Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tarthat egy...

Mennyi ideig tarthat egy bélgyulladás 8 hetes németjuhász kiskutyánál?

Figyelt kérdés
Múlt hét szerda óta beteg, műtve is volt csütörtökön mivel a vékonybele teljesen leállt a gyulladástól és bélmozgató hatású gyógyszerekre nem reagált. Fertőzés bakteriális vagy vírusos eredetű, és sanszos, hogy már a tenyészőtől betegen jött. Azóta naponta megyünk a dokihoz, kapja az infúziót, meg gyógyszereket. Nem eszik, de vizet iszik, üríteni feláll, viszont bármit visz be, folyamatosan kihányja egy idő után, nem marad meg benne semmi. Fecskendővel etetjük, de sokáig az sem marad benne. Esetleg ötletek az orvosi kezelésen túl mit tehetek még? Olvastam hogy a kamillás tea esetleg segíthet. Ilyen kiskutyánál mennyi idő után alakulhat ki maradandó nyoma, mivel már 5 napja nem eszik.

2014. máj. 12. 18:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
nem parvós a kutya?
2014. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
nem, azt gyakorlatilag kizárta az állatorvos, mert nem volt véres széklet, ő coronára, vagy rota vírusra tippel. Kb 30-40 ezer Ft lenne egy virológiai vizsgálat amivel talán beazonosítható, és lappangási időt számolva kiderülhetne, hogy még elhozás előtt volt-e fertőződött meg. Viszont a műtét és a napi kezelési díjak már annyiba kerül, hogy a virológiai vizsgálatot már nem akarom fizetni. Egyébként a tenyésztőnél maradt 1 kutya, ami szintén bélgyulladásos volt, de 1 nap infúziós ellátással helyre jött, én peches vagyok mert lassan 1 hete megy, és javulást nem látok, annyi hogy legalább iszik.
2014. máj. 12. 19:07
 3/30 anonim ***** válasza:

Hívd fel a tenyésztőt, akitől vetted, és mondd meg, hogy szálljon be a költségekbe. A szerződésben nyilván meghatároztátok, hogy eü. garanciát vállal a kutyusra.

Én is parvora, vagy kullancsra tippelek.

2014. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Persze a tenyésztőnél maradt 1 kutya azután lett bélgyulladásos miután én elhoztam az enyémet
2014. máj. 12. 19:11
 5/30 A kérdező kommentje:
Beszéltem már vele pénzt nem ad vissza, csak egy másik kutyád ad egy következő alomból ingyen, ezt pedig altassam el. Szerződést nem kötöttünk, tenyésztői számlát kaptam, illetve eü garanciát diszpázia, fog, csontozat, szőrminőség, stb-re ad. Illetve parvo védőoltással, oltási könyvvel, chippel, meg kullancsirtó szerrel kaptam a kutyát
2014. máj. 12. 19:18
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Két hét minimum, amíg rendbe jön. Én még várnék az altatással. Sajnálom a kutyust:((
2014. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
köszönöm, én sem akarom elaltatni, ennyi esélyt megérdemel
2014. máj. 12. 19:36
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Légy határozott a tenyésztővel, ha erős a gyanú, miszerint Te már betegen hoztad el a kutyust, neki be KELL szállnia a költségeitekbe! Gondolom nem túl jó reklám neki, ha beteg kutyákat árul vagyonokért. Sok sikert neked és a kutyusnak:)
2014. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha iszik magától az jó, semmi esetre se altasd el. Szerintem lassan rendben fog jönni, ha már egy hete viseli a betegséget akkor innentől már csak jobb lehet. Valaki írta a 2 hetet szerintem az reális, kb annyi idő mire elkezd enni, ez egy komoly betegség kitartást nektek :)
2014. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én dobim 6 hónaposan lett bélgyulladásos, mondjuk nem fertőzés alapú volt.

Nekünk a doki homeopátiás bélvédőt ajánlott, de mivel azt nem találtunk, normaflore-t kapott rizzsel, főtt csirkemellel meg kefírrel. Emellé víz helyett kamillateát. Egy hét alatt rendbejött.

2014. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!