Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem 4 hónaposan egy Csivit...

Vettem 4 hónaposan egy Csivit de nem akarja megtanulni a szobatisztaságot. Mennyi idő mire megtanulja? Mi a legjobb taktika amivel rá lehet szoktatni? Lehet hogy az a probléma hogy az akitől vettem arra szoktatta hogy ruhaneműkre csinálja a dolgát?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2 óránként leviszed 15 percre, nagy dicséret ha lent csinálja, fent összeszeded. Alom és pelenka mehet a kukába, ennyi a titok.
2014. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapos akkor még nincs elkésve a szobatisztaságra való nevelésre.

Amilyen sűrűn tudod vidd le és a kinti szagok, majd azt jelzik neki ,hogy kint végezze el a dolgát.

2014. ápr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezel rá az előző gazdára, miként piszkolt nála?
2014. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha rongyra volt szoktatva, akkor az a lehető legrosszabb dolog volt. Nagyon nehezen fogod róla leszoktatni, ugyanis minden, ami erre emlékezteti, az neki a "wécézős rongy" még a szőnyeg is. Elvileg 7-8 hónapos koráig lesz teljesen szobatiszta, mivel túl rövid a tápcsatornája ezért nagyon gyakran ki kell vinned. Ha sikerélmény van, akkor nagyon meg kell dicsérni, ellenkező esetben meg jól le kell szidni, igaz csak akkor van értelme, ha éppen rajtakapod, különben nem tudja miért mérgelődsz.

Esetleg azt még megpróbálhatod, hogy pelenkát, vagy több rétegű újságot teszel le neki. Ha arra rá tudod szoktatni, akkor mindig húzd egy kicsit közelebb a kijárati ajtóhoz. Előbb utóbb megtanulja és egy idő után oda fog menni az ajtóhoz. Csak neked kell nagyon figyelni a jelzéseire. Persze egy pár hétig nem lesz szép látvány, de általában eredményre vezet náluk. Meg az sem biztos, hogy vissza tudja tartani, míg leérsz vele.

2014. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
14:54, ne tanácsoljunk hülyeségeket légyszi. Újság/peleka/alom TILOS, különben még ennél is nehezebb dolgod lesz. Ez az ajtóhoz tologatós marhaság csak arra jó hogy totál összezavarja a kutyát és körbepisili a lakást. Ha éppen rajtakapod akkor egy "HÉ!", azonnal felveszed és viszed le, a hirtelen jött hangtól és ingertől egy kicsit abbahagyja amit elkezdett ez elég (jó esetben) addig míg leviszed. Nem szabad nagyon megszidni, most komolyan, a csecsemőket megszidják ha bepisilnek/bekakálnak? Szóval sűrűn levinni, lent esetleg a "pisi" szóval összekötni a dolgot, mondogatni neki, ha siker akkor nagy dicséret, jutalom.
2014. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az előző gazdiját hogy hogyan volt a piszkítása és ő azt mondta hogy több kutyus volt egyben ugyanis ő tenyésztette őket és nem nagyon volt velük foglalkozva, tehát rongy volt alattuk és ennyi, ha piszkos volt kidobták és kész....semmi rendszeresség és semmi tanítás.
2014. ápr. 16. 15:16
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Miért nem jelented fel az illetőt?! Ha rongy van alattuk akkor gondolom kis ketrecekben tartja őket, szerencsétlenek egymás hegyén-hátán élhetnek... Te meg pénzt adsz ennek az embernek...... Jelentsd fel, mert ez állatkínzás és a törvény bünteti! Vagy legalább írd le ide az elérhetőségét! Gondolj már bele hogy élhetnek szegény kutyák ott!
2014. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És a sok okos válaszadó közül kinek van csivavája, aki a fajtát is ismeri?????????
2014. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs, de ismerek csivavást akinek normális a kutyája, az én 40 kilósommal játszik, naponta 4X sétál, nincs pelenka/alom meg ilyen baromságok, nem válogatós rendes tápot eszik, és szerintem még soha nem is volt ölben. Egyéb kérdés?
2014. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

"És a sok okos válaszadó közül kinek van csivavája, aki a fajtát is ismeri??????"


Jah, hát persze, a csivava az nem is kutya, hanem az evolúciós láncszem a kutya és a csecsemő között. Csak egy unikornisháton, 'B*tch please' feliratú kutyaruhában szabad kivinni az utcára, mert a friss levegő szétmarja a májvacukor-tüdejét, a napfénytől pedig porcukorrá változik. Itatni is csak rózsavízzel szabad. A pisije pedig aranyozott szenteltvíz, így mindenáron pelenkán pisiltessük, hogy átérezzük az édes aromákat és az összegyűlt pisiből később aranytojás változzék. Ha pedig mondjuk az ágyunk közepére pisil, meg sem szabad szólalni, mert lelkibeteg lesz és az angyalkák segítségével egy szivárványhídon új gazdához költözik.


Most komolyan....

Itt egy vödör: [link]

Hord el magad!

2014. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!