk a pokrócikra szórjatok sok faforgácsot ( az jobban tartja a hőt), kapjon zsírosabb ételt, szigeteljétek le a házat, ilyenek. Vagy engedd be a garázsba, házba.

2009. dec. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia :)

Megnyugtatlak, a kutyák -még a csivava is- kibíja -30 fokban is kint! Lehet hogy nem egész nap, de néhány óráig kibírja!

De szereznetek kéne valami olyan helyet pl: ha kertesházba laktok biztos van valami pince, padlás, vagy valami ahova belehetne tenni a kuzidat ;)

2009. dec. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!