Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri így colliekat tenyészteni?

Megéri így colliekat tenyészteni?

Figyelt kérdés
szeretnék venni két border colliet, és tenyészteni őket, csak törzskönyveseket érdemes tenyészteni, vagy ha olcsón adom a kölyköket akkor nem számít a törzskönyv?

2014. ápr. 24. 19:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
de persze szeretném őket, meg rendesen gondoskodnék róluk, meg amúgy is volt már egy kutyám, aki sajnos tavaly meghalt, de vele is jól bántam, meg a kölyköknek is szerető gazdikat keresnék, szóval nem csak a pénz miatt csinálnám :)
2014. ápr. 24. 19:34
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy tenyésztés nem csak erről szól. Szerves része, de fontos más is: a kutyákat szűrésekre kell vinni, ugyanis ki kell zárni a betegségeket. Tudnod kell, milyen a színgenetikájuk. Egy ellésnél kell a szukának herpesz elleni injekció, továbbá ultrahang vizsgálatok, és amikor megérkeznek a kölykök, nekik oltások, chipek és a törzskönyvek. És akkor még az etetésükről nem beszéltünk.

Ha valóban tenyésztő akarsz lenni, kell a törzskönyv. Ha nincs, akkor csak egy szaporító leszel a sokból. Egyébként is, rengeteg a border collie kennel így is.

2014. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
akkor szerinted tanuljak előtte 1-2 évet az adott fajtáról, mielőtt belevágok? van valami olyan tanfolyam, iskola ahol lehet ilyet tanulni?
2014. ápr. 24. 19:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A tanulás nem fog megártani ;) 0 tudással semmiképp ne kezd bele. Azt javaslom, menj el kiállításokra, ott beszélgess a tenyésztőkkel, akkor jobban megismered ezt a fajtát. Olvass utána, és írd össze, mire van szükség egy tenyészet kialakításához, mert ez nem olcsó mulatság. Lehet, hogy közben meggondolod magad.
2014. ápr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

van tenyészcélod is vagy csak kölyköket akarsz gyártani?

bordert (meg más kutyát sem) nem veszünk törzskönyv nélkül, max ha fajtamentőktől van, mentett, de az nem ugyanaz a vétel. ha nincs törzskönyv, nincs bizonyíték rá, hogy border ( [link] ha meg hasonlít is, lehet idegrendszeri problémás, öröklött betegségekkel terhelt stb. fajtamentők tudnának mesélni...

a normális tenyésztés meg nem úgy van, hogy veszel két kutyát, eleve két kölyköt magadhoz venni elég nagy felelőtlenség, nem bírnál velük. legyen egy bordered (ha tényleg neked valók), vele ismerd meg a fajtát és pár év múlva gondolkodj el a tenyésztésen újra. ha olyan minőségű lett a kutyád, amilyet szívesen továbbtenyésztenél akkor hajrá, ha nem, akkor vársz és majd egy másik kutyával kezded el. nem kell kapkodni, így meg pláne nem.

így is tele van az ország szaporítókkal (és bocsánat, de bármiféle tenyésztési koncepció nélküli fiatal kennelekkel mostanában), te ne legyél ilyen. tanulj és legyél igazi Tenyésztő!

2014. ápr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj!

Színgenetika,genetika

Egy alom biztosan elvisz 200.000Ft-ot és meg sem élsz belőle. Szerintem hagyd a dolgot így is rengeteg border van a menhelyen.

2014. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Eleve ott kezdődik, hogy egy minőségi kutya aranyárban van. Ebből ugyebár szeretnél kettőt. Ezeket fel kell nevelni, kiállításra járni velük vagy sportolni attól függ melyik irányt célzod meg. Egészségügyi szűréseket megcsináltatni nekik, tenyészszemlék esetleg munkavizsga. Ha ebből egy is hiányzik, van egy jó kis hobby kutyád amibe beleöltél több száz ezret, de tenyésztésre nem alkalmas. Ha van valaki aki eltart, és pár milla kezdő tőkéd és jó kapcsolataid akkor belevághatsz. De szerintem nem gondoltad ezt át.
2014. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6-os! A rengeteg menhelyi border közül kérlek linkelj már párat, ugyanis máskor is hallottam ezt az érvet, mégis mikor menhelyeken bordert akartam befogadni, egyet sem találtam. Ezért vettem végül.
2014. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
értem az aggodalmaitokat, és tényleg kezdő vagyok, csak szeretnék megélni a hobbimból, főleg sportolásra frizbizésre nevelném őket, meg ha annyi kennel van csak nem lehet az összes veszteséges
2014. ápr. 25. 11:33
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszteséges, amit a kutyáidra költesz az visszajön. Nagyjából 0 lesz a vége. De megélni nem lehet belőle ha lelkiismeretesen csinálod (mindent megadsz a kutyaidnak és az adott alomnak), márpedig aki sportra vesz kutyát az elég rendesen megválogatja honnan vesz kutyát. - egy sportoló border tulaj
2014. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!