Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy Amerikai...

Szeretnék venni egy Amerikai Staffordshire Terrier-t, de mindenképp jó helyről törzskönyveset. Nem tudtok Borsod megyébe ilyet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 26. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg jó helyről szeretnél kutyust a távolság legyen a legutolsó szempont.
2009. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék közel 300km-t utazni a Backwoods kennelhez :) Azért kérdezem hogy nincs-e valahol a közelben max a szomszéd megyében vagy ilyesmi. Persze csak leinformálható helyről. Nem akarok szaporítótól venni.
2009. dec. 26. 23:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Pedig lehet, hogy megérné az a 300 km, akkor is, ha csak hobbira kellene. Ne felejtsd el, hogy egy kutya kb. 14-15 évre szól.
2009. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Biztos van közelebbi. Tudom hogy nagy felelősség és már ezerszer átrágtam magam a dolgon. (amúgy 15 éves lány vagyok)
2009. dec. 26. 23:17
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Ez a kutya nincs betiltva Magyarországon? Mintha ilyesmit hallottam volna. Mellesleg nem tudom, mi okból választottad ezt a fajtát, de csak ha "menőzésből", hogy neked harci kutyád van, akkor felejtsd el, sokkal könnyebben kezelhető kutyákat is találsz ennél a fajtánál. Nagy felelősség egy ilyen kutya.
2009. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A staff nincs betiltva,a pitbull van,két külön fajta.

Nem nehezebben kezelhető kutyák más terriereknél,de kutyaiskola biztos,hogy kell nekik.

15 éves lány segítség nélkül nem biztos,hogy boldogul velük.

2009. dec. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nehezebben kezelhető, tapasztalatból mondom. Nem irányító típusú gazda kezébe nem való, mert már kölyökkorában a fejére nő. Nem véletlenül olvasni olyan sok helyen, hogy azt javasolják, csak tapasztalt állattartók vegyenek ilyet.

(Más: a pitbullal pedig rokonságban van, szóval nem sok köztük a jellembeli különbség.)

2009. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

OFF.:


Az Amerikai Staffordshire Terrierek és a törvény



Mivel az Amstaffok a Bull és Terrier család tagjai, tartásukat gyakrak törvények szabályozzák. Ezek a jogszabályok országról országra változnak, a faj tartásának korlátozásától egésszen a betiltásáig. Habár e törvények eredményessége vitatott.[13] Magyarországon a 35/1997.(II. 26.) Kormány rendelet szabályozza a veszélyesnek minősített ebek tartását. Eszerint a "nem törzskönyvezett pit bull terrier jellegű ebek" tartása és tenyésztése tiltott. Egy törzskönyv nélküli Amstaff ebbe a kategóriába esik.[14]


[link]


Mellesleg nekem is ilyen kutyám van, egy roti kíséretében. Mi úgy fogadtuk be kölyökként, mert előző tulajdonosánál túlságosan sok kárt csinált. Megneveltük, azóta, beilleszkedett a "falkába". Nevelése nem volt túl nehéz, mert nagyon okos állat. Azóta megszületett kisfiam, és a ő és ez a kutya a világ legjobb barátja. A kutya szájából akár a falatot is kiveheti, a hátára felmászik...Most másfél éves a fiam. Igaz, mivel ekkora termetű kutyáink vannak, csak felügyelni kell, nehogy véletlen feltaszítsák őt. Abszolút nem mentőzésből tartom őket, nem hiszem, hogy egy ilyen kutyit csak mentőzésből lehet tartani. Számunkra ő is családtag..

A fiamtól mindent eltűrnek, elnéznek. Nagyon figyelnek a gyerekre, és tisztában vannak azzal, hogy könnyen felőkhetnék, de nagyon intelligensen viselkednek a közelükben..


Ha megveszed a kutyát figyelj rá jól, hogy mindennapi mozgása meglegyen, mert az elengedhetetlen számukra, és a kerítés jól zárható és elég magas legyen, nehogy kiugorjanak, és a szomszéd udvarában esetleg rendet rakjanak a baromfik között..(nem tudom hol laksz..)

Ugye tudjuk, a vér nem válik vízzé, és nem lehet belőlük sehogyan sem kinevelni a gyilkolászási vágyat.. Mióta ő megvan légyegesen megcsappant a környék macska állománya...:S

2009. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt válogathatsz kedvedre, de ha megengeded egy stafford tulaj véleményét akkor 15 évesen nem ajánlom hogy ilyet vegyél.Csak szigorú, következetes és jó fizikumú embernek ajánlom( persze vannak azért kivételek, mint a fenti is)mert bizony az utcán ha lehetősége van meg akarja mutatni ki az úr,keresi a harc lehetőségét.

2009. dec. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nevelés kérdése. Nem gyilkoló gépet szeretnék nevelni és nem azért kell hogy menőzzek vele. Számomra család tag lenne a legjobb barátom. Nem ő az első kutyám tudom mit jelent a felelősség. Most is van egy pincsim (sajnos őt nem én választottam mert nálam nem itt kezdődik a kutya fogalma). Nem kertes házban lakom, de a németjuhászom ott van (mivel ki kellett vinni mikor öcsém megszületett mert akkor én még csak nyolc éves voltam és nem engedtek sétáltatni. Rex most 10 éves). Azért választottam az amstaff-ot, mert lenyűgöz a természetük, erejük. Szerintem az egyik legszebb és legcsodálatosabb kutya a világon. Volt már ilyen kutyával dolgom, mert ismerősöm nem tudta megnevelni rendesen. Nagyon sokat foglalkozok a kutyákkal és segítek másoknak is. Biztosra veszem, hogy nálam jó helye lenne egy ilyen kutyának. Később is szeretnék ilyen téren tevékenykedni, esetleg kiképző lenni.


(az utolsónak: köszi megnézem az oldalt!)

2009. dec. 27. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!