Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért értékelik jobban az...

Miért értékelik jobban az újabb tanítási módszert mint a régit?

Figyelt kérdés

Ott van pl. a forgolódós tanítás amikor húzni akar a kutya. Nagyon lassan jut el a kutya agyáig, és nem is biztos hogy működik. Ellenben a régi , hogy magamhoz rántom a pórázt, tíz perc múlva szépen láb mellett jön.

De elnéztem egy két kutyasulit, és a fiatal kutyák nem tudnak szabályosan feküdni. Beállítják őket libasorba, és a gazda meg ott szenved vele, kitolja a kutya a fenekét nem szabályos.

Erre mondja az oktató nem baj majd később megtanulja, most az a lényeg hogy feküdjön.

De ezzel teljesen összezavarja a kutyát mert amiért eddig mejutalmazták jutifalattal utána meg már nem, ráadásu l mit akarnak a feneke körül?

Én a régi jól bevált módszer alapján tanítottam a kutyám, persze oktató segítségével. A keskeny padon másképpnem bír ülni feküdni, csak szabályosan. Két három nap múlva szabályosan feküdt bárhol fektettem le.

Jah és tudni kell hogy a szukám nagyon hisztis volt. Nem akart semmilyen fegyelmező munkát, ágaskodott, földhöz vágta magát ugatott. Érdekes módon a suliban ( a régi módszeres ) egészen a betonfal mellett kellett menetelni, közben a fegyelmező munkát végezni, és csak pár alkalommal próbálkozott, de hipp hopp leszokott róla.

Hangsúlyozom, hogy nem ütöttük vertülk a kutyát, hanem kézzel, ill. lábfejjel segítettük a helyes ültetésre ,vagy fekvésre.

Amit még mefigyeltem az a jutifalat. A modernebb suliban ha netán elfogyott a jutifalat, akkor már nem is érdekelte az egész. A régi módszeresnél, nem lehetett jutifalatkákat dobálni, mert a kutya ne a kaja miatt dolgozzon hanem mert én kérem. És volt benne valami, mert a gyakorlat végén amikor tényleg ügyes volt, jól meg lett dicsérgetve, és felhúzta fülig a száját, vigyorgott. Eddig ezt egyik suliban se láttam nála.


Mégis az emberek rossz szemmel nézik mert jajj nem szabad megrántani a pórázt, az már elavult barbár szokás.

Viszont mégis hatékonyabb.

Nektek mi a véleményetek erről?


2014. máj. 6. 08:39
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Nekem is mudim van, most 5 hónapos. Szinte követeli, hogy foglalkozzak vele, mert jutalomfalat nélkül is ül-fekszik-marad. Igaz, játékkal motiválom, a tanításhoz magához használtam csak falatot (ülhöz fölé vittem a kaját, feksziknél meg le a két mellső lába közé, miközben ő ült). Nagyon lelkesen csinálja a dolgokat. Amikor a többi kutya már kidőlt a melegtől, ő még akkor is dolgozna (pedig fekete bundás). Nagyon pörög és ügyes is. A fáradtság akkor látszik rajta, amikor hazaérünk és elnyúlik mellettem.

Pórázrántás akkor kapott, amikor közömbösítésen nem volt hajlandó rám figyelni, hanem a kutyákat akarta szagolgatni. Egyébként elég neki a "nem!" rosszalló hangnemben.

2014. máj. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

30-as

Sajnos a kutyasuliban rendszeresen hülyének nézik a gazdikat, pedig ők ismerik a kutyáikat!!

Nekem is terelőfajtám van , kölyökkorában nagyon érzékeny volt, szinte minden új helyzetre morgással reagált. Nála a félelmi agresszió volt erős. Ma csak simán érzékeny (de nem félénk!), viszont ha van egy negatív tapasztalata, az sokáig kitart. Ezért kerüli következetesen az oktatókat... ha kérdeztek volna, megmondtam volna, hogy ne használják a palackot...

mostmár utólag késő, bárhogy szépítik.

Másik suliban a kajamegtagadást kellett neki megtanítani. Mondom az kemény lesz... nem tudtam letiltani, oktató háromszor próbálta letiltani (ordítva nyilván), harmadszorra a kezéhez kapott. Most, hogy megvan a tisztelet, ha talál is valami csontot és nem veszem észre, odahozza, kérésre kiköpi. És ezt semelyik suliban nem tanították, mindkét suliban gyakorlatokat tanultunk csak, a fegyelmezést meg a tiszteletet nekem kellett otthon megcsinálni.

25-ös voltam

2014. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Utolsó, sajnos ez a hülyének nézés teljesen igaz. Nálunk az is volt a baj, hogy én voltam 15 éves, nem mertem visszaszólni az "okos, tapasztalt" felnőtteknek, ők meg nem is vettek komolyan.
2014. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!