Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnálatra méltó a németjuhász?

Sajnálatra méltó a németjuhász?

Figyelt kérdés

A legjobb kutyák lennének a világon, de akárhol körbenézek, mindenütt kopott, nyeszlett korcsokat látok. Annyira népszerű fajta volt, hogy mindenki elrontotta, ez szomorú.

Tegnap sétáltam az utcán a kiskutyámmal, és egy németjuhász kiszabadult a kapun (be se volt szerintem zárva), és nekiment a kutyámnak, szerencsére nem lett komoly baja, de a németjuhász gazdái pont lesz@rták a dolgot, szóval nagyon utálom ezt a fajt.

Azt hiszik az emberek, hogy ha németjuhász, akkor azzal nem kell foglalkozni, mert tökéletesen fegyelmezett nélküle is? Miért kellett tönkretenni ezt a remek fajtát? Nektek erről mi a véleményetek?



#németjuhász #túlszaporított
2014. máj. 8. 08:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Bár nem megnyugtató, elárulom, nem csak ezt a fajtát rontották el. Egyre több a szaporító, a nemtörődöm gazda, akik lesz*rják a kutyájukat, csak az a fontos, hogy legyen. Nem értik meg, hogy a kutyát nevelni kell, nem csak a kertbe kirakni. Vagy aki lakásban tartja, azt hiszi, h azzal sem kell foglalkozni, elég neki 2-3 sétálás és pont. Nem ismerik a kutyák igényeit, csak veszik, akár szaporítótól is, mert olyan szép és menő, h "fajtiszta" kutyájuk van.

És az a szomorú, hogy az emberek még mindig nem értették meg ezeket a dolgokat, de kutya kell nekik.

2014. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Ez minden fajtára vonatkozik. Most fogadtam örökbe egy törpetacskót mert a gazdája kidobta mert ugatott :)

A kutya neveletlen volt és semmit se tudott, mert a gazdája azt hitte hogy majd magától megtanul mindent :) Szörnyű hogy ez az okos értelmes kutya nálunk 1 hét alatt megtanult mindent és az Illatos úton végezte volna, utána meg az elaltatás lett volna. Felelőtlenek az emberek nagyon!

2014. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nade ha kimentek az utcára, minden második kerítés mögött korcs németjuhász van. És bolondok, agresszívak, ahogy a gazdáik is. Nem értem hogy minek tart kutyát az, akinek nem jelent élvezetet az, hogy foglalkozhat vele. Én a kiskutyámmal minden együtt töltött időt imádok!
2014. máj. 8. 08:36
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem a fajtával van a gond, hanem az emberekkel.

Falun lakom, a két város közötti falukba szórják el a felesleges kutyákat, akiket szó szerint szomorúság nézni, mert barátságosak, kedvesek, szófogadóak általában, ennek ellenére nem kellenek senkinek sem. Az állatsegítők folyamatosan keresnek nekik gazdit, van olyan, aki 4-5 kutyát is tart otthon, mert nem akarja, hogy elaltassák.

A faluba élő öregeknél, ha házon belüli szaporulat van, akkor próbálnak nekik gazdit szerezni.Ezek a szaporulatok eredményezik nálunk is mint nálatok is, hogy nyeszlett korcsok vannak mindenütt. Egymás testvérei, rokonaik...stb.

Nem engedném, hogy bárki tarthasson kutyát, csak megfelelő képzettséghez kötném, aki feléri ésszel, hogy a kutyát gondozni kell, nem feleslegesen szaporítani össze vissza. Orvos kell nekik, ha betegek, az első beteges nap után már orvos, és nagyon sok figyelem, törődés.

Nekünk kuvaszunk van, a fajtáját leírják nagyon sokan szófogadatlan, őrjöngő vadállatnak, láncokat meg hasonlóakat tépked szét kedvtelésből, emberekre támad...stb.

A mi kutyánk meg van nevelve, láb mellett sétál, csak engedéllyel megy olyan területekre velünk, ahova nem szoktuk engedni. Az állatokkal jól megvan, a csirke kakasom minap neki ment, a kutyám bambán nézte, hogy az a tökmag miért megy ellene.

2014. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Argentin dogom van egyébként, sajnos őket is nagyon szaporítják, de majd azért ha a szomszéd nem akarja megcsináltatni a rossz kapuját, megmondom neki, hogy fog még az én kiskutyám erre járni ha nagyobb lesz.

Egyébként az nem volt nekem világos, hogy egy felnőtt kutya miért támad egy babakutyára?? Vadászösztön nem lehet, mert juhász, nem vadász. Ha játékból, akkor miért ölte meg majdnem? Ha nem dominanciából, akkor miért a picivel kezd ki?? Nem értem...

2014. máj. 8. 09:40
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Tudom, h te most a jellemről beszélsz, de a kinézetet meg pont a tenyésztők cseszték el. Elkezdték gyártani a pontyhátú, szó szerint NYOMORÉK kutyákat....
2014. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos ez nem csak a német juhászkutyákkal van így. Nagyon sok fajtát elcsesztek már.
2014. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Azért ment rá úgy a kiskutyádra, mert az ilyen kutyák 90%-a azon a kb 6 heten kívül amíg az anyjával a és a testvéreivel volt, soha életében nem találkozott még más kutyával. Fingja sincsen arról, hogy hogy kéne játszani, kommunikálni, viselkednie más kutyák társaságában. Emellé még párosul egy jó adag frusztráció is (ugyebár emiatt van hogy még a falevelet is megugatják egyes kutyák), netán ideggyengeség a szaporításnak "köszönhetően". Egy neveletlen gyerek is verekedést válthat ki ha az oviban későn kerül a kortársai vagy más gyerekek közé.
2014. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogy nem játszani akart, meg akarta ölni. De hogy miért...? Kár hogy már nem látni szép egyedeket, csak a filmekben.
2014. máj. 8. 10:52
 10/19 anonim ***** válasza:
25%

Az, hogy egy fajtát szaporítanak, az magát a fajtát nem rontja el, mivel azok a kutyák nem fajtatiszták. Hogy a kiállításokon nyeszlett, kopott kutyák lennének, azt kétlem.


Annak meg, hogy ki mennyire neveli a kutyáját, semmi köze a fajtához. Egyérszt ilyen népszerű fajtából sokkal több a szaporított példány, mint a fajtatiszta, tehát eleve mit várunk attól, aki szaporítótól vásárol, másrészt pedig a nevelésnek a fajtához semmi köze nincsen. Ha más fajtájú kutyája lenne, azt sem nevelné meg.

2014. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!