Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb? Nem túl jó...

Melyik a jobb? Nem túl jó minőségű kutyatáp (friskies) vagy házikoszt, vagy vegyesen a kettő?

Figyelt kérdés
Jó minőségű tápra sajnos nincs pénzem,ezzel légyszi hagyjatok is:S Így marad az olcsóbb táp vagy a házikoszt,ha választani kell akkor melyik a jobb? Vagy a kettő együtt? Mit tanácsoltok? (drágább tápban ugye a nagyobb kiszerelés lenne olcsóbb,de egy kistermetű kutyának nem érdemes 5kg-os tápot venni,mert csak megromlana,mire elfogyna,elég lenne neki egy 2 hétre az 1kg-os is,az meg nagyon drága kg-onként úgy)
2010. ápr. 13. 19:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a kettő együtt!De a friskies egyáltalán nem rossz minőségű és hidd el a kutya még a 100 Ft-os konzervet élvezettel eszi:D vagy legalábbis az én kutyáim de azok mindenevők:D csak túlzásba ne vidd mert tohonya ebed lesz:)
2010. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
75%

Egy jó minőségű tápnál azt számold ki,hogy a NAPI etetési költség mennyi és rájössz,hogy a házi kosznál és a gyenge minőségű tápnál is olcsóbb.

A legolcsóbb húsféle is 100 ft/kg áron van(nálunk legalábbis) és ehhez még számold a zöldséget,tésztát vagy rizst+a felhasznált energia költségét.

2010. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Jó jó ez oké,hogy naponta mennyire jön ki,de az a baj,hogy egyszerre nem tudom megvenni neki a drága tápot,és mégsem mondhatom azt a boltban,hogy kérek egy napi adagot a kutyámnak mert ennyire van csak pénzem:S Főzni meg eddig is ennyit főztünk,amennyit a kutya megeszik annyi általában maradni is szokott az ebédünkből.
2010. ápr. 13. 19:17
 4/39 A kérdező kommentje:
Ja és én még tanuló vagyok,ha dolgozni fogok(kb2 év múlva) biztos megveszem majd a kutyámnak a drágább tápot is,de anyukámnak nincs rá pénze sajnos:( Így addig marad a friskies és a maradék együtt azt hiszem,köszi első.
2010. ápr. 13. 19:19
 5/39 anonim ***** válasza:
50%

Én a tápokat három részre osztom

1 prémium minőségű, 2 középkategóriás, és 3 szar.

Szar a Tescos pl.

Nyilván vegyesen eteted a kutyádat szárazzal és nedvessel. Legalábbis ez így jó szerintem.

A szárazból érdemes minél jobbat venni. Amennyire megteheted.

Nedvesből vehetsz középkategóriásat, de inkább domináljon a házi koszt. Ha veszel csirkefarhátat, csikremájat azok nem drágák és jobbak, mint a rosszminőségű nedves tápok.

Ugyanis , ha elolvasod, az van ráírva, hogy állati melléktermékek. Vagy hús melléktermékek.

Ez azt jelenti, hogy nyesedékek, pata, köröm, tollak, szarv, fülek

Persze ez csak nekünk undorító érdekes módon a kutyák szeretik. Csak nem hasznosak a szervezetnek. Szóval én azt mondom, inkább domináljon akkor a házi koszt.

Az egy hülyeség, hogy azzal nem szabad etetni a kutyát.

Nyilván a felsoroltakból te is látod.

Igazából a házi koszttal való etetés egyetlen hátránya, hogy macerás. De, ha előző este felteszed és az mindig másnap adod oda, akkor nincs az, hogy a kutyád ott ugrál és türelmetlenkedik

2010. ápr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
77%
Tudod a táp nem romlik meg túl hamar, sőt mondhatnám eléggé időtálló...
2010. ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
73%

Elsőnek:miből gondolod,hogy a Friskies jó?Nézd meg az összetételét!

Alap:olcsó tápot csak gyenge minőségű alapanyagból lehet előállítani,ami hosszú távon jó eséllyel árt az állatnak.

Hogy mi van ebben a tápban?Gabona,színezőanyag,ízesítő,olcsó töltőanyagok,minimális hús,általában az is vágóhídi hulladék.

2010. ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
79%
miből gondolja mindenki, hogy a házi koszton azt értik az emberek, hogy külön főznek a kutyának:S maradékot kap, ha tökfőzelék az ebéd, akkor gondolom azt:( azt felejti el mindenki, hogy a kutya ragadozó, és általában a konyhai maradékban nagyon kevés hús van:((((
2010. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk házikoszt és táp keveréket kapnak a kutyák. Eddig bajuk nemvolt tőle... ezek után se lesz szerintem
2010. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,a Friskies összetevőit sehol nem találom itt a neten,gondolom nem véletlenül nem reklámozzák...
2010. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!