Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondjatok nekem prémium...

Mondjatok nekem prémium minőségű kutyatáp márkákat? A Pedigree és a Friskies prémium kutyatápnak számít?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

A pedigree és a Friskies egy nagyon gyér táp jó reklámmal! Prémium minőségű tápok azok amik egy 10-15 kilós kiszerelésben 15000 Ft-tól indulnak!

Acana, Eukanuba, Happy Dog, Hill's, Pro Plan, Royal Canin...

2014. máj. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
ami még jó az a purina dog chow a fent említetteknél valamivel olcsóbb!
2014. máj. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk ár helyett összetevőket néznék... sokan ár alapján vásárolnak de sokszor nem drágább = jobb.
2014. máj. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Ár-érték arányban a Brit Premium, és a Brit Care a legjobb.

Szuper premium az Orijen, Acana.

2014. máj. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Igazából a Pedigree és a Friskies szerintem semmi tápértékkel nem rendelkezik, nemhogy prémium tápnak nevezhessük.

Nekem kiállítási kutyáim vannak. Szeretem a Royal Canin x-small tápját, szép, ragyogó szőrt ad a kutyáknak, igazán jó kondíciót biztosít, DE! már kétszer tapasztaltam, hogy pár hónap után jobb, ha cserélem egy időre, mert feltelítődnek vele a kutyáim és akkor a jó erős táp a visszájára fordul. Ment a hasuk tőle és gyakran hánytak. Tápcsere után rendeződött. Viszont most már csak "kúraszerűen" adom, ha levedlették a szőrüket, vagy tüzelési időszakban stb. Acana nekem ismét nem jött be. Az összes kutyámnak irritált volt a bőre, folyamatosan vakaróztak, csere után mintha elvágták volna. Amikor ezekről a tápokról cseréltem, akkor az vagy Eukanubára vagy Select Goldra történt.

Szerintem ez kutyafüggő is, függetlenül a táp árától, hogy melyik miként hat rá. És tényleg nem biztos, hogy a legdrágább táp a legjobb.

2014. máj. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik kutyámnál pont a royal jött be, pedig végigpróbáltam egy párat (acana, brit care, cibau) a másik flatazort kap, és nagyon jól néz ki. A pedigree és friskies nemhogy nem prémium kategória, inkább a legalja, még az aldis romeo vagy mi is jobb nála.
2014. máj. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Én pedigree-ből még jutalomfalatot se adnék a kutyámnak. A gabona mentes tápok jelentik nálam a prémium kategóriát. Próbáltuk az acana tápot de ment tőle a hasuk és vakaróztak tőle. most naturál and delicious táppal etetek és teljes mértékben elégedett vagyok vele, de etettem real nature táppal az is nagyon jó volt, de most a natural and delicios nekem olcsóbban jön ki ezért arra váltottam.
2014. máj. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

A Pedigreet meg ezeket a sz.rokat most azonnal felejtsd el. Még szemétnek is rossz, nemhogy kutyatápnak.

Mindenkinek más táp jön be, de a legjobb márkák a Happy Dog, Josera, Acana, Eukanuba, Pro Plan, Dog Chow, Brit. Ezek közül válogass, természetesen még ezeken felül is van egy csomó ami jó minőségű, de ezek a legnépszerűbbek. Neked kell kitapasztalnod mi a jó a kutyádnak. :) A lényeg, hogy a szupermarketekben megvásárolható "tápokkal" (Darling, Pedigree, Friskies meg mit tudom én mik vannak még) ne etess!

Az sem akadály ha a városodban/faludban ezek a tápok nem kaphatóak, egy csomót találsz webshopokban (pl. petissimo.hu), egy munkanap alatt kiszállítják neked, szállítási költség nélkül.

2014. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Mindenképp olyan tápok között nézelődj, aminek az összetételében első helyen valamilyen hús szerepel, csirke, pulyka, hal, stb... lehet hús liszt is, csak legyen feltüntetve hogy milyen hús az a hús.

Ne legyen benne sok gabona, illetve színező anyagokat, szóját, ízfokozókat ne tartalmazzon a táp.

Van drágább és olcsóbb táp is a prémium minőségben, függ attól is h netről rendeled vagy boltban veszed. Minden kuyának más táp jön be, mi pl nagyon sok mindent végig próbáltunk, a brit care-től kezdve mindent. Ehez a táphoz pl sok reményt fűztem, mert mindenki dicsérte, de sajnos az én kutyámnak nem jött be, csúnya volt a szőre tőle és szorulása volt , legalábbis nehezen tudott wc-ni. Nekünk egyedül a pro plan lazacos táp vált be eddig, de pl összetétel alapján szerintem ez egy gyengébb táp mint a brit care, mégis nekünk ez az ami jó. Szóval próbálgasd és amelyikre reagál a legjobban a kutya annál maradjatok.

2014. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!