Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy futtassam a kutyámat,...

Hogy futtassam a kutyámat, hogy ne ártson meg neki?

Figyelt kérdés
Kicsit elhízott télen a berni pásztorom, mert több kaját kapott és kevesebbet tudtam sétálni vinni. Most már többet viszem sétálni, és egyre hosszabbak utakra, de arra gondoltam mostantól biciklivel vinném el. Természetesen nem olyan nagy útra vinném és csak lassan, hogy még pont ne kelljen neki futnia. Szerintetek így nem árt meg a váz- és izom rendszerének? Amúgy most lesz 4 éves kutyus.
2014. ápr. 28. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatos kell emelned a tempót és a távot is.Akkor nem lesz gond.Bár ez a fajta nem tartozik a legmozgékonyabbak közé.


Ártani nem ártasz vele szerintem,csak figyelj,hogy ne erőltesd meg.Meg persze jó lenne ha nem betonon futna,az nem tesz jót tényleg az ízületeinek.

2014. ápr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Várj. A biciklizést ne kezd addig míg meg nem tanította a kutyát vele. Komoly balesetek történhetnek ha a kutya nem érti mit kell tudnia. Lassú kocogás is jót tesz, de a legjobb ha szabadon póráz nélkül tudna menni, az a legjobb. Én az 5 éves staffommal bicajozok. 2 éve hordom így. Könnyen tanult, nem volt gond. Alapból egy robbanékony eb de a bicikli mellett benne volt a félsz, nem mert rendetlenkedni. A pórázt röviden fogtam és indultam. Van hogy úgy 100 métert meghúzom, sprintben majd lassan lépésben tovább. Automatikusan letér a fűre a beton nem jó az ízületének. Más kutyákat nem vesz észre ilyenkor, megcsípem ha nem figyel, okos dög egyébként. Hamar fogyni fog, ha rendszeres a dolog
2014. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Földúton vagy füvön futtasd mindenképpen, mivel nem csak nagytestű, de még túlsúlyos is, ezért az ízületeinek nem tenne jót a beton.
2014. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kavicsos földúton viszem, szóval el is tudom engedni, úgyhogy ezzel nincs gond. A tempó az csak olyan, hogy pont nem kell még futnia, csak gyorsan lépkednie, viszont nem tudom milyen távolságra vihetem. Kb. 3 km-t vittem ma, az még nem sok igaz? Közben tartottunk pihenőket is és vizet meg tálkát is vittem neki.
2014. ápr. 28. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sok értelmét nem látom az ilyen jellegű futtatásnak. Három kilométer gyakorlatilag semmi. Mondjuk 20 perc. Ennyi idő alatt el se kezdi a szervezete felhasználni az elraktározott tartalékokat. Sokkal hosszabb futás pedig később (ha edzettebb lesz) se lesz igazán egészséges egy középkorúsodó nagytestű, nem is sportos testalkatú kutyának. Most, hogy jön a meleg nyár, így főleg nem. Én azt csinálnám, hogy kevesebbet adnék neki enni, és naponta elvinném egy 10 km-es gyors tempójú sétára (szabadon). Ez kb. 2 óra. Ha akar fut közben, ha akar bandukol utánad, de ha te gyors tempóban gyalogolsz, akkor túl sok ideje nem lesz lazsálni. Tehát a mozgás megvan, a szükséges időtartam megvan, a csökkentett kaja mennyiség megvan. Ezen felül én még rendszeres úsztatásokat is beiktatnék. Az is jót tesz az izomfejlődésnek, ugyanakkor nem erőlteti túl a kutyát. A legjobb, ha mindezt más kutyák társaságában csináljátok!
2014. ápr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Adj neki diétás tápot. És ezek mellett vidd sétára, de ne vidd túlzásba, nehogy baja legyen. A többiek meg már leírtak előttem mindent :)
2014. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!