Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tüzel ivartalanítás után?

Miért tüzel ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Kan bolognese-csivava keverék kutyámat nagyjából három-négy hónapja ivartalanították. A doki azt mondta, hogy a golyóit nem veszi le, mert neki ott elég szőrös, és ivartalanítás után már úgysem fog látszani, mert nem fog megduzzadni.

Azonban még mindig előfordult, hogy a párnáját tologatta (amit ivartalanítás előtt is csinált), és a kukaca is ágaskodott kicsit. Tegnap pedig egészen felállt neki, a párnáját pedig őrjöngve tologatta, és fel-alá rohangált.

Ivartalanítás után ennek nem kéne megszűnnie? Ha nem a golyóit vette le, akkor egyáltalán mit csinált? Elkötötték, mint pl. a férfiakat, akik azután is be tudnak indulni, csak nem tudják a nőt teherbeejteni? De akkor miért mondta a doki, hogy a golyói nem fognak duzzadozni ezután?

Kérlek, segítsetek! Válaszaitokat előre is köszönöm, az értelmes, segítő válaszokat felpontozom!


2014. ápr. 29. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Huhhh, van itt fogalomzavar....


1: a kan kutya nem tüzel. Azt a szuka teszi (ha ivaros).

2: simán lkötötte vagy átvágta az ondóvezetéket, elég gagyi megoldás. Ki kellett volna venni a gaolyókat is.

3: ha kiveszi a golyókat, attól még a pénisze megmarad, miért ne lóghatna ki időnként? Nem csak szexuális izgatottság jele a kilógó pénisz.

4: a párnát nagyon nem szex miatt tolja, hanem mert egy neveletlen görcs! Kicsit rá kéne gyúrni a nevelésre....

5: a golyói sosem duzzadoznak egy kannak, kivéve, ha komoly baja van a herének...

2014. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértettél valamit. Nem lehet, hogy a herezacskókat nem távolította el? De a heréket igen. Ezért nem fognak a "golyói duzzadni" mert azok már nincsenek a herezacskóban.


Azt, hogy a párnáját "tologatta", meg nem szabad hagyni. Szólj rá. Te vagy a falkavezér, vagy nem? Meg kell nevelni a kutyusodat szerintem, lehet, hogy falkavezérségi gondok vannak nálatok.

2014. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Kan kutyát még nem tartottam, így az ő ivartalanításukról semmit nem tudok, de ha ennyire bizonytalan vagy, kérdezz meg egy másik orvost. Hallottam már olyat, hogy valaki ivartalanítás címszó alatt elkérte a lóvét, de a kutya ivaros maradt. Viszont ez a párnatologatás a dominancia jele is, rá kell szólni, ha csinálja.
2014. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és megpróbálom ignorálni, hogy "neveletlen görcs"-nek tituláltad a kutyámat, kedves első. Mivel nem vagyok állatorvos, de még a biológiához is csak középiskolás szinten értek, ezért előfordulhatott fogalomzavar, és a válaszoddal addig meg is voltam elégedve, amíg ilyen csúnya szavakkal nem illetted a kutyámat. Ha neveletlen is, akkor sem az ő hibája, inkább az enyém, ettől még miért kell így nevezni??

A válaszokat köszönöm.

2014. ápr. 29. 16:14
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Jajj, beletiportam a kis lelkivilágodba...
2014. ápr. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Én már áltiba tudtam,hogy az ivaros szukák tüzelnek csak.

Meg,hogy a tüzelés=menstruáció

Ez elég alap ha vki gyerek korában legalább találkozott állattal,legyen az nyúl,macska,kutya..

2014. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
A biológiához középiskolás szinten értesz? :DDD Sajnos annyira sem, csak hamár az ember magához vesz egy kutyát akkor illene ennyit tudnia, ezeknek előre utána nézni. Az meg már külön dühít hogy egy műtétnél nem figyelsz oda arra mit mond a doki, mert azt tuti nem mondta hogy nem veszi le a golyóit mert szőrös. :D Maximum megtartotta a zacsit, aminek ha amúgy utánanéztél volna szintén rájössz hogy semmi értelme, csak rizikófaktor. Ahogy ugye a neveléssel sem vagy tisztában, az ilyen 2-3 (bocs de mást én se tudok mondani) neveletlen görcsök nem értem hogy dominálhatják le ennyire a gazdát... Persze gondolom tőle cuki hogy uralkodik a család fölött, ha az én 30 kilósom csinálná ezt lehet hamarabb eszembe jutna meglátogatni egy kutyasulit.
2014. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ahogy feljebb írták a szukák tüzelnek a kanok nem. Nézd meg légyszi megvannak e a golyói. Tapogasd meg. Ha van rajta két vágás, és csak a zacskó van akkor nincsen golyó, vagyis ivartalan.

A párna tologatás oké lehet dominancia kifejezése is DE! Azt írod nem rég ivartalanították . Ha nincsenek meg a golyók, akkor kb egy hónap mire kiürülnek a hormonok. Valószínű alább fog hagyni a párna tologatása is.

2014. ápr. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Ezt szeretem a gyakoriban, hogy MINDIG van lejjebb... Tehát akkor szerintem már tisztáztuk, hogy a kanok bizony nem tüzelnek, ahogyan a férfiak sem menstruálnak. Tudom ez minimum egyetemi szint már, de jobb ha letisztázzuk előre. A tüzelő kan kutyád után már meg sem lepődöm, hogy vagy nem figyeltél arra amit az orvos mondott, vagy csak a kötőszavakat értetted meg belőle, de nem ártana felhívni, és letisztázni hogy akkor pontosan mit csinált a kutyáddal, mert talán ő lenne a leghitelesebb forrás.

A párna tömködésre meg te lennél a megoldás, ha vennéd a fáradságot, és a kutyád lelkivilágának rendbetétele érdekében esetleg egy parányival nagyobb áldozatra is kész lennél egy kérdés kiírásánál. Kezdetnek elvihetnéd suliba, vagy mondanám, hogy olvass utána de... Jobb ha vissza tudsz kérdezni egyből ha nem értenél esetleg valamit.

2014. ápr. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
21%
Fajfenntartási ösztönből tologatja a párnáját. Ez egy idő múlva elhal a kutyában és nem fogja hágni a párnáját. Semmi köze a neveletlenséghez.
2014. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!