Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha betartom a falkavezérségi...

Ha betartom a falkavezérségi dolgokat akkor 100%-ék hogy én leszek a falkavezér?

Figyelt kérdés
Első kutya, és nagyon elrontottam:(Ha betartom az ajtón ki-be stb. dolgokat akkor én feljebb leszek nálla a rangsorban?
2009. dec. 25. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Hát attól hogy előtte mész be nem:D De ha ráveszed mindet megtegyen neked,te meg nem teszel meg neki semmit akkor te vagy a főnök,illetve ha hallgat rád.
2009. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, ha az elején nem fogod meg a kutyát, utána nagyon nehéz lesz, mert tudja a kutya hogy ő a főnök. Akár az embereknél is, egy nevelést nem kapó gyereket 15 évesen már lehetetlen megnevelni.
2009. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog, hogy ezeket betartod, ez fontos és kell is. De ez még nagyon kevés önmagában. Ezek a viselkedés modellek olyan dolgok, melyek fontos üzeneteket hordoznak a kutyák nyelvén. Ahhoz azonban, hogy vezér lehess, elsősorban önbizalom, határozottság kell. Mert hiába eszel Te először, hiába mész ki először az ajtón, ha a kutya megérzi a bizonytalanságodat (és mindig megérzi), akkor nem fog Téged vezérként tisztelni. Nagyon fontos a kisugárzás, a határozottság és hogy minden helyzetben magabiztosan, erőt és tekintélyt sugározva reagálj. Enélkül csinálhatsz bármit, nem fog tisztelni a kutyád. Nem véletlen van az, hogy sokan nem csinálják azokat a dolgokat, amiket pl. Jan Fennel ír, mégis vezérként tiszteli őket a kutyájuk. Amiket említesz, nagyon hasznos dolgok és ha alkalmazod (helyesn, következetesen!), akkor sokat segítenek, de vannak emberek, akiknek személyiségéből fakadóan ezek a dolgok nem válnak be, mert van a lelkükben valami, amitől rájuk a kutyájuk nem fog vezérként tekinteni. És ezt az emberek kisugárzásán meg lehet érezni, a kutyáknak is és a többi embernek is. Szerintem egy kis önismeret nem árt, ha vezér szeretnél lenni, mert egy vezér tulajdonságai között nincs helye semmilyen belső gyengeségnek, bizonytalanságnak, tétovaságnak. Ez a legfontosabb, minden más csak kommunikációs segítség Neked, hogy kimutasd a fensőbbséged.
2009. dec. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én becsülöm azokat az embereket, akik beismerik hibáztak. Javaslom kérj meg kiképzőt vagy kutyapszihologust ( az is van már itthon ha jól tudom), hogy menjen ki hozzád és segítsen helyre hozni amit elrontottál. Így távolról nehéz lesz 100%-os receptet adni, plusz előfordulhat a kutya nem fogja egy könnyen a megszerzett pozicióját feladni.
2009. dec. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
feltetlen ereztesd a kutyaval hogy o alarendelt szemely.a kutya ezert nem fog teged utalni,hanem csak jobban tisztel majd teged.
2010. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!