Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami arany középút az...

Valami arany középút az újfundlandi és a moszkvai őrkutya között?

Figyelt kérdés
Nagy, mackós kutyát keresek (lehet kicsit kisebb, de minimum bobtail méret), amelyik nem különösebben domináns fajta alapból (tudom, az egyed számít, de mégis), viszonylag könnyen nevelhető, de éles helyzetben nem hagyja magát ásóval agyonütni a betörőnek, és két kisebb kutya mellett tartható (kan és szuka, ivartalanok). Szóval ne legyen olyan kemény, mint egy moszkvai pl, de annyira bárgyú sem, mint egy újfundlandi :)

2014. ápr. 19. 19:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Az amit te elvársz, az tényleg csak a legkeményebb pásztor kutyáknál fordul elő (KAU, KÁJ, komondor, kuvasz). De manapság a magyarországi állomány már nem annyira kemény ezekből se és könnyű kifogni félős egyedet. Tehát én úgy látom, hegy hatalmas elvárásod van a kutyával szemben. Egyrészt legyen határozott és megfélemlíthetetlen, másrészt legyen könnyen kezelhető és simulékony. Szerintem ilyet nem fogsz találni. Én úgy vagyok vele, hogy ha a nagy kutyák mellett be mer jönni egy betörő, akkor inkább tartsák tőle a kutyák az 5 méter távolságot és meneküljenek, mintsem hogy közel menjenek hozzá és valami bajuk legyen! Úgyis ugatnak és én úgyis kimegyek megnézni és majd én elrendezem a betörőt. Hidd el, hogy aki bámilyen nagy kutya mellett be mer menni, az fel van rá készülve, hogy eltegye lábalól a kutyát! Az alkalmi tolvajok meg keresenk inkább egy olyan házat, ahol nincs kutya.
2014. ápr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, jól meggondolva, teljesen igazad van :-/


Ha pedig nem ásóval üti agyon a betörő, szimplán megmérgezi vagy lelövi végső esetben a kutyát :(


Akkor valami lájtosabb mackót választok, azt hiszem fundi vagy leonbergi lesz.

2014. ápr. 20. 09:19
 13/21 anonim ***** válasza:

Egyébként meg az, hogy milyen lesz a kutyád, egyes egyedül tőled és a nevelésedtől függ! Ne a fajtaleírásást nézd, hogy melyik kutyát mire tenyésztették ki annó.. Sok fajtából már rég kivesztek azok a dolgok, amikre eredetileg kitenyésztették.

Egyébként meg tévedés az, hogy a nagyobb kutyáktól jobban tartanak az emberek, Igazság az, hogy a kistermetűektől jobban tartanak, jobb jelző kutyák.

Én egyébként a bullmasztiffot ajánlanám, mert annak elég a kinézete, ha ránéz egy emberre. Többi fajtársaival jól kijön.

Eszembe jutott a schnauczer is, bár az nem mackós, viszont nincs agyon tenyésztve, és minden meg van benne, ami kell.

Egy tévés amerikai "kutyafodrász"-nak van 2 pitbullja meg egy törpeuszkárja. Az uszkár előbb meghallott bármilyen zajt, mint a pitek...

Tehát végy egy kis termetűt aki jelez, és egy nagyobbat, aki intézkedik! :-))) A kicsik fürgébbek. Én ezt már csak tudom és senki nem mer bejönni :-)

2014. ápr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező!

Csakis tenyésztőtől vegyél kutyát! Ne sajnáld rá a pénzt!

A választásod alapja az legyen, hogy jól körülböngészed a tenyésztőket neten! nem mindegy,hogy veszel egy törzskönyv nélküli/törzskönyves kutyust 40-50ezer Ft-ért vagy veszel 100 ezerért egy törzskönyves teljesen jó idegállapotú kutyust! Ő a társad lesz majd 10 évig! Ha fundival kapcsolatban kérdésed van nyugodtan keress meg privátban segítek!

2014. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a ti válaszaitokat is, sokat segít minden vélemény!


Utolsó előtti: bullmasztiff is nagyon tetszik, és ebben a kicsi kutya jobban jelez teóriában tényleg lehet valami!


Utolsó: soha nem vennék sem mezei, sem törzskönyves szaporítótól kutyát, pláne ekkora testűt - de köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet, mert sajnos nagyon sokan az árat nézik (persze nyilván árérzékeny az ember, de kutyát nem egy évre vesz), nem a minőséget. Ezeknél a nagytestű fajtáknál különösen fontos, hogy jó idegrendszerű szülőktől, alaposan szocializált kiskutyát vegyen az ember (szerintem). Ha sikerül dűlőre jutnom, melyik fajtát válasszam, és a fundi lesz az, írok pü-t, köszönöm!

2014. ápr. 21. 23:02
 16/21 anonim válasza:

Nekem tátrai juhászom van (más nevén legyel hegyipásztor).

Könnyen kezelhető, okos, csak ritkán picit önfejű (igaz még kölyök). Kitűnő házőrző, alaptermészete, hogy idegenektől távol tartja magát, nincs az az ínycsiklandozó falat, amivel odacsalogatják. Jelzőkutyának is kiváló. Termete óriás, mosz 7 hónapos és 55 kg. Már most prímán jelez, de még a legkedvesebb "kívülállóhoz" se megy oda.

2014. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ez a tátrai juhász az országban elég ritka fajta és ezeknek a fehér juhász/pásztorkutyáknak megvan a magyar megfelelője, a kuvasz.
2014. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Kedves utolsó, természetesen nevezheted "magyar megfelelőnek" is a kuvaszt, mint fajtát, de mégsem az. természetében teljesen különböző, atombiztos idegzetű, sokkal könnyebben tanítható és kevésbé agresszív. Kell ennél több indok a tátrai mellett?
2014. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a kuvaszt gyenge idegzetű, nehezen tanítható, agresszív kutyának tartod?
2014. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Rokon fajták. Ezek az úgynevezett fehér pásztorok (kuvasz, csuvacs, pireneusi, akbash, tátrai, stb.)

A tátrait az anno lengyelek által elvitt kuvaszokból tenyésztették ki és többször vittek bele kuvaszt a fejtába vérfrissítés miatt. Még a 60-as években is.

2014. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!