Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia elleni védőoltással...

Babézia elleni védőoltással valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Tényleg veszélyes ez a védőoltás? sok rémtörténetet hallottam róla... :( valakinek van tapasztalata vele? Mennyibe került?
2014. ápr. 28. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én hallottam róla, hogy van de többet nem tudok róla. Nekem egyszer majdnem elvitte a TK-es fundim egy kullancs. Azóta évente 2x veszek neki Kiltix nyakörvet és hála istennek nincs benn kullancs!
2014. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Régebben magát a gyógyszert, amivel gyógyítják (Imizol) adták be a kutyának, ez egy hónapig védett, viszont fájdalmas, rosszul lehet utána és káros a májra. Az új oltás pedig nem véd a betegség ellen, csak a tüneteit enyhíti, amivel pont azt éri el, hogy veszélyesebb, mert nehezebb/később lehet csak felismerni. Én ezeket hallottam, utóbbit orvostól. Nekem nem ajánlották.
2014. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Imizolnak hívják. A májnak nem tesz jót, így nem jó ötlet gyakran oltatni vele a kutyát, és mivel csak egy hónapig (kb) védi meg őket a babéziózistól, így igazából túl sok értelme nincs beadatni. Sajnos nekünk már többször volt rá szükség babéziózis gyanúja miatt, de magamtól csak úgy nem valószínű, hogy beadatnám. Inkább a megelőzésre kell fordítani a hangsúlyt.
2014. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, az előtted szóló vagyok. Van már másik, nem az Imizol.
2014. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja? én azt hittem ez olyan, mint a veszettség elleni... :/ hálisten eddig nem volt rá szükség, de hiába vettem meg neki a drága nyakörvet, 2 napja találtam benne egy kullancsot. Azért érdekelt, hogy esetleg lehet e a nyakörvön túl valami hatásosabb védelmet nyújtani neki.
2014. ápr. 28. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A vakcina a Nobivac Piro. De ha jól tudom, tavaly megszűntette a gyártó a gyártását. Talán még elfekvőben van néhány rendelőben.. Egyébként 10-12 ezer Ft körül volt egy oltás. Max 6 hónapig véd.


Az Imizol, ami még megelőzésre is használható, nem ajánlott. Egyrészt nagyon rövid ideig véd, másrészt szervkárosodást okozhat.


A legjobb, amit tehetsz, a megelőzés, spot on-nal, és/vagy nyakörvvel, és mindig átvizsgálni a kutyát, van-e benne kullancs.

2014. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Imizolt konkrétan babézia gyanúra (ha volt egy kullancs a kutyádban az még nem jelenti, hogy fertőzött) adnak, megelőzésre nem ajánlott, mert elég durván sejtroncsoló hatású, amúgy 1 hónapig véd. Spot on és kurkászás ellenére sajnos volt már vele kapcsolatom, nem kívánom senkinek, de szerencsére a kutyának nem lett komolyabb baja, mert időben észrevettük. Amúgy nem tudsz mást tenni, mint spot on/nyakörv és folyamatosan figyelni a kutyát.
2014. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!