Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya rágja a szőrét,...

Ha a kutya rágja a szőrét, gyakran vakarózik és néhol korpás a bőre az allergiára utal? Sehol sincs gyulladás, kiütés, börpír stb. , semmi más, csak a fent írt tünetek!

Figyelt kérdés
Elviszem állatorvoshoz jövő héten, mert ma egész nap dolgozok, de addig is tudni szeretném mennyire veszélyes/sürgős, illetve minek a tünete lehet? (hátha valaki tudja)
2014. ápr. 18. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám nagyon vakarózott, és kihullott a szőre a farka fölött, és piros is volt a bőre. Vettünk neki csepegtetős bolhairtót, és javult a helyzete. :)
2014. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet. Szőrtüsző atka, bőrféreg, allergia (főleg fehér kutykná), silány táplálék stb. Ne találgassunk, az állatorvos dolga kideríteni.

Ha azt írom, hogy fáj a lábam, az lehet azért is mert sokat gylogoltam és lehet azért is mert szétlőtték.

2014. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy szuper prémium táppal van etetve és kezelve van elősködők ellen is.

Köszönöm az eddigi válaszokat! Tudom, hogy biztosat csak az orvos tud mondani, de addig is kíváncsi lennék, hátha valaki tud vmi hasznos tanácsot, véleményt mondani.

2014. ápr. 18. 18:32
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

A korpás bőr leggyakrabban gombára utal. Ameddig nem tudod vinni dokihoz fürdesd meg Nisoral samponnal. (többször meg kell fürdetni) A gomba jelei a faroktőnél jelentkeznek, illetve a hátsó combokon. Vizsgáld át a kutya szőrét, hogy nem ritkult e meg neki ezeken a helyeken. A canesten is jó rá, de előtte mindenképpen fürdetéssel tisztítsd meg a bőrét.

A másik lehetőség az atka, de az meg pont felül okoz először tüneteket, a fején, az oldalán, az viszont baromira viszket neki. Illetve ha jól megnézed a bőrét (esetleg nagyítóval) akkor pici kis púpokat láthatsz a bőrén. Neostomosan amit recept nélkül be tudsz szerezni rá. Az advocate oldat receptköteles.

2014. ápr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!