Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami arany középút az...

Valami arany középút az újfundlandi és a moszkvai őrkutya között?

Figyelt kérdés
Nagy, mackós kutyát keresek (lehet kicsit kisebb, de minimum bobtail méret), amelyik nem különösebben domináns fajta alapból (tudom, az egyed számít, de mégis), viszonylag könnyen nevelhető, de éles helyzetben nem hagyja magát ásóval agyonütni a betörőnek, és két kisebb kutya mellett tartható (kan és szuka, ivartalanok). Szóval ne legyen olyan kemény, mint egy moszkvai pl, de annyira bárgyú sem, mint egy újfundlandi :)

2014. ápr. 19. 19:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergi? Bernáthegyi?
2014. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Leonbergi.
2014. ápr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem fundim van. Nagyon gyorsan tanul, nagyon figyel a gazdájára! Én csak ajánlani tudom. Nem fog bemenni semmi idegen sem a telkedre, mert amint meglátja a nagy medvét hátrébb áll a kaputól! A szomszédaink sem mernek bejönni tőle csengetés nélkül, mert elég ha csak felugrik az emberre és máris fellöki...bántani nem fogja, de az is biztos, hogy illetéktelen bef*sik tőle! Ha számára valami szokatlant csinálunk, flexezünk, fűrészelünk valamit akkor ő szépen odajön és megnézi, hogy minden rendben van e velünk, mi ez a zaj! Nagyon szeretetre méltó kiskutya és igénylik is a szeretetet! Tehát nyugodtan válaszd a fundit ő ha alszik akkor is vigyáz a házra!
2014. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Itt még egy videó, hogy a nagy mamlasz, hogyan tud játszani egy kis tacskóval!

[link]

2014. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nincs középút. Az újfundlandi, bernáthegyi, berni, leonbergi, stb. ezek remek kutyák, de házőrzőnek ritkán jók, bár a méretük riasztó lehet egy laikus számára.

Náluk keményebb mackós kutya pedig pont a moszkvai.

2014. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem is a leonbergi jutott eszembe, bár annyira nem ismerem a fajtát.
2014. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
pireneusi pásztorkutya , leonbergi, stb.
2014. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Khm ha már te is felhoztad akkor a bobtail? :)
2014. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A leonbergi ugyan az a kategória, mint az újfoundlandi. A legtöbb esetleg ugat, de kevés van köztük, aki tényleg bántana is egy embert, ha az mégis bemegy az udvarba.
2014. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Az nem baj, ha nem cincálja szét a betörőt, mert egyrészt azt azért mégse, másrészt én és a kutya is bajba kerülnénk adott esetben. Csak ne hagyja magát megfélemlíteni a kutya az idegen által, döntse le a lábáról, vagy bármi, de ne meneküljön fejvesztve, ha lábbal felé dobbantanak.


Egy ismerősöméknek volt landseerje, és szegény kutyát kamasz korában jól elverték szórakozásból a házukat felújító munkások ásóval, míg a gazdák távol voltak :(((( Onnantól a kutya egy idegroncs volt, és rettegett mindenkitől, szívszorító látvány volt :((


Újfundlandi nagyon-nagyon tetszik egyébként, nem bántásból írtam, hogy bárgyú.

2014. ápr. 19. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!