Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy ilyen lassan...

Normális, hogy ilyen lassan gyógyul a kutyám babéziával?

Figyelt kérdés
Reuméara kezelték, mert merev volt a mozgása és elesett is volt, étvágytalan, de mikor nem javult tole kelloképpen és egy nap sotétet pisilt, masnap visszkerult orvoshoz és akkor már a babeziat mondta oknak. A szemei is besárgultak aznap valamennyire. Ez mult szombaton volt, hogy orvoshoz kerult es megállapiották, hogy babézia. Megkapta a szurit, attol ahogy kell kicsit rosszabbul lett, aztan 7fon kellett a masodik szurira mennunk. Nagyon kicsi javulast latunk rajta, leginkabb a hangulatat illetoen, mert nagyon elesett volt nem evett max ivott. De most kicsit jobb eroben van mikor megy setalni, de hamar elfarad, nagyon hamar, 100 metertol. Egyik nap elfogad kajat masik nap nem, kapja azt a pasztat ami vitaminbomba, tapsos vizet adunk neki mert nem iszik tul sokat magatol amugy(orvos ajanlatara-csirketapsos). Es hanyni is szokott, most 2 napig nem hanyt vegre, erre ma megint tobbszor is es allitolag mar nem kell tobb szuri neki de szerintem kell, mit gondolnak azok akik tulestek mar babzian? Amugy olyan dobberman keverek féleség es 14 eves korul van a kutyulii. Gyakorlatilag ma az 5. nap van amiota elkezdtek kezelni, ez normalis, hogy ilyen lassan javulgat?:(
2014. ápr. 30. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szegénykém, elég idős kutyus, lehet egyébb baja is a babesia mellett. Vért vettek tőle? Egy hasi ultrahang se ártana neki.

Mondjuk a babesiával úgy vagyok, elvittem anno a lázas, elesett 13 éves kutyámat, rögtön babesiára kezelték, (imizolt kapott), aztán kiderült, hogy hasnyálmirigy gyulladása volt.

2014. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja, laza sosem volt neki, egesz ido alatt lazatlan de olvastam, hogy ez elofordul. a piije nagyon sotet sarga, meg mindig. a kajat enm szokta kihanyni, amikor meg jobban evett akkor sem(eleinte a reggelijet nem kerte de az ebedt megette d immel ammal ztan mikor rosszabbodott mar azt sem, sok napja mar h nem eszik csak falatkakat, minimalisat, tegnap kert ketszer is, es ma meg semmi:(((
2014. ápr. 30. 17:35
 3/6 A kérdező kommentje:
laztalan
2014. ápr. 30. 17:35
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha szombaton kapott először imizolt és még mindig sötét a vizelete, az szerintem nagyon nem jó :( Későn kezdték valószínűleg kezelni...

Argos kutyám múlt hét előtti, húsvét vasárnap volt babéziás, azonnal észrevettem, doki, imizol, infúzió meg egy valag egyéb cucc az infibe. Másnap este már majdnem teljesen jól volt, csupán gyengécske volt. Kedden már semmi baja nem volt. A vizelete végig normális volt.

Előző kutyámnál is hamar elkaptam, ő is 2-3 nap alatt teljesen felépült.

2014. ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondd, mit vársz egy 14 éves kutyától? Öreg, sajnos. Nagyon öreg. A betegséget is sokkal nehezebben gyűri le. Ha lehet, vidd el másik orvoshoz. Infúzióban annyi mindennel lehet még megtámogatni a gyógyulását. Van a babéziánál olyan, hogy felhígul a vér. Vizsgálat kellene, milyen a vérképe.
2014. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:((((((( ma viszament orvoshoz, de nagyon nincs jol, csak fekszik, elesett, vizet sem ker…persze most a szuritol is rosszabbul lesz nyilvan.:( kapott egy 3. szurit, majvedot.
2014. ápr. 30. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!