Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen konzervet adjak a...

Milyen konzervet adjak a yorkimnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 9 hónapos gyönyörű yorki fiúm van, nem extra pici, nem is óriás. Az etetéssel van a gondom. Nekem ezelőtt csak nagy kutyáim voltak/vannak..Spániel, am.staff, csaucsau, stb. Náluk egyáltalán nem volt gond az etetéssel, de itt van nekem ez az apróság, aki egyrészt hihetetlen válogatós, másrészt érzékeny.


Vázolom a dolgot. Száraztápok:

Amikor megvettük, kezdtük a Royal Canin Yorki kölyök táppal, amit utált.

Folytattuk a Hills Puppy Mini táppal, ez se jött be...

Most a Royal Canin Mini Sensible-t eszi, ez úgy ahogy elmegy neki, DE csak is konzervvel keverve természetesen.


Itt jönnek a gondok. Pedigree tápot eleve nem adhatok neki, mert epét hányik utána. Hills Puppy Chickent szereti, nincs is baja tőle, de szerintem túl unalmas egy idő után, elég száraz is. Most kipróbáltuk a Real Nature tápot, egyelőre nincs tőle baja... DE ha ez sem jön be, mire váltsunk? Milyen prémium konzervek vannak még?


A normális hangvételű válaszokat előre is köszönöm!


2009. dec. 22. 13:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt javasolom, nekem is yorkim van.


Figyelj! Az enyém is válogatós volt, de nem vettem róla tudomást, és felhagyott vele pár napon belül, mikor korgott a gyomra! Minden reggel este odatettem neki a kaját, és ha nem ette meg, akkor elvettem!

Másfél nap múlva betermelte amit elé tettem!


Sok sikert, szerintem ez a táp jó!


(csak nem hiszem, hogy azon múlik minden)

2009. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a kutyának nincs szüksége változatosságra. Csak azért ezsik hogy ne haljon éhen, nem az élvezet miatt. Az emésztőrendszere egyfajta kajára áll be és ha másikat adsz neki hirtelen akkor köztudott hogy hasmenése lesz és belül még egyéb dolgok is amit nem látsz.

Aztán pedig egy jó minőségű konzerv nagyon drága, mert a legötöbb javarészt víz.

Amikor váltohgatod a tápot akkor egy ilyen ördögi körbe kerülsz és egyik sem lesz jó neki. A másik meg a dominancia, hogy ő tudja, hogy őgyis kap másikat és a végén azt lesz amit ő akar.

Én ajánlom, hogy vegyél neki egyfajta tápot amire nem érzékeny és rakd elé etetési időben. Ha nem eszi meg 15 perc alatt akkor vedd el és ne adj neki semmit következő etetésig. És akkor majd megszokja hogy azt kell ennie. Ez hasznos a főnökségednek meg az emésztésének is. Néha keverhetsz hozzá konzervet. Valami jobbfélét.

Kipróbálhatod még az Acanat meg az Orijent is. Van még Pro plan, Biomill, Iams, Eukanuba stb.

2009. dec. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Elsőnek: köszönöm szépen, azt hiszem ez lesz a következő. Én is erre gondoltam, csak elég nehéz hozzájutni, de majd felkeresek egy szakboltot.

Kipróbáltuk már, hogy nem kap enni, rácsapott a mancsával a táljára és addig addig löködte, mig adtunk neki szárazat, megszagolta és odébb állt... ilyenkor persze megsajnálom és adok neki hozzá konzervet.

Tudom, én vagyok a hülye, de nemrég pusztult el a csodálatosan okos 11éves spánielem daganatos betegség miatt.

Ő sosem kapott prémium tápot. Nem tartom kizártnak, hogy a tartósitószerek, stb is hozzájárult. Nem szeretném ugyanezt végigcsinálni a yorkimmal, csakis a legjobbat kaphatja. Ezért is tettem fel a kérdést.


De most kipróbáljuk az Akanát, köszönöm a választ!

2009. dec. 22. 13:39
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz! Az én yorkim is acana-t kap, és szereti. Azzal is egyetértek, hogy nem kell hagyni, hogy ő irányítson! Odaadod a kaját, 15 percet vársz, ha nem nyúl hozzá akkor elveszed, és elrakod estére. Este megkapja ugyanazt. Garantálom, hogy meg fogja enni másodszorra, de max. másnap reggel! A lényeg, a kaját sose hagyd kint, megromlik, kiszárad, és a rendszert sem szokja meg a kutya. Ha hány esetleg az éhségtől (sárga hab) akkor sincs semmi gond, utána tuti megeszi a kaját!

A yorki is terrier, és mint ilyen, nagyon akaratos kis genyó tud lenni :) Nem szabad hagyni, hogy az ember fejére nőjön, nem ő a főnök, hanem te!!!

2009. dec. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az előző... még annyit, hogy azért azt naívság lenne hinni, hogy a prémium tápok nem tartalmaznak adalékokat, meg különböző fertelmes anyagokat :) Arra találták ki, hogy ne kelljen odafigyelni, hogy a kutty minden ásványi anyaghoz és tápanyaghoz hozzájusson! Ha van időd és kedved összerakni neki egy korrekt étrended főtt csirkemellből, főtt répából, rizsből, egyéb jó minőségű fehérjékből, szénhidrátokból és zsírokból, plussz még ügyelesz az ásványi anyagokra is, akkor az sokkal jobb!

De erre nem nagyon van idő. Az én előző yorkim így volt etetve, és 17 évesen dobta fel a tapiját, és akkor is én altattam el... Vak volt, és süket, fogak nélkül. De amúgy jól volt! A mostaninál sajna nincs időm ennyit főzni, és 50%-ban tápokat kap :(

2009. dec. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen sokat hallottam már erről a főnökösdiről... A spánielem sosem volt ilyen, ő teljesen más volt. Igazából a spániel a zsánerem, sokáig gyászoltam az enyémet, a párom meglepetést szeretett volna, vett egy yorkit, eldobni nem fogom magamtól, szeretem őt is nagyon, de még meg kell szoknom a természetét. Az étel sosincs előtte! :)
2009. dec. 22. 13:50
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Vedd el előle az edényt,majd akkor nem csapkodja meg zörgeti.

Tápot itt rendelhetsz:

[link]

Van mindenféle.Tényleg ne hagyd rá,hogy válogasson.Mi is épp most kínlódunk az elrontott(mi rontottuk el),finnyás bullterrieremmel.

2009. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is Yorkim van, 7 hónapos, Bono konzervet kap. Jó árban van és minőségi. 75% húst tartalmaz, nem 4%-ot mint a Pedigré. Próbáld ki, az enyém szereti, amúgy ő is válogatós. Eukanuba Yorki tápot kap, de van hogy nem kell neki csak konzervvel. :S
2009. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Köszi a webkutya oldalt!
2009. dec. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, én allati.com oldalról rendelek és nagyon meg vagyok vele elégedve! 10ezer fölött ingyen kihozzák ás mindig van akció.
2009. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!