Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tarthat egy...

Mennyi ideig tarthat egy bélgyulladás 8 hetes németjuhász kiskutyánál?

Figyelt kérdés
Múlt hét szerda óta beteg, műtve is volt csütörtökön mivel a vékonybele teljesen leállt a gyulladástól és bélmozgató hatású gyógyszerekre nem reagált. Fertőzés bakteriális vagy vírusos eredetű, és sanszos, hogy már a tenyészőtől betegen jött. Azóta naponta megyünk a dokihoz, kapja az infúziót, meg gyógyszereket. Nem eszik, de vizet iszik, üríteni feláll, viszont bármit visz be, folyamatosan kihányja egy idő után, nem marad meg benne semmi. Fecskendővel etetjük, de sokáig az sem marad benne. Esetleg ötletek az orvosi kezelésen túl mit tehetek még? Olvastam hogy a kamillás tea esetleg segíthet. Ilyen kiskutyánál mennyi idő után alakulhat ki maradandó nyoma, mivel már 5 napja nem eszik.

2014. máj. 12. 18:02
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

És amíg nem evett Ti is mindennap vittétek infúzióra?

Nincs valami étvágygerjesztő, amivel segíteni lehet?

2014. máj. 16. 10:49
 22/30 Imola Ágnes ***** válasza:
Próbáld meg a Vetri DMG-t, és a Calopet pasztát.
2014. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
a calopet paszta csak pótolja az ásványi anyagot és a vitamint a szervezetéből, az nagyon nem étvágy fokozó. Egyfajta telítettséget is okoz, tehát kevesebbet eszik tőle a kutya, ha elkezd enni akkor le kell állni vele addig is marad az infúzió.
2014. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
nem, szerencsére nem kellett infúziózni, mert ivott magától, illetve másfajta gyógyszereket kapott
2014. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
ez igaz, de a calopet felturbózza egy kicsit
2014. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Imola Ágnes ***** válasza:
ÉS a calopet paszta segít hogy ne emésszen teljesen üresbe a gyomra. A Vetri DMG segítene "beindítani" a belső szerveket, többek között az emésztőszerveket is. Míg azok helyre nem állnak, hiába enne a kutya, mert azok nem tudnák azt feldolgozni, ezért javasoltam inkább ezeket.
2014. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszi vettem mindkettőt és kapott belölük, várom a javulást. Egyébként iszik rendesen de a doki mondta hogy amíg magàtól nem eszik kell az infúziò is
2014. máj. 16. 21:05
 28/30 anonim válasza:
Na miujság a kiskutyával? történt azóta valami javulás?
2014. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm az érdeklődést, úgy néz ki túl leszünk rajta. Hétfőn még visszaesett kicsit, láza is lett, de kedd este óta, már önállóan eszik, nem sokat igaz, de eszik :)

Nincs hányás, és hasmenés sem. Tegnap este kapta az utolsó antibiotikumot, holnap meg már csak az infúziós kanül kiszedésre megyünk. A műtéti heg is szépen gyógyul, és lett a hasán a sebhez közel egy kötőszöveti elhalás sajnos, vagy egy injekció ment le oda, vagy sebészeti fonalra allergiás, az elég rondán nézett ki, de most már az is kezd gyógyulgatni. Szóval reméljük lezárhatjuk ezt a történetet és szép hosszú élete lesz :)

2014. máj. 22. 17:12
 30/30 anonim ***** válasza:
Nahát kedves kérdező...én ugyanezt csináltam végig a németjuhászommal csak 2014 decemberben, pepitában ugyanez volt a baja, a tenyésztő reakciója uez volt... Ki a tiétek? Amúgy véres széklet nálunk se volt csak hasmenés de teszt alapján parvo volt. Él a kicsink és virul.
2015. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!