Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton sír a kiskutyánk....

Folyton sír a kiskutyánk. Szerintetek, hogy kezeljük?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztuk. El lett választva a szüleitől, tesóitól, így tudom hogy normális ha egy két napig sirdogál. De szegényke még aludni se mer nélkülünk. Van egy másik kutyánk is de az ő jelenléte nem nyugtatja meg. Ha bemegyünk a lakásba, akkor is sír. Ha nem figyelünk rá akkor is, este bent aludt, de ma tervezzük, hogy kint fog aludni.


Ti hogy kezeltétek ezt? Nem akarjuk hogy hisztis kutya legyen belőle, szeretnénk ha minnél előbb megszokná az új helyet. Egész nap vele vagyunk, felügyeljük a két kutyust. Viszont félek az estétől, hiszen nélkülünk még aludni sem mer szegény.



2014. ápr. 19. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Kint is sírni fog. Nem kell egész nap vele lenni és figyelni. Főleg nem kell mozdulni a sírásra. El fogja hagyni.
2014. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Gondolj bele, mekkora trauma ez neki. Te is sírnál.

Ha jót akartok neki, akkor 1-2 napig hadd aludjon veletek, lehetőleg a hálószobában, esetleg egy dobozban, de lásson, érezzen benneteket, és ha sír, meg tudjátok így nyugtatni. Aztán fokozatosan ki lehet szoktatni, ha ragaszkodtok hozzá, bár igazán jó kapcsolat akkor tud igazán kiépülni, ha a kutya legalább pár hónapos koráig az emberek mellett van a házban. Sokan, akik pl. munkakutyát akarnak, együtt is alszanak a picivel, egy ágyban.

Attól, hogy most sír, nem lesz hisztis. Ha viszont elhanyagoljátok, még lehet.

2014. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a nyüszögésbe majd kifárad, el fog aludni! nem kell hozzá rohanni, ha sír, mert azt fogja gondolni - jogosan - hogy a hisztivel mindent elér.
2014. ápr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt felejtsétek el, hogy "szegény kutya". Ha sajnáljátok, ő is azt fogja érezni, hogy van miért sírnia. Másrészt meg legyen veletek napközben is, de főleg éjszaka. Nyilván ír, ha egyedül marad éjszaka, mert egy pici kölyök, aki a falkája védelme nélkül nagyon könnyen elpusztulhat - legalábbis az ösztönei szerint. Nem kell tutujgatni, nem kell odafigyelni, ha sír, de amire szüksége van, azt meg kell neki adni, ha azt szeretnétek, hogy magabiztos felnőtt legyen belőle.
2014. ápr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akumi, aludjon velünk éjszaka? Mi azt terveztük, hogy éjszaka a kennelben hagyjuk aludni.

Napközben egész nap velünk van.

2014. ápr. 19. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha gyereked születik, annak is azt tervezed, hogy lesz saját lakása, de nem a harmadik héten. Nem azt mondom, hágy ágyban altasd a kutyát, de legalább lehessen egy szobában veletek, amíg kinyílik a csipája, és magabiztos kamasz lesz.

Próbálj kicsit az ő fejével gondolkodni. Neki ösztönszinten az a normális, hogy ott van a falkája, aki vigyáz rá és tanítja, amíg kicsi és buta. Ha kiraksz egy bármilyen kölyökállatot egyedül a vadonba, az meghal, pont. A kertben persze nyilván túléli, de ő ezt nem tudja előre. Képzeld el, milyen szemmel fog rád nézni, ha már kicsi korában magára hagyod egy ilyen szituációban, és még mérges is vagy rá, amiért félteni merészeli az életét. Nem tesz jót a kapcsolatotoknak, na. Ki lehet szoktatni a kutyát kennelbe, de csak ha már alkalmas rá.

2014. ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha egész nap veletek van, akkor pláne nem fogja megszokni, hogy egyedül is kell lennie. Napközben el van kényeztetve, este meg találja ki egyedül, hogy mi van? Nem épp következetes hozzáállás. Hagyjátok néha egyedül, szoknia kell azt is, de csak lassan, fokozatosan.
2014. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ. A mi husky-nk első este egyedül aludt. Első és második este is sírdogált, de utána rájött, hogy alszik egyet és megyünk érte. Igazából abban az időben szerintem jó ha 4 órákat aludtam :D

A husky-ból indultam ki, akinek ez nem okozott gondot, és semmiben sem befolyásolta. Mondjuk ez a kutyus más. Ő sokkal érzékenyebb. Ezért igyekszem rávenni páromat hogy pár éjszakát bent tölthessen. Sajnos ő nem nagyon hajlik a dologra. Ő úgy gondolja hogy ezzel megnehezítjük a későbbiekben a kiszoktatást.

2014. ápr. 19. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kis kutyám elsö éjszaka nem sirt ,hagytuk had szokja az uj környezetet.Második este már nyekergett mikor felmentunk és szépen felmaszott utánunka lépcsön a háloszobába egy hangja sem volt reggelig.Felhoztam a fekhelyét és azután mindig ott aludt.Most 4 honapos szépen alszik lent az elöszobában pléden egyedul vagy feljön hozzánk ott is van plédje vagy a saját(szobájában) helyén ami kb 2 hete van kialakitva neki.Szerintem nyugodtan altasd veletek az a késöbbiekben nem fog gondot okozni ,megszokja az uj környezetet ,nem fog sirni.Esetleg adj neki plus állatot az eyém is bujt hozzá ,még most is néha.Talán az segit.
2014. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!