Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie házban, kinek...

Border Collie házban, kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Csak olyanok írjanak akiknek van tapasztalatuk Border Collie tartásról házban. (Nem egy 20m2 lakásról van szó hanem egy nagy házról.) Most nekem nem az a kérdésem elsősorban, hogy ez lehetséges-e, hanem arra lennék kíváncsi, hogy mások hogy boldogultak ezzel a feladattal.


Tudom, hogy nagy mozgásigényű kutya és hogy fizikailag és szellemileg is le kell fárasztani.


Az egész nyaramat a szocializációval és a nevelésével fogom tölteni. Nyáron el szeretném vele kezdeni az engedelmesség, agility és frisbee oktatását egy kutya suliban, nyaralásokra pedig jönni fog velünk.


Iskolaidőben reggelente elvinném futni fél órára. Délutánonként pedig másfél óra séta és egy óra ügyességi vagy szellemi feladatsor. Hétvégéken kutya suliba mennénk engedelmességre. Frisbee és agility közül pedig arra amelyiket jobban megszerette. Valamint kirándulni is mennénk vele.


Úgy gondolom, ha kölyökkorától erre van szoktatva és szépen van nevelve akkor nem fog rombolni, hanem egy kiegyensúlyozott kutya lesz belőle. Cesar Millan könyveit olvasom és az ő módszereit fogom használni a kutyám nevelésénél.


Köszönöm a válaszokat előre is! :)



2014. ápr. 20. 16:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azt a frisbee-hez hozzátenném, hogy én 1-másfél éves koráig nem dobálnám neki, csak gurítanám. Nem tesz jót az ugrálás az izületeinek
2014. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat és a bő választ! Nem tudom, hogy megyek e majd a kutyusommal versenyre, de ha sikerül eljutni olyan szintre és ügyesek leszünk együtt akkor valószínűleg megpróbáljuk. Szadán lakom és a veresegyházi Kutymorgó Kutyaiskolába szeretném majd vinni a kutyusomat, de persze előtte még megnézek a kicsi érkezése előtt, hogy jó hely-e. Nekem szimpatikus.
2014. ápr. 22. 21:14
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha agilityzni akarsz vele akkor inkább Molnár Adriennéket keresd meg Veresegyházán. Jobban jársz.

[link]

2014. ápr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!