Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elméleti kérdés: szerintetek...

Elméleti kérdés: szerintetek egy állatkínzó lehet jó dajka? Rábíznátok a gyereketeket? Kérdésemet a lentebb található link ihlette.

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Mi a véleményetek a témáról?


2014. máj. 15. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem bíznám rá egy állatkínzóra a gyerekemet! Erről nincs is mit beszélni.
2014. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Hát, ha az én gyerekemre vigyázott volna dajkaként, tuti hogy már nem járna oda....

A csaj meg remélem megkapja amit érdemel.

2014. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha kétségbeesésből csinálta volna, akkor azért nem, mert szemmel láthatólag nem képes higgadtan kezelni egy stresszhelyzetet. Bár a történtek utáni nyilatkozatából kitűnik, hogy nem a pánik miatt tette, amit tett (akkor utólag azért bánná.)

Ráadásul soha nem a kutya tehet az ilyen balesetekről, hanem a felelőtlen gazdája.

Vagy a gyereket nem tanította meg a kutyákkal való bánásmódra, vagy a Jackiből csináltak valahogy idegroncsot (erre a kutyára nem jellemző ez a viselkedés. Bárhogy is legyen, én ezek után nem engedném a gyerekem mellé, mert aki kutyát nem tud nevelni, az gyereket sem.

2014. máj. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha neki ez a reflex, hogy történt valami, és kidobáljuk a feltételezett bűnöst az ablakon, az nem sok jóra utal.
2014. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 ecsemecse ***** válasza:
100%

Én alapvetően állat- és természetvédő vagyok. Nem kötözöm magam fához, nem vagyok vegetáriánus, nincs semmi ilyen "stikkem", de a kislányomat (1,5 éves) is arra tanítom, hogy tisztelje az állatokat, egyenrangú partnerként kezelje őket, ne tépje le feleslegesen a virágokat, nem dobjuk el a szemetet akárhol, lekapcsoljuk a tv-t, lámpát, ha kimegyünk valahonnan, nem folyatjuk a vizet fölöslegesen. Viszonylag tehetős család vagyunk, így nem a pénz az elsődleges probléma, én is így lettem nevelve, szeretném, ha a kislányom is így nőne fel. Nálunk alap, hogy állatok vesznek körül minket (jelenleg 5 állandó macskám van, mellé 4 ideiglenes szoptatós kicsi a menhelyről, amik még 2 hétig itt lesznek, mellette van 4 kutyánk is). A pici ebben nő fel. Mindegyik állatunk befogadott állat, így szeretnék jó példát mutatni neki. Az állatok családtagok, azaz egész nap együtt vagyunk. Ha az én kislányom oviban ilyent hallana, biztos, hogy elhoznám onnan, nem engedném ilyen ember közelébe.


A hölgy nyilatkozatában azt mondja, hogy megharapta a kisgyerekét. Hát nem tudom, mint írtam, nekem 4 kutyám van, 3 ebből már a kislányom megszületése előtt itt volt, de még soha egyiknek sem fordult meg a fejében, hogy nekitámadjon a picinek, sőt, mellé szoktak feküdni a földön, engedik, hogy a pici még a labdát is kivegye a szájukból. Normális gondoskodás és nevelés mellett nem fog egy kutya egy kisgyereknek nekiugrani (ráadásul 5 éves a kisgyerek, akkor eddig mért nem bántotta???). Ha a kutya támad, annak oka van. Nem mozgatták le, nem fáradt le akár fizikailag, akár szellemileg, vagy a kisgyerek olyant csinált, amit nem kellett volna, csak anyuka sem tud róla, vagy csak nem mondja. Mindig szem előtt kell tartani, hogy a kutya egy állat, akinek alapvető ösztönei vannak, melyeket nem megfelelő bánásmód mellett ki is engednek. De amíg én úgy bánok vele, ahogy ő megérdemli, addig nem fog engem, vagy bárki mást bántani. Legalábbis én így tapasztaltam. Az én keverék, kitudja milyen vért hordozó mixeim még sohasem támadtak, úgyhogy szerintem ez a hozzáállás eredményes is.

2014. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A nőről a véleményem, hogy egy elmebeteg barom, akit letöltendő börtönbüntetésre ítélnék.


Hogy lehet-e jó dajka? Több, mint valószínű, hogy nem, hiszen impulzív és agresszióra hajlamos (reflexből kivágja a kutyát az ablakon, mert rosszul nevelte és a kuty megkapta a gyereket???!) és mivel megbánásnak írmagját sem tanúsította és még mindig a szegény kutyát hibáztatja, empátiás készsége csökkent, önreflexióra pedig nyomokban sem képes, ez pedig nem olyan emberre utal, aki BÁRMILYEN szociális jellegű munkára alkalmas lenne.

2014. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem. Pontosan azok miatt, amiket a harmadik válaszoló leírt.
2014. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Firestorm ***** válasza:
100%

Soha!

A véleményemet itt nem írnám le,mert kritikán aluli lenne és nem nőhöz méltó.

Viszont kétlem,hogy jó dajka lehet,mivel idegileg labilis és a probléma megoldó készsége is a béka feneke alatt található.

Ha esetleg tegyük fel lenne gyerekem és megverné egy társa akkor jogomban állana megölni a másik gyereket azért,mert az enyémre támadt?Nem.

Anyum volt hasonló esetben.Hülye gyerek fejemmel egyszer csak gondoltam egyet és erőből fülbe haraptam az akkori rotinkat,válaszként a roti oda kapott,de NEM harapott meg.Következménye lett a dolognak,anyutól kapta a sejhajomra rendesen a kutya is kapott a sejhajára.Ő azért kapott,mert oda kapott nekem én pedig azért,mert kiprovokáltam.Soha többé nem történt ilyen eset és továbbra is a minden napjaimat a kutya társaságában éltem.

2014. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Húh! Úgy feltudok ilyenkor hergelődni. Ha tudnám ennek a nőnek a pontos címét, elmennék oda és úgy megverném, hogy egy hétig vért hugyozna.
2014. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Firestorm ***** válasza:
100%
Lesz elvileg találkozó,megakarják lincselni a pontos címe is közzé van téve a nőnek,bár nem vagyok lincselés párti,de ezzel példát lehetne statuálni.
2014. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!