Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy elbírnék...

Honnan tudhatom, hogy elbírnék-e egy fajtával amit választok vagy sem?

Figyelt kérdés

Úgy értem kutyám volt már.Szóval tapasztalatom kutyák terén van.De minden fajta mást igényel természetesen.

De én honnan tudhatom,hogy mondjuk egy -egy fajtával el bírnék e vagy sem? (ha pl nem volt dolgom erősebb fajtákkal,első kutyám egy könnyű eset,könnyen tanítható,nevelhető, suli sem kellett hozzá)


Ha alaposan utána nézek egy fajtának viselkedés,nevelés szempontjából tenyésztőtől vásárlok kölyköt,ott sem a legdominánsabb példányt,kutyaovi,kutyasuli alap.Akkor nagyot hibázni nem lehet,igaz?


2014. ápr. 26. 13:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen az mindenképpen becsülendő,hogy megválogatják a gazdikat.Meg esetleg ha vkinek nem is adnak kutyát az is jó.

Mondjuk volt egy ismerősöm aki argentín dogot szeretett volna,már én láttam,hogy nem lesz az a kutya megnevelve.2-3 tenyésztőnél volt és nem adtak neki kutyát,de még nyugodtabbat sem.Nem tartották rá alkalmasnak.Erre meg vett szaporítótól 40 ezer ft-ért. Szerencsére semmi baja egészségügyileg,de nevelést illetően elég sok gond van vele.


Én ha nekem nem adnának én bele törődnék,mert akik értenek hozzá szakavatottabbak csak jobb értenek hozzá.Mint egy kezdő.Persze kevesen gondolkoznak így sajnos.

2014. ápr. 26. 14:37
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez sajnos félő, hogy akkor az ilyen vesz inkább szaporítótól :/ Pedig ha értelmes ember lenne, akkor leülne és átgondolná, hogy vajon miért nem ad neki több tenyésztő sem kutyát... Na de ilyen mindig is lesz sajnos.

Én is sokat agyaltam egyébként, hogy alkalmas leszek-e egy roti gazdijának, de szerintem mindenkinél van ilyen, hogy egy kicsit elbizonytalanodik.


3as voltam.

2014. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
És mi segített a döntésben? :)
2014. ápr. 26. 20:27
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem történetesen a naplásból van kutyám, és én is csak ajánlani tudom őt. Nagyon korrekt, felkészült nő, bármiben tud segíteni a neveléstől a betegségekig. Hétvégente van ovi/suli ha van kedved látogass ki nyugodtan :)
2014. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az jó :)


Hát mivel még csak évek kérdése egy új kutya így inkább majd ha vásárlás előtt állok akkor majd kinézek a suliba,meg meglátogatom a tenyésztőt stb :)

2014. ápr. 28. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!