Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne ideális...

Melyik kutya lenne ideális első kutyának?

Figyelt kérdés
Panelban lakom, eddig még nem volt saját kutyám. Kinéztem a beaglet, azt olvastam, hogy nem jó első kutyának. Oké, tovább kerestem, megtaláltam a westiet, szintén nem ajánlott. Melyik kutya lenne jó panelba, kezdő kutyásnak?
2014. ápr. 19. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Nehéz eset, mert panelba laksz.

Mindenképpen kistestű kutyát szeretnél?

Ha nem, akkor a labradort tudnám ajánlani, csak nagyon kell neki a mozgás.

Egyébként a Tacskót.

A Tacskó ideális, barátságos jó első kutyának is.

Olvass utána.

Ajénlanám még a boxert, habár ő is mozgékony. Ha van sok időd akkor a boxert vagy a labradort tudnám ajánlani.

Ha mindenképpen a kistestűekhez ragaszkodsz, akkor a tacskót! :)


Jó kutyázást!

2014. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog ez az "első " kutyáról, sokan úgy emlegeti ezt, mint ha bármelyik kutyával nem kéne tudni bánni, bármelyik is nélkülözhetné a következetes nevelést, napirend betartását, korlátok, szabályok felállítását, lefárasztást fizikailag és szellemileg, a mentális egyensúly fenntartását, fajtajelleg igényeinek kielégítése, hogy az olyan evidenciákról ne is beszéljek, mint a szocializáció, az illendő viselkedés megtanítása különböző helyzetekben, egészségügyi vizsgálatok, minőségi étrend...


Ezzel együtt szerintem a West highland , Yorkshire teljesen jók első kutyának.

Akik a terrier vérmérséklettel riogatnak, arra azt tudom mondani, ha valaki lelkiismeretesen felkészül egy kutyából, annak nem lesz velük baja.


Inkább nem is úgy mondanám, hogy egy adott fajtából, csak általánosan a következetes kutyanevelésből fel kell készülni, és akkor ezek a kis testű terrierek minden további nélkül tarthatóak.


De ha tartasz a terrierektől, akkor pl Cavalier King Charles Spániel.

Megjegyzem szintén van köztük meglehetősen makacs, és rögeszmés nyomkövető, de ahogy írtam, a kutyatartás erről (is) szól.

Mindegyiknek ki kell elégíteni a fajtára jellemző igényit, cserébe várhatod el tőlük a megkívánt viselkedést.

Ez mindegyikre igaz. Az első kutyára is, meg a 100-adikra is.

2014. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Véleményem szerint elsőnek inkább menhelyről válassz! Ott biztos tudnak olyan jelleműt és méretűt ami tetszik. Viszont fajtákban gondolkodva szerintem spicc, törpe snaci, esetleg puli (ismerősömnek van panelben, csak napi 3-4 óra sétára/futtatásra viszi le).
2014. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Tacskó legjobb első kutyának. Nagyon barátságos, szófogadó. Panelben is lehet tartani mert kicsi. Mindenképpen a tacskót ajánlanám, életem során csak tacskó kutyáim voltak, nagyon megvagyok velük elégedve.

Jó kutyázást!:)

2014. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk mesélj magadról. Hányszor vinnéd le egy nap? Mennyire szellemi fárasztást tudsz biztosítani.

A westie remek első kutyának!! Nekem is az volt az első imádom

2014. ápr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha kisméretű kutyust akarsz akkor tacskó, ha közepes/nagy méretű kutyát akkor a labradort.

Nekem labi volt az első kutyám, és nem lehet róluk semmi rosszat mondani! :)

2014. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi egy éve vettünk lakásba bichon bologneset. nagyon jó választás volt. Nem tesz kárt semmiben, nyugodt, de játékos. Egyáltalán nem hullik a szőre. Könnyen szobatiszta lett. Nem értettünk a kutyákhoz, féltünk, hogy nem tudjuk nevelni, de nagyon okos és tanulékony. Jól tűri a gyerekzsivajt.
2014. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Törpe- középuszkár, cavalier king charles spániel, én egy whippetet is bevállalnék simán. A nem való első kutyának azt jelenti, hogy a gazdik hajlamosak az első kutyát elrontani, mert nincs viszonyítási alapuk.
2014. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért a tacskó sem könnyű eset. Jellemükből adódóan a legjobb lakásba való kistestű első kutyák szerintem:

törpeuszkár, bichon havanese, csivava, mopsz, kínai meztelen kutya.

Ezek a legkönnyebben kezelhető fajták szerintem. De ha nagyobb kihívást szeretnél, akkor a westie jó választás.

A beagle viszont nagyon durva, azt tényleg nem ajánlom.

2014. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért nem jó a westie első kutyának? Nekem is westie az első kutyám, és tökéletes, imádnivaló, csak ajánlani tudom. A tenyésztőnek mondd meg, hogy első lesz, szóval ne a legdominánsabb kicsit adja neked.

Meg persze attól is függ, te mit tudsz nyújtani a kutyádnak. Ha le tudod vinni naponta több órára sétálni, mondjuk háromszor két-három órára, akkor egy mozgékonyabb kutyát is beszerezhetsz. De azt se felejtsd el, hogy egy kutya 10-15 évet él, ezt is vedd számításba.

2014. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!