Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szokták csinálni ezt a...

Hogyan szokták csinálni ezt a kutyáknál?

Figyelt kérdés

Tehát pároztatásnál a kan kutyásnak, odaadok egy kiskutyát a pároztatásé cserébe, vagy egy kiskutya árát.

hát a kan kutyás az kiskutyát, kért. de a kiskutyára nekem rá kell költenem 10.000Ft-ot 8 hetes koráig, és akkor azt úgy adom oda hogy ráköltöttem 10 ezret, vagy az állatorvosi költségeket fizettessem ki a kan kutyással?

Tehát a kiskutya ára 40.000FT

de amúgy én az interneten 10.000FT-é látom meghirdetve a fedeztetést. tehát én eladhatnám a kiskutyát 40.000FT-é és abból odaadnék a kan kutyásnak 10.000-ret és akkor vna 30 ezrem még. de ha odaadom a kiskutyát akkor így elbukok 30 ezret, plussz még rá kell költenem 10.000FT-ot. tehát akkor 40.000FT minuszom van ha odaadok egy kiskutyát úgy hogy be van oltva, és féreghajtva.

szerintetek? hogy működik ez a dolog?


2014. máj. 13. 17:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Hmmm, szaporítunk, szaporítunk?!
2014. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Sehogy. Egy alomra 200.000Ft körül megy rá a pénz nem 10.000Ft körül :D
2014. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Ezen ne gondolkodj. Inkább ivartalaníttass. Nem játszom az állatvédőt, nem okoskodok, neked meg a kutyádnak akarok jót!

Nem tudom, hol nézted ezt a hirdetést, de a neten (olx, expressz és társaik) általában nem fajtatiszta, csak fajtajellegű keverékeket raknak fel, és azokat akarják pároztatni. Mit gondolsz, miért épp kiskutyát kért? Nyilván nem véletlen...

A kiskutyákat törvényesen chippel, 4 oltással, és 2 féregtelenítéssel kell eladni, plusz törzskönyvvel, ha a szülők is azok. Nem tudom, milyen fajta kutyust akarsz pároztatni, és a kutyus, amit kinéztél, illetve a tiéd mennyi idős, de nem javaslom ezt. Ha mindenáron pároztatni szeretnéd, mert a szukád annyira kiemelkedő valamiben, akkor inkább egy tenyésztővel beszélj.

Ja, és még nem beszéltünk a szűrések áráról. Mindenféle betegsége szűrni kell a kutyákat, hogy kizárt az alomban született kiskutyák esetleges bajait.

2014. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
ha még nem értesz a tenyésztéshez, ne eröltest. okosodj, nézz utána, olvass, járj kiállitásokra, beszélgess tenyésztökkel. ez nem hipp hopp jön, évek kellenek, nem mindegy milyen kutyát váalsztas a sajátod mellé. egyébként amit kihagytál a listárol: milyen betegségekre szüretted eddig? ezt ugye a másik kutyánál is ellenörizd... minden örökölhetö betegséget ki kell szürni
2014. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
nem azt írtam hogy egy alomra 10.000 megy rá. hanem hogy egy kutyára megy rá 10.000FT
2014. máj. 13. 17:42
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

LOL...kutyák életéről van szó te nyomorult,te meg itt matekozgatsz.


Egy alom felnevelése alsó hangon 100 ezer ft.NEM TÍZ.SZÁZ.


Kell a szukádnak tenyészszemle,a fajtára jellemző betegségek negatív szűrési eredménye,törzskönyv...Fedeztetés előtt herpesz oltás (ez már 10 ezer)ha vemhesült kell neki még 1 herpesz oltás (szintén 10 ezer,tehát már 20 ezernél járunk)

Kell neki vemhes/szoptatós táp (15ezer) 3x ultrahangos vizsgálat (6ezer) elletőláda (15ezer)ellésnél ha nincs komplikáció,akkor fellélegezhetsz,ha van és császározni kell,akkor kutya testtömegétől függően 20-60 ezer ft a császár.Kölyök: 2 hetes kortól 2 hetente féreghajtás (400ft/kölyök/alkalom)

6 hetesen első oltás (3500ft/kölyök)

8 hetesen második oltás (4500ft/kölyök) ha itt megy gazdához,akkor chip(KÖTELEZŐ! 3500ft/kölyök)

Ha nem megy még mind gazdához,akkor 10 hetesen még 1 oltás (4500ft/kölyök)

12 hetesen veszettségi oltás (5000Ft/kölyök)

És itt már ígyis úgyis köteelző a chip (3500ft)


EZ bőven több,mint 100 ezer ft.


Mellesleg,ne szaporíts,a kutyatenyésztést tanulja az ember,nem összerak két egyformának tűnő kutyát,azt majd lesz valami.Mellesleg biztos,hogy teli van occsóé' az összes hirdetőportál a te "fajtatiszta" kutyáddal is,akik nem kellenek senkinek,még ingyen se.

2014. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

Ne szaporíts inkább évek múlva tenyész :)

Járj el kiállításra Pl most vasárnap lesz a Népligetben és tanulj

Egy kutyára kell oltás,chip,megfelelő táp ami már kis kutyánként 20-30.000ft

2014. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

"nem azt írtam hogy egy alomra 10.000 megy rá. hanem hogy egy kutyára megy rá 10.000FT"


"Egy alom felnevelése alsó hangon 100 ezer ft.NEM TÍZ.SZÁZ. " az ha mondjuk hat kölyökkel számolok akkor is 15 ezer.. és még az oltások chipezés nincs is benne, max csak az ellésig a dolog

2014. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

A fedeztetésért járó kölyök bizony a te kontódra lesz féreg hajtva, etetve, oltva, chipezve, stb. Te a többi kölyök árával lényegesen többet fogsz bevételként kapni.

Az interneten látott tízezres fedeztetés nem biztos, hogy az általad kinézett kannál is annyi lenne.

Általában kölyökért fedeztetéskor józanul úgy kell számolnod a "hasznodat", mintha 1 kölyökkel kevesebb született volna.

2014. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
hát de csak akkor számolhatom úgy mintha egyel kevesebb születik, ha nem én fizetem az oltásokat. hát majd rakat bele ő chipet. de megmondom neki hogy jó lenne ha kifizetné az állatorvosi költségeket. jobban jártam volna ha pénzbe egyezünk, és úgy hogy akkor fizetem ha lesz belőle egy kicsike pénzem. nem lakik messze amúgy, nem kell messzire vinni a kutyát sem.
2014. máj. 13. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!