Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt mar valakinek dolga...

Volt mar valakinek dolga Rottweilerrel? Ugy ertem volt valakinek mar fe;lnott Rottweilere?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem tudni h tenyleg olyan agresszivek mint mondjak?Tamadnak ok nelkul? Sok baj van veluk?
2014. ápr. 27. 14:45
 1/6 sippara ***** válasza:
100%
Baj az van velük bőven, erős kéz, tapasztalat, hozzáértés, meg jó adag humor kell hozzájuk, az biztos. Viszont ha ezek a kérdések felmerülnek, ne vegyél rotit.
2014. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő helyről való és megfelelően van nevelve, azaz hozzáértő kezekbe kerül, akkor az ég világon nincs velük semmi gond.


Mit jelent számodra az ok nélkül támadás? Honnan tudod azt pl. hogy egy adott embernek miért akar nekimenni? Lehet, hogy te azt látod, hogy nincs rá oka, de a kutya simán érezheti veszélyesnek, vagy éppen bizonytalannak az illetőt, ami miatt nekiront.


Alapjáraton pedig egyáltalán nem agresszívak. Dominánsak, de az meg nem egyenlő az agresszióval.

2014. ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az agresszió egy viselkedés, nem pedig veleszületett tulajdonság. Megfelelő tartással és neveléssel egy kutya sem lesz agresszív. Viszont a roti egy elég tökös kutya, kell hozzá az erős kéz és a hozzáértés, mert ha elkanászodik, akkor tényleg könnyen veszélyessé válhat az ereje és a temperamentuma miatt.
2014. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Neveléstől függ. Tipikusan az a fajta, akiből lehet nagykorára bújós maci, és fenevad is. Ha normálisan van nevelve, semmi gond nincs vele, viszont egész életében igényli a határozott gazdát, vagyis hiába volt kölyökkorától jól nevelve, ha egy gyengébb gazda kezébe kerül, simán átveszi az irányítást. Amikor összejöttünk a párommal, volt egy 3 éves kan rottweilere. Sok kutyás tapasztalatom volt, illetve több jólnevelt kutyám is volt azelőtt. A kutya még csak leülni sem volt hajlandó nekem. A harmadik, határozottabb ül parancsra, egyszerűen hátranézett a páromra kb. azzal a tekintettel, hogy ki ez, és hogy képzeli, hogy parancsot ad nekem???:P Ekkor jött 3 hónap intenzív foglalkozás. Csak én adtam neki enni, ha sétáltunk mindíg én vittem, minden parancsot tőlem kapott. kemény három hónap volt, főleg hogy testsúlyban kb ugyan akkorák vagyunk, de nagyon nagy erőfölénye volt. 3 hónap alatt értem el azt, hogy teljes mértékben elfogadott vezetőnek, és bármilyen szituációban irányítani tudtam. Ettől föggetlenül mai napig a páromat tekinti a gazdájának, ami normális is. Szóval nagyon kemény diók, de ha értessz a dologhoz, van kellő tapasztalatod, és határozottságod, akkor tökéletes kutya. Nem agresszív, de nincs is oda az emberekért. Az utcán egyszerüen elmegy mellettük, és azért sincs oda ha megsimogatják. Ha viszont vendég van, akit mi engedünk be, azonnal melléül, és kéri a kényzetetést.
2014. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mit ertesz jol neveles alatt?

tudsz adni par tanacsot?hogy hogy illetve hogy ne neveljem!!

2014. ápr. 30. 15:31
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem már 21 éves rotijaim vannak. imádom őket. nem vadállatok, kis koruktól fogva sokat együtt voltam velük (gyesen 3 évig otthon voltam), beengedtem őket a lakásba, sokat beszélgettem hozzájuk, foglalkoztam velük. nyugodt, békés, barátságos kutyák lettek belőlük.abszolút megbízhatóak. ha sokat van vele foglalkozva, akkor az nem lesz vadállat. sőt még láncon sem tartottam soha az enyémeket. gyerekbarátok, idegenek is bejöhetnek, ha otthon vagyok, meg is símogatják őket a haverok, barátok.
2015. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!