Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta amelyik...

Melyik az a kutyafajta amelyik ilyen "bújós"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem fajtától függ, hanem kutyától, de azért gondolom a Pitbull nem olyan kutya, hogy bármikor meg tudom ölelgetni.. :D Nekem van egy kutyám, csak a mamámnál lakik, ő Bichon Havanese, és csak azt szereti, ha a hasát simogatják, azt viszont utálja, ha ölelgetem:D Akarok majd venni nyáron egy ilyen kisebb termetű kutyát, csak valami olyasmit, aki odajön hozzám ha baj van, szóval ilyen kutyára gondolok, akit lehet szeretgetni és játékos. :)

2014. ápr. 17. 14:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
akkor elárulom, nekem kifejezetten olyan fajta kutyám van, akiket általában lehet ölelgetni, bújósak és édibédik, de a kisasszony nem engedi magát babusgatni, felvenni...ölelgetni néha igen, a puszit nem viseli el, a simogatást bármikor...ő egy francia bulldog.
2014. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%
Fogadj örökbe. A menhelyi kutyánál hálásabb nincs. Vannak mindenféle méretben, színben, korban, és még segítenek is kiválasztani a megfelelőt.
2014. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyrészt szoktatás kérdése az, amit szeretnél. Ill. nekem pl valóságos ölbemudijaim vannak, pedig igazából sose szorgalmaztam ezt az ölelkezés dolgot.

A kisebb fajták közül a legeslegbújósabb a kínai kopasz kutya. Ugye kopasz, ezért az emberi érintés számára közvetlenebb, de régen ágymelegítőként is használták a fajtát (ami ugye nehéz lenne, ha utálná az összebújást).

De azért a kifejezett dögönyözés tényleg csak a 10 kg fölötti kutyáknak való.

2014. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nevelés és egyed kérdése. Nekünk van egy goldink, egy vizsla-agár keverékünk, meg a labrador-'fene tudja mi' keverékünk. A goldi annyira nem nem szereti az ölelgetést, csak a simit, a másik kettő meg úgy viselkedik, mint a cicák.

Ajánlom én is a menhelyet, a labi-keverék onnan van, sokkal több szeretetet ad, sokkal jobban figyel, nagyon-nagyon meg akar felelni. Bármit megtesz egy kis simiért, vagy csak hogy hozzám érhessen.

2014. ápr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
hat fura nekem a staf mix meg a pit is keri a simogatast :)
2014. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Staffink van és imádja, sőt igényli a babusgatást, volt hogy úgy gépeztem, hogy a pici az ölemben szunyókált, a nagy meg a hátsó két lábán állva félig az ölemben majdnem elaludt, amikor ő is elkezdett felkuporodni a csepp 30 kilójával akkor azért letessékeltem. Történetesen a staffik/piteknél bújósabb "cicakutyákat" én még nem láttam. Ettől függetlenül tapasztalat vagy kellő rátermettség hiányában nem ajánlanám ezt a fajtát, csak az egy tévhit, hogy egy pit pusztán azért, mert keménynek tűnik már nem is szereti a testi kontaktust.
2014. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!