Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnálatra méltó a németjuhász?

Sajnálatra méltó a németjuhász?

Figyelt kérdés

A legjobb kutyák lennének a világon, de akárhol körbenézek, mindenütt kopott, nyeszlett korcsokat látok. Annyira népszerű fajta volt, hogy mindenki elrontotta, ez szomorú.

Tegnap sétáltam az utcán a kiskutyámmal, és egy németjuhász kiszabadult a kapun (be se volt szerintem zárva), és nekiment a kutyámnak, szerencsére nem lett komoly baja, de a németjuhász gazdái pont lesz@rták a dolgot, szóval nagyon utálom ezt a fajt.

Azt hiszik az emberek, hogy ha németjuhász, akkor azzal nem kell foglalkozni, mert tökéletesen fegyelmezett nélküle is? Miért kellett tönkretenni ezt a remek fajtát? Nektek erről mi a véleményetek?



#németjuhász #túlszaporított
2014. máj. 8. 08:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

De a kiállításokon díjazottak között is van sok csapott farú,pontyhátú nyomorék.Az idegrendszerében is van hiba sokuknak.

Láttam felnőtt nj-t,fajtagyőztes címet kapott,szó szerint rettegett bemenni a ringbe,olyan szinten volt ideggyenge.Szabályos idegrohamot kapott.

2014. máj. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
34%
Tudtommal a standard szerint lejthet a háta a kutyának, szóval nem tudom, ezzel mi a probléma. Nekem sem tetszik, mint sokaknak, de azért ne vegyük már egy kalap alá a törzskönyvezett, igényes tenyésztőtől származó kutyákat a szaporított Rexekkel.
2014. máj. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Egy pali egyszer kihozott a lóversenypályára egy ilyen hiperszuper tenyészetből származó,törzskönyvezett,sok díjat nyert német juhászt.A kutyának olyan pontyháta volt,hogy hihetetlen.Rövid test,torz hát.

A pali kiselőadást tartott nekem,hogy ez azért jó,mert az agárnak is pontyháta van és ezért tud futni.Szerinte az állatvilágban csak az a faj tud gyorsan futni,amelyik pontyhátú :)

Miután kiröhögtem magam,megkérdeztem,hogy ugyan miért van pl.a gepárdnak egyenes háta?Vagy akár itt a pályán ezek a telivérek miért tudnak 60 km/órás sebességgel futni versenyen?A pontyhát náluk olyan hiba,ami miatt vágóra kerül legtöbbjük.

Ez az antitalentum,nagy mestertenyésztő erre mindjárt nem tudott mit mondani.

2014. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
35%
A ponty hát az hibának minősül. A hátnak feszesnek rövidnek és enyhén lejtősnek kell lennie, a farnak meg hosszúnak. A kutyának a teste egy képzeletbeli négyszögbe bele kell férnie. Régebben olyan hosszú volt a Német juhász mint a vonatfütty, ezért a far is kilengett, és ezért lett a hát hosszúsága lerövidítve.
2014. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ez a kutya kocka formájú volt.

Ha megfigyeled,a legtöbb fajtagyőztes nj ez a típus.

2014. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Boccs de mi az a pontyhátú?? Sose hallottam még ezt a szót :P
2014. máj. 9. 07:55
 17/19 A kérdező kommentje:
Rákerestem a googlen, hát elég ocsmányul fest...
2014. máj. 9. 08:20
 18/19 Pusisz ***** válasza:

A fajtát szépen lassan elcseszték, ez tény... (főleg a show vonalat. A munkavonalúak még próbálnak kitartani) Íme a története: [link]


Nekem egy németjuhászom (meg egy bullmasztiff) van. Szidjatok, szaporítótól vettem(!) de csodálatos állat. Családtag, kiegyensúlyozott, szófogadó, az alap parancsokat tudja, most 9 éves, és egészséges.

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Volt egy nagyon jó vidi youtube-on, de letiltották. A címe German shepherd half dog half frog volt. Ha valaki megtalálja, akkor nézze végig, érdemes!
2014. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!