Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrzőnek milyen kutyát...

Házőrzőnek milyen kutyát vennétek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 21:05
1 2 3
 21/30 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Tapasztalat nélkül nem veszünk területőrző kutyát, mert abból lesznek a szallagcímek az újságban, miszerint kutya megtámadta a gazdát. Első körben vegyél egy kevésbé "kemény kutyát", és ha azzal megbírkózol, jöhet a keményebb változat. Alap dolgokkal nem vagy tisztában, ami nem baj, és természetes, csak így életveszélyes a felsorolt kutyafajtákból választani.
2014. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

A kuvasz is csak azért támad a gazdájára néhány esetben, mert olyan hozzánemértők tartják mint te. CSAK házőrzésre akarsz kutyát? Mert akkor sokkal jobban megérné a riasztóberendezés. Nem kell etetni, nevelni, nem kell beoltatni, orvoshoz vinni stb.

Amúgy én kaukázusi és közép-ázsiai "hívő" vagyok. Amúgy mindkettő juhászkutya...

2014. máj. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 AnimeBoy válasza:
50%
Ír farkas
2014. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ír farkas, persze. Agarat házörzőnek! Ez a nap vicce! Az ír farkaskutya amúgy is inkább szobakutya.
2014. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Régen kőkemény kutyák voltak, az északi népeket a csatákba is elkísérték. De mára valóban szobakutya lett. A legtöbb nagyon félénk.
2014. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Xebulon ***** válasza:
Nekem kuvaszom volt. Kiskutya korától neveltem, de sosem képeztem. Verést nem kapott, csak simogatást és némi irányítást. Mindenkit megugatott, de ha valakit beengedtem, akkor már nem nagyon tudta mit is kell vele csinálni, így csak 3 lépés távolságból ugatott rá. Igazából csak bioriasztó volt, de nem kellett tartanom, hogy valakit megharap. Szeretett éjszakánként elszökni, emiatt meg kellett csinálni a kerítést. Sajnos 11 éves korában már nem bírták az izületei, és el kellett altatni. Most németjuhász van, egymástól tanulták, hogy ki kell megugatni a kerítés előtt elmenőkből. Érdekes, hogy a kutya is elég rasszista, pedig sosem tanítottam. Egyébként a házban riasztó is van. Amúgy pedig elmentem a sarki kocsmába és elmeséltem, hogy betörtek hozzám, de most szuper riasztót tettem fel és a kerítés felső részében áramot vezettem (utóbbi nem igaz). Azóta azt tartják, hogy hozzám nem érdemes betörni, nem is próbálkoztak 15 éve, pedig nem biztonságos annyira a környék. Legközelebbi kutyám is kuvasz lesz. Bár inkább valami magyarság tudatból. Komondort is ajánlják, viszont benne nagyon erőteljes a nyájvédelmi ösztön, amit kivetit gyerekekre is. Azaz egy idegen családtagtól elég egy rossznak tűnő mozdulat (játékos birkózás), és kutya nyomot hagy a családtag hátán is. Szóval családi kerti programoknál jobb megkötni.
2014. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Inkább pont hogy a komondorok azok, akik empatikusabbak, kevésbé temperamentumosak és nem egygazdások, ezáltal jobban elfogadnak több embert, családot és gyerekeket. A kuvasz ebből a szempontból kevésbé kompromisszum kész.
2014. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
A snaucer tenyleg jopofa es nem hangos, de kelloen kemeny, ha arrol van szo. En ajanlom.
2014. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 annuska49 válasza:
0%

A rotti kiváló csendes, nem ugat hiába! Hirtelen támad! kiszámíthatatlan,!

De a legjobb választás, ha menhelyről keverék kutyát választasz, azok a legjobbak a házőrzésre!

De a kutya csak akkor tudja őrizni a házat, ha nincs megkötve. Láncon meg is ölhetik, és a betörő azt csinál amit akar!

2014. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mitől a keverékek a legjobbak a ház őrzésére?
2014. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!