Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tarthat egy...

Mennyi ideig tarthat egy bélgyulladás 8 hetes németjuhász kiskutyánál?

Figyelt kérdés
Múlt hét szerda óta beteg, műtve is volt csütörtökön mivel a vékonybele teljesen leállt a gyulladástól és bélmozgató hatású gyógyszerekre nem reagált. Fertőzés bakteriális vagy vírusos eredetű, és sanszos, hogy már a tenyészőtől betegen jött. Azóta naponta megyünk a dokihoz, kapja az infúziót, meg gyógyszereket. Nem eszik, de vizet iszik, üríteni feláll, viszont bármit visz be, folyamatosan kihányja egy idő után, nem marad meg benne semmi. Fecskendővel etetjük, de sokáig az sem marad benne. Esetleg ötletek az orvosi kezelésen túl mit tehetek még? Olvastam hogy a kamillás tea esetleg segíthet. Ilyen kiskutyánál mennyi idő után alakulhat ki maradandó nyoma, mivel már 5 napja nem eszik.

2014. máj. 12. 18:02
1 2 3
 11/30 anonim válasza:

Nekem is a kölyök dobimnak volt bélgyulladása.Két hétig tartott.Két hétig még a víz is sok esetben kijött belőle,naponta vittük infúzióra,lefogyott,már alig bírt állni.Aztán kezdett jobban lenni szép lassan.Először nem is adhattam neki itthoni kaját,hanem egy speciális tápszert kapott amit az állatgyógyászati boltban kellett megvenni.Abból is csak egy kanálnyit két óránként.Ha iszik,akkor nincs minden veszve.Baromira lefog fogyni szegényke,de rendbe fog jönni,csak hord az orvoshoz.A tenyésztőnek meg törd el az orrát,a következők miatt:

1.Beteg valószínűleg oltatlan kutyákat árul,vagy rossz körülmények közt tartja őket.

2. Mert ilyen szemétséget mondott,hogy altasd el,majd ad másikat.

3.Mert azt mondta,hogy altasd el Te (12.000 Ft)

2014. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

ez tényleg igazi tenyésztő?

ha nem, simán jelenthetnéd a navnál :)

2014. máj. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Imola Ágnes ***** válasza:
Amit én ajánlanék: VETRI DMG csepp, és rizset főzzél meg, hagyd bő lére, és a levével itatgasd. Az sokszor használ. A vetri DMG drága, de nagyon megéri.
2014. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Mi bélgyulladáskor kaptunk hányáscsillapítót, gyomorsav lekötőt és probiotikumot a gyógyszerek mellé. Ezeket pont amiatt hogy ne hányja ki ha esetleg mégis eszik valamit. És diétásan etettük napi 4-5x piciket. Nálunk 3 nap alatt rendbe jött de utána egy hétig ég szedte ezeket a gyógyszereket plusz a diétát is tartottuk. Nagyon pici a kutya és műtötték is, szóval idő lesz mire rendbe jön.
2014. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat, igen bejelentett tenyésztő, csak szerintem már munkaként és bevételi lehetőségként kezeli ezt az egész tenyészetet. Elvileg 20 éves tapasztalata van, kezd beleöregedni és nem úgy tiszteli az állatokat, amikor kezdte. Viszont azt a doki is mondta, hogy a védőoltás után hamar lett elválasztva eddigi megszokott környezetétől (3 nap telt el), ez is állhat a fertőzés hátterében. Ma már egyébként 1 fokkal talán jobban van, már az infúziót sem akarta végigfeküdni, mehetnéke volt.
2014. máj. 13. 11:11
 16/30 anonim válasza:
Most akarok venni németjuhászt. ha megkérdezhetem mennyiért vetted,úgy hogy adott a tenyésztő számlát,meg a többi papirt amit emlitettél. Kennel nevet ne irj,nehogy reklámozás legyen,de az árát leirhatnád,mert én is normális németjuhászt akrnák venni. Kösz
2014. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
50 ezer forintért vettem. Nem is szeretném reklàmozni egyelőre mert làtod ìgy jàrtam.
2014. máj. 14. 21:47
 18/30 anonim válasza:
köszi. amúgy hogy van a kutyusod? jobban van már?
2014. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Étvágya nincs, nem eszik és etetni kell, így infúzióra járunk reggelente, de már nem hány, és a kaki is kezd normális lenni, szóval nem kiabálom el de úgy tűnik kifelé megy a betegségből
2014. máj. 15. 17:10
 20/30 anonim ***** válasza:

enni még viszonylag sokáig nem fog :(

az enyémnek más volt a baja, de ő sem evett, nagyon sokáig kellett etetni, tömködni mint egy pulykát, majd szépen lassan elkezdte magától, először csak pár szemet, majd lassan nőttek az adagok

2014. máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!