Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border collie alkalmas...

A border collie alkalmas lakásban tartásra?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy border collie kutyát, de nem tudom hogy mennyire jó neki ha lakásban tartom.

Előre is köszi a válaszokat. :)


2009. dec. 22. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A border collie egy iszonyatosan mozgékony kutya. Nagyon értelmes okos.Az ösztöneiben van a pásztorkodás. Persze, hogy lehet, tartani, de neki az kész büntetés.Rengeteg sétát, foglalkozást, sétát,oglalkozást és még több sétát igényel.
2009. dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a válasz egyértelmű: NEM. A barátnőmnek két border collie-ja, van, egész nap a lovardában rohangálnak és még így is alig lehet "lelőni" őket este hogy aludjanak el végre. Szerintem Border Colliet lakásban tartani olyan mint a kínai meztelenkutyát udvaron...
2009. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Én ismerek valakit, aki lakásban tartja és azt mondja, hogy jól érzi magát a kutya, én sem láttam, hogy szenvedne. Gondolj arra is, hogy Angliában vagy Amerikában furcsán néznek rád, ha nem lakásban tartod a kutyádat, hanem kint a kertben. Amikor anyukám egy angolnak mondta, hogy a mudink kint alszik éjszaka, azt válaszolta, hogy igen, hallottam, arról, hogy külföldön így csinálják. Nekik természetes, hogy bent van a kutya egész nap. Nem azt mondom, hogy egy bordernek ez lenne a legideálisabb, én a helyedben azért elgondolkodnék egy másik fajtán, de a munkakutyafajták takarékosan működnek, amikor dolgozni kell, akkor azt teljes erőbedobással csinálják, de ha nincs munka, akkor alszanak.
2009. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem az a fontos, hol tartod, hanem az, hogy képes vagy-e arra, hogy azt a mozgást és munkalehetőséget megadd a számára, amire szüksége van.
2009. dec. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen a válaszokat. :)
2009. dec. 22. 12:09
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Röviden és tömören: lehet. :o)
2009. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom benti tartásra, mert megkattan!Eszméletlenül mozgékony, nem hiába szokták Agility-re vinni, mert ők a legalkalmasabbak erre.És minden nap elkel vinni, olyan helyre ahol, ki élheti magát!
2009. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én lakásban tartom, agilityre vettem, ráadásul nem is egy nyugodtabb show fajtát, hanem külföldről egy munkavonalút, és nem kattant meg. :o) Tartás és mozgatás kérdése az egész.
2009. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!