Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ez a tükörmódszer csúcsa?

Tényleg ez a tükörmódszer csúcsa?

Figyelt kérdés

Ne szedjetek szét nagyon, de másfél napja ezen kattogok, muszáj kiírnom :D


https://www.youtube.com/watch?v=zZaXtl8LvKE

Ezt láttam élőben is a hétvégén, és megmondom őszintén, elképedtem. Bennem az élt, hogy ők ha mást nem is, de ezt a klikkerezést tényleg jól nyomják, és precízen meg tudnak tanítani a boldog és lelkes kutyáiknak egy csomó látványos dolgot. De hát amit láttam, az a maradék pozitív gondolatot is kiirtotta belőlem a TM kapcsán.

Több kutyának könyörögni kellett, hogy feküdjön le, felkeltek helybenmaradásból, igazodás helyett sokszor beültek félig a gazdáik elé, a lábnál követésük kriminális volt, sok kutya látványosan csak rutinból csinált mindent, nem is a gazdáikra figyeltek, csak a kezüket lesték, hogy mikor nyúl a falatért (a linkelt videón 8:25-nél a bordert érdemes nézni)... Ezek közül többen magas szintű K99-es vizsgákkal rendelkeznek. Félreértés ne essék, hobbikutyának bármelyik tök jó lenne, hogy klikkerezgetünk otthon, ezt csináltuk, de én biztos nem raknám ki őket az ablakba, hogy ez a TM csúcsa, pedig ez így szó szerint elhangzott a bemutatón. Állítólag középfokon náluk már "magas szintű fegyelem" van; ez lenne az? Hogy a lábnál követés az a "kolbászolj valahol a bal oldalamon 1-2 méteren belül, vagy legalábbis néha érj utol, ha találtál valami szaglásznivalót útközben"? Lábhoz igazodás az "ülj le valahova oldalra, ne túl messzire a kezemtől, hogy a kaját azért elérd"? Meg úgy általában az egész úgy néz ki, hogy "ha megfelelőnek találod a jutalmat, akkor csináld meg, amit kérek"?

Komolyan elgondolkodtam ezen a dolgon, és arra a következtetésre jutottam, hogy náluk valószínűleg nincs semmiféle elvárás, a kutyát egész életében tanulási fázisban tartják, lesz ami lesz alapon klikkelgetnek neki, és ha nem megy, akkor sincs fegyelem, csak még jobb jutalomfalat, vagy még egy kis éheztetés, hogy működjön. Valójában a gazda trükközik, nem a kutya.

Mi a véleményetek erről? Tényleg nem érdekli őket az, hogy nem csak okos, de fegyelmezett kutyáik is legyenek? A gazdákat sem buzdítják arra, hogy legyenek elvárásaik? Etetőautomatákat nevelnek? Eleve a jutifalattartójuk mérete is ijesztő, egy olyan zsákból mindkét kutyám jól lakhatna...

Cáfoljatok meg nyugodtan, én lennék a legboldogabb, ha az ország legnépszerűbb sulija nem ezt művelné, esküszöm. Mutassatok valamit, ami tisztán tükrös és azt lehet rá mondani, hogy "na ez igen", légyszi :) De amit hétvégén bemutattak, azon még anyósom is felháborodott (a kiosztott kaja mennyiségén, meg a kutyák fókuszán), pedig ő aztán tényleg messze van a professzionális kutyázástól.



2014. máj. 3. 00:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Szerintem fikázni akkor ér valamit ha te jobban tudod csinálni. Hajrá! Mutasd!
2014. aug. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Bár ott voltam a WDS-on, a videón látható produkció valahogy kimaradt. Nekem személy szerint semmi problémám nincs a tükör módszerrel, amíg ovis korban volt a kölyköm, tükör oviba is jártunk (suliba már nem tervezem vinni, már most többet tud, mint amit a tizenéves kutyámnak egy kutyaélet alatt megtanítottam) DE a videót nem bírtam végig nézni, mert én szégyelltem magam, hogy egy Világkiállításon olyan kutya-gazdi párosokkal -ez nyilván nem mindegyikőjükre igaz - adunk elő valamit, akiknél egy normális lábnál követés is gondot jelent. Némely kutya azt sem tudja, mit hova, random berohannak vagy épp tényleg így van, ahogy előttem írta valaki, hogy az utolsó szimatolnivaló is fontosabb, mint hogy abban a pár percben engedelmeskedjen...Az én kölyökkutyám 3 hónaposan, mindenféle szigor nélkül úgy jött mellettem póráz nélkül, centire pontosan a bal lábamnál, a szemkontaktust percekig (!!) tartva, hogy az oviban csodájára jártak, a laikus nézelődők az utcán nem kevésbé. Egy három hónapos baba..! Itt pedig felnőtt, jól képzett (?) kutyák állnak ki a kutyás világ elé. Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy ha valamit csinálunk, pláne egy kisebb-nagyobb közönségnek előadunk, akkor azt vagy jól csináljuk, vagy sehogy. Hibázni emberi dolog, bárkivel előfordul, de itt nem csak egy kutya és gazdája vétett hibákat. Tudván, hogy a kutyám pl nem képes fekve maradni jóformán 100%-ban, vagy csak két méterrel utánam hajlandó baktatni, ha bármi érdekeset talál, én még egy falunapon sem álltam volna ki, de hát ízlések és pofonok.
2015. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!