Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem jól a stafford...

Hogyan neveljem jól a staffordomat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ilyen kérdést olvasok az oldalon, és elegem van a sok okos válaszból, hogy minden a nevelésen és a szocializáción múlik...Inkább részletesen írjátok le, hogy mit hogyan kell csinálni, mire hogyan kell reagálni stb....mert ebből mindenki tud tanulni, de abból nem, hogy "nem neveled jól" "nem neked való" stb.

Nekem is volt már egy stafford-pitbull keverékem, nagyon okos kutya és nagyon könnyen tanítható volt, és 7 éves voltam amikor elkezdtem nevelni mégis sikerült :) szobatiszta, szófogadó és senkit nem bánt akárhogy nyúzod! (jelenleg 14 éves) Aztán lett egy rottweiler és egy pitbull párosítás a papámnál, akit szintén én neveltem a papámmal, velük se volt semmi gond!

most viszont a párommal vettünk egy staffordot, már 5 hónapos lesz lassan...Tudom, hogy nagyon mozgékony és nagyon nagy mozgásigénye van (amit meg is kap), minden nap foglalkozva van vele kb. 2 órát...de egyszerűen nem akar hallgatni senkire...figyel ránk, érti amit mondunk mert ha rosszat csinál akkor lapul...de ugyanúgy megcsinálja máskor is. Hiába mondom neki, hogy nem szabad, hogy rám ugráljon, vagy hogy az ajtónak ugráljon mert ő be akar jönni...nem hagyja abba! pedig már 3 hónapja van nálunk kb, de nem sikerült ezekről leszoktatni...tudom, hogy gyerek még, lehet hogy változni fog és remélem is...de egyenlőre szörnyű rossz :) Van egy plüssmacim, beszalad a szobámba felugrik az ágyra kilopja és elkezdi széttépni...utána ha megkérdezem hogy mit csinált össze húzza magát és ennyi, máskor folyt. köv. :)

Tehát a kérdésem a következő lenne:

Hogyan tudom leszoktatni arról, hogy akkor jöhet csak be amikor én megengedem, és ne szakítsa be az ajtót kb.? Vagy, hogy ne ugráljon rám, mert ma is tiszta sár volt, így én az az lettem?! Meg, hogy alapból figyeljen rám!! Szóval, hogy elfogadjon falkavezérként..

Bántani nem szeretném, de volt, hogy kapott már ronggyal vagy papuccsal (mert persze ezeket is ellopta)..

Morogni nem morog, egyátalán nem agresszív velünk, ezzel legalább nincs gondunk:)

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, köszi előre a válaszokat (az értelmes válaszokat!)


2014. máj. 8. 10:42
1 2 3
 1/22 sippara ***** válasza:
100%
Menjetek kutyasuliba. Ez egy szakma, sokan tizenéve csinálják napi szinten aktívan, és még mindig rengeteg dolog van, amit nem tudnak. Nem tudom, pontosan mit vártok itt tőlünk az ilyen kérdéseknél, de ezt NEM LEHET három mondatban (vagy tízben, húszban, százban) leírni, könyvtárakat lehetne megtölteni az anyaggal. Ha magadtól érdekelt volna annyira, hogy utánajárj, túl lennél három hónap alatt tíz-húsz könyvön, és jóval több videón. Ha ez eddig nem történt meg, és "készen" szeretnéd az infót, akkor kutyaiskola, házhoz járó tréner.
2014. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Találd meg a határozott hangod. Tanulj meg haragudni a kutyára, hiszen megrongálta a tulajdonod, vagy épp összesarazott. Egy sima nem szabad helyett, egy mély hangú határozott nem és grabancrángatás pl. effektív lehet. Kezdj el rászokni arra, hogy nem figyelsz a kutyára mikor hazajössz, addig, amíg le nem nyugszik. Ha úgy érzed nem tudod valamiről egyedül letiltani, valami averzív hangot vezess be pl. lábaskocogtatás, tapsolás stb.
2014. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek sipparával.


Amúgy fölösleges "elfenekelned" meg "rácsapnod", mert 1. a kutya azt kb meg sem érzi, mert nekik SOKKAL magasabb a fájdalomküszöbük mint az embernek, 2. csak berögzítesz egy rossz fóbiát, mert a kezedet/papucsot/rongyot összeköti az ütéssel, utána meg azon lesz hogy kitérjen ezek elől.

2014. máj. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 sippara ***** válasza:
Miért kell minden szarért grabancrángatni? Totálisan el fog érzéketlenedni tőle a kutya, le fogja szarni, mit pampog gazdi, vagy mennyire rángatja, hiszen MINDENÉRT meg van rángatva... Egy normális kapcsolatnál, ha a gazdának a leghalványabb lövése is van az állattartásról, egy határozott "nem"nek (ugrálásnál térdemeléssel kombinálva) bőven elégnek kell lennie. Legyen már némi fokozatosság a büntetésben, mert ha ugrálásért megrázod, mit fogsz csinálni, ha odamorog, vagy nekimegy egy másik kutyának? Élve megnyúzod?
2014. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

más megközelítésből...az eddigi kutyáid mind keverékek voltak,mármint tényleg mixek.Pitből egyik sem volt fajtatiszta,mert kétlem hogy amcsi import kutyákkal rohangál nagypapád,szóval egy pitkeverék és egy roti kölyke,meg sokszorosan keverék,mint ahogy a nem fajtatiszta stafford és nem fajtatiszta pit keveréke is sokgenerációs keverék.


Ha olcsó helyről van a kutya,meglehet,hogy ráfáztál és a túlszaporítás is gondot jelent.

Ha fajtatiszta,akkor meg végre találkoztál egy igazi stafforddal,mert pont ilyen a jellemük.Ezért ugatjuk,hogy nem kell mindenkinek ilyen kutya,aki nincs a nevelés csúcsán.

Egyébként sipparával egyetértek.


Nem lehet leírni,megmutatni lehetne,hogyan csináld jól.De ez gyakorin keresztül nem megy,ezért hívj vagy menj el szakértőhöz...

2014. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Na az ilyen kommentelőket szeretem, amikor lehurrogják a másikat... Sok értelme van :)
2014. máj. 8. 11:32
 7/22 A kérdező kommentje:

Utolsó...te hol olvastad, hogy a pitbullnak és a rottweilernek lett kölyke? Mert én nem írtam ilyet sehol :)

ÉN meg ezt ugatom már mióta, hogy nem vagyok kíváncsi az ilyen kommentekre, köszi!

2014. máj. 8. 11:34
 8/22 anonim ***** válasza:
Hol olvastál itt lehurrogást? Szerintem szinte mindenki egyöntetűen azt válaszolta, hogy ezt nem lehet leírni így ide és megtanulni pár mondatból. De az tény, hogy elég furcsa, hogy a 3 hónap alatt eszedbe sem jutott legalább 1 szakkönyvet elolvasni. Mi innen nem látjuk mit csinálsz rosszul. Menj kutyasuliba, ott majd segítenek.
2014. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Részletesen akkor tudnánk megmondani, hogy mit csinálj, ha látnánk is, hogy milyen a viszonyotok, hogyan éltek, mit hogyan csinálj. Nem véletlenül találták fel a kutyaiskolák, vannak dolgok, amiket látni-mutatni kell, nem lehet távgyógyítani.
2014. máj. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mármint mit hogyan csinálsz most, ami nem működik, na. Ez a billentyűzet nem nekem való dolog :D
2014. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!