Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ér a sok hülye tanács...

Mit ér a sok hülye tanács kutyatámadásra, meg elkerülésére, amikor pont azt tettem amit mindenki mond, mégis megharaptak a kutyák? Titeket támadott meg már kutya?

Figyelt kérdés

Ti is tudjátok, hogy lópikulát nem ér az egész?


Úgy történt, hogy sétáltam a buszhoz, a másik utcán szoktam menni, de most elsétáltam egyel előbbin, megnézni milyen arra a környék.

És semmi gond nem volt amíg be nem értem egy ház elé, ahol rozoga volt a kerítés. Még el is gondolkoztam, hogy ki lakik itt ilyen putris házban.

Majd nagyjából a ház előtt ugatás hallottam elnéztem arra és látom, hogy rohan le a háztól 2 kutya. Gondoltam nem gond, van kerítés...

Aha... A nagy lócitromot! Kijöttek 2 deszka között és ugattak rám. Ekkor próbáltam nyugton maradni 1 dologra gondoltam: "Nyugalom!, semmi hirtelen mozdulat, ne nézz rájuk, ne kezd el szaladni csak nyugodtan lassú tempóban folytasd az utad ahogy eddig is, és nem lesz gond!"

Aha, de amikor 5 centire beálltak mellém és ugattak rám onnan akkor nehéz nyugodtnak maradni!

Még léptem 2 lépést, belém kapott az egyik kutya, majd vissza rohantak, mintha mi sem történt volna!


Kérdezem, most ez mi a franc volt??? Mindenki azt mondja, NE fussunk, NE hadonásszunk, NE nézzünk a kutyák szemébe, NE álljunk meg! És mégis belém kapott az egyik kutya?

Mi a francot érnek ezek a tanácsok? Akik ezeket kitalálták azok láttak már kutyát közelről???


Megkérdeztem a kutyás ismerőseimet, és kiderült, hogy még én voltam a hülye... "Ugattak rád, figyelmeztettek, de te nem figyeltél rájuk, mentél tovább, ezért kaptak beléd!"


Jaaaa! AHA! Szóval ne álljak meg, de vegyem figyelembe a kutyákat, hogy ők meg meg akartak állítani? Értem! kicsit lehetetlent akarnak nem???


És mit kellett volna tennem? Amint meghallom a kutya ugatást elteleportálni onnan? Vagy a csatornákba leugrani? oda nem tudnak utánam jönni?


Most mi a francot érnek ezek a tanácsok, ha így is megharaptak?

Legközelebb mit tegyek? Még mielőtt elém érnek lőjem le őket egy csúzlival vagy mi?



2014. máj. 14. 14:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%
A kutyatámadás elkerülésének számtalan módja van, de mind csak akkor ér valmamit, ha elég tapasztalt vagy ahhoz, hogy a szituációnak megfelelően tudd kiválasztani és alkalmazni a megfelelő módot. De ekkor se biztos, hogy sikerül, csak némileg nagyobb rá az esélyed.
2014. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Én is rájuk szoktam szólni hangosan, hogy megijedjenek, illetve a lábammal is dobbantok feléjük és a karomat is széttárom, hogy nagyobbnak tűnjek. Heti szinten kerülök ilyen helyzetbe, mert nálunk sok az önsétáltató agresszív kutya. Még sosem volt gond belőle, mindig bevált a technika.
2014. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%

Élsz még? Igen. Akkor bevált a dolog? Igen..


Sok mindentol fugg az egesz egyebkent. Van olyan kutya aki akarmit csinalsz neked megy.. ezek a tanacsok normalis kutyak ellen jok. De amugy ha nem ugy csinalod ahogy csinaltad akkor lehet tényleg neked mennek..


A rakiabalassal. Elzavarassal annyi problema van h ha valaki nem eleg hatarozott (esetleg magas a hangja) vagy a pici ketsege is van afelol h ez mukodni fog akkor nem fog mukodni... azaz sokkal tobbet ront e helyzeten mint hasznl.

2014. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

Mondta valaki, hogy bárki bármikor 100%-os eséllyel el tud kerülni kutyatámadást azzal, ha nyugodt marad (vagy igazából bármivel)? Mert ha igen, azt vágd nyugodtan tarkón egy péklapáttal. Vannak hülye kutyák, vannak hülye helyzetek, ketten voltak,a saját területüknek hitték az utcát (ha ki tudtak menni, akkor tuti, hogy amúgy is kijárkáltak, ezért az egész környéker a sajátjuknak tekintették), ebben a helyzetben még a spray sem biztos, hogy segít, mert amíg az egyiket lefújod, neked megy a másik. 100%-os módszer nincs.

Viszont abba gondolj bele, hogy ha elkezdesz hadonászni meg ordibálni, akkor lehet, hogy nem csak megcsipkedtek volna, hanem rendesen meg is tépnek. Persze az is lehet, hogy meghátráltak volna, így látatlanban nem lehet megmondani.

A kutya nem gép, nincs neki alapbeállítása, hogy erre a viselkedésre ő ezt fogja reagálni, ha a fene fenét eszik is. Megadtad magadnak a legjobb esélyt, mégis megkapott az egyik, sajnos van ilyen, de még így is olcsón megúsztad. Nem tudhatod, mi történt volna, ha másképp reagálsz.

Azt pedig ne várd meg, amíg lesz legközelebb, hanem szólj a gazdáinak, hogy k**vagyorsan csináltassák meg a kerítést, és ha hülyék, jelentsd be a jegyzőnél, hogy itt bizony veszélyesen tartanak kutyákat, és ha legközelebb egy kisgyerekes anyuka sétál arra, annak rohadt csúnya vége lehet, úgyhogy szíveskedjenek intézkedni.

2014. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
11%
Talán a kutyák unták a fejüket, és te jó példa lehettél, mert ufgy viselkettél
2014. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%

Engem kutya nélkül csak lakótelepi fifikék akartak bokán harapni, de kutyámmal már számos kisebb-nagyobb támadást éltünk meg.

Ha látom egy kutyán, hogy csak messzebbről ugat, akkor haladok tovább és figyelem a szemem sarkából. Ha közeledik már, akkor kutyámat magam mögött hagyom és a másik kutya elé megyek, hangos-határozott "takarodj" kiáltással, esetleg járdán dobbantással, egy-két kő/flakon oda dobásával. A legtöbb kutyának ez elég. Bár volt két puliszerű mix, amik szintén nyitott kapuból startoltak ránk, kutyámat lefektettem és mentem visszazavarni őket. Egyik be is ment, de másik csak ugatott-vicsorgott. Na most ha vele is a fentieket játszottam volna tovább, megharapott volna, az fix...ezért hátráltam, de közben végig figyeltem és ha közeledett, határozottan rákiáltottam

Sajna minden eset más és más, nehéz tanácsot adni

2014. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem érdemes utcai performance-ot előadni ,mert nincs bevált módszer. Sok kutya az álló nyugodt embernek is nekiesik, főleg ha vadítva van, vagy láncról szabadult. Van amelyiket pont behergeli a hadonászás ordítás, amivel el akarod ijeszteni.

Legjobb megoldás, a gázpisztoly ,mert nagyot szól és már a hangtól is sok kutya megretten elrohan. Persze kiképzett kutya edzve van pisztolylövés hangra ,az ellen nem véd, de a gáz ekvakítja az összeset. Egyszerűbb megoldás :mindig legyen nálunk gázspray. Jól jöhet emberek ellen is ,mert bőven van köztük is támadó kóbor.

2014. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
28%

tudod koma, gyakorlatilag tökéletesen megértelek,és minden tiszteletem a tiéd!

a kutyák sokszor barm@k ,és egyszerűen csak támadni akarnak. kötekednek,és te mégis megúsztad egy kisebb dologgal. ebből sokkal nagyobb gond is lehetett volna ,ha te nem viselkedsz olyan jól, ahogyan azt tetted!

működött !!! senki sem tökéletes kutyaidomár ( nem kiképző,és nem kutyákkal suttogó ). és te megúsztad :)

1 : jelentsd be a városi jegyzőnél

2 : szólj a tulajnak

3: :):):):) vigyél magaddal 2 nagyobb és erősebb kutyát :)

ügyes voltál :)

2014. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Az én kutyám szereti a paprikaspray-t...

Legközelebb ha lehet,nem menj kóbor kutyák közelébe,de ha mégis találkoznál velük,akkor semmiképp ne fuss el,és nézz a szemükbe határozottan,de ne fenyegetően.

2014. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
57%
engem is tamadtakmar meg ilyen kor nagyon higgadt, de erosnek erzem magam......kiabalok mintha ideges lennek, nem sikitozok!!!!!! es felejuk nezek!!!! ha a szemebe nezel, azzal provokalod a kutyat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nemszabad a szemebe nezni ha nem akarsz verekdni! te csak meg akarod ijeszteni, en az orra hegyere vagyis a szajara szoktam nezni a kutyanak.....ott latom, mikor jon felem, mikor mit tesz....nemnezek a szemebe! igy csinaltam enis, hogy tovabhaladtam, es megharapot!!!nemszabad ha megtamad egy kutya tovabmenni!!!! azzal azt jelzed le se szarlak csinaj amit akarsz.... es ha akar megharap!!!! szembe kell vele fordulnod, es hiaba mozog ide oda, te nezel ra, nemveszed le rola a tekinteted, ha tul kozel megy akkor rugj bele, vagy kezzel boxoj az orraba! ha megis kap, akkoris te is adtál neki! én már aniyra erzem ezt a kutya támadás veszélyt, hogy ha kell osszeverekszek a kutyaval :D megfogom, jol megrazom, osszerugdosom, oszt tunj anya........ba igy! legy hatarozott, nem most kell ideges lenni, ott kellet es rajuk szolni, takarodj!!!! hangosan erosen celtudatosan!
2014. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!