Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj ezzel a nevelési...

Mi a baj ezzel a nevelési módszerrel?

Figyelt kérdés
Többször olvastam, általában ugyanazoktól a válaszadóktól, h ne nyomjuk bele a kutya fejét a pisibe és kakiba. Mi a baj vele? Sok kutya ezzel a módszerrel tanulta meg a szobatisztaságot elég rövid idő alatt. Manapság a legtöbb kutya hónapokig nem szobatiszta, meg a gazdik se ismerik ezt a módszert

2014. máj. 16. 21:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
5%
Napi 12 óra nem elég a kedvencre?
2014. máj. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
3%
És ha nem dolgozol, hogy legyen elég időd a kutyádra, miből eteted?
2014. máj. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

Azokra gondoltam, akik panelban, társasházban laknak :)


Meg persze, nyilván kell dolgozni, de azért pl. egy kölyökkutyát napi 9-10 órára egyedül hagyni otthon, nem szerencsés. Persze, hogy bepiszkít.. aztán még kap is érte...

2014. máj. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Jaj de érdekes már ez, istenem, olyan jó ez hogy a sok okos, aki kb 1 db könyvet nem olvasott még el egész életében a kutyák nevelésével kapcsolatban, az ide jár osztani az eszet.


Olyan érdekes az is, hogy az én kutyám pár nap alatt megértette mit várok el tőle, amikor levittem 2-3 óránként, ha lent végezte a dolgát megdicsértem, ha fent akart akkor rászóltam, de nem nyomtam bele a fejét semmibe, mert már egy dorgáló NEM!-ből is megértette, hogy rosszat tett. Ja, és igen, én is dolgozok, de arra az időre kivettem egy hét szabit, mivel tisztában voltam vele, hogy a 8 hetes kölyökkutyát nem lehet gombnyomásra beállítani hova pisiljen/kakiljon, és hova ne, meg kell rá tanítani, ami néhány napot igénybe vesz. Meg nem is várható el, hogy vissza tudja tartani órákig, mivel még kölyök és másképp működnek a visszatartó izmai mint egy felnőtt kutyának (akárcsak egy gyereknek). Aki meg lusta levinni, hát az ne csodálkozzon, hogy évekig nem tanulja meg ezt a kölyök (hogyan tudná, ha esélye sincs rá?).


Az is olyan érdekes, hogy barátnőm 3 éves pincsije még mindig nem szobatiszta, pedig majd' belefullasztotta a kutyát a saját hugyába, sz_rába, a kutya erre inkább felette, de akkor meg azért kapott mert az mégiscsak undorító. Na akkor meg inkább elbújt, hogy ne találja meg a kakit/pisit. Szóval barátnőm azóta az ágy alól, vagy a szekrény mögül kutatja a sz_rt.


A kutyapelenkás gazdiknak meg a gyakorikerdesek.hu a törzshelyük, mert mindenki ide jár csipogni, hogy bepisil a kutya, közben nem esik le nekik, hogy ők tanították erre... A szobatiszta azt jelenti, hogy bent EGYÁLTALÁN nem végzi a dolgát, csak kint, tehát nem pelenkára, alomra, anyámkínjára, mert a kutya nem macska. A kutyák úgymond feketén-fehéren látnak, a szürkét nem ismerik, tehát vagy lehet a házban/lakásban, vagy nem. Olyan nincs hogy hát ide igen, de oda már nem, mert még egy ember gyereket is össze lehetne zavarni ezzel, nemhogy egy kutyát.

2014. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
55%

"Sok kutya ezzel a módszerrel tanulta meg a szobatisztaságot elég rövid idő alatt." LOL :DDD

Ez az év vicce:-DDD

NEM, NEM, NEM ettől a barbár, és primitív módszertől tanulják meg a kutyák a szobatisztaságot, attól ha három négy óránként leviszik kölyöként elvégezni a dolgát. Ehhez igazán nem kell PhD, csak egy kis odafigyelés.

2014. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Platypus ***** válasza:
97%
Egy ismerősöm azt érte el a belenyomkodással, hogy a kutya a bűntett után önként belenyomta a saját orrát a cuccba, ugyanúgy a szoba közepén. Egyszerűen halvány lila fogalma sem volt, hogy ezzel a gazdája mit akart megértetni vele. A kutya nem úgy gondolkozik mint mi, egyáltalán nem logikus számára, hogy a büntetést azért kapja, mert rossz helyen végezte a dolgát. Hiába bünteted meg, ha nem tudja mi volt a rossz a viselkedésében. Arra rájön, hogy valami a kakával a gond, de arra nem, hogy pontosan mi. Még azt is elérheted, hogy nekiálljon felzabálni, amivel eltüntetni szeretné a bűnjelet. Akkor kell a negatív megerősítést kapnia, amikor készül a becsinálásra. Ha sikerült időben felismerni a szándékot és rászólni, akkor gyorsan le kell vinni és halálra dícsérni ha megvolt a produktum. Ebből megérti hogy konkrétan mivel van bajod és mit akarsz elérni.
2014. máj. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

"Egy ismerősöm azt érte el a belenyomkodással, hogy a kutya a bűntett után önként belenyomta a saját orrát a cuccba, ugyanúgy a szoba közepén."

Ilyenkor mindig rájövök, mennyire tapasztalatlan vagyok valójában :D Rohadt jó kutya lehetett amúgy szegény :)

2014. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
88%

Istenem...egy két-három hónapos kölyök fejét 24/7ben nyomhatod a húgyba-szarba, akkor is BE FOG CSINÁLNI, ugyanis fizikailag NEM KÉPES TARTOGATNI a cuccost!!!!


Az egyik válaszoló ezt írta:

"én is dolgozok, de arra az időre kivettem egy hét szabit, mivel tisztában voltam vele, hogy a 8 hetes kölyökkutyát nem lehet gombnyomásra beállítani hova pisiljen/kakiljon, és hova ne, meg kell rá tanítani, ami néhány napot igénybe ves"

Egy kérdésem lenne: az 1 hét szabi után volt embered, aki levitte pár óránként a kölyköt? Mert gondolom akkor se volt még szobatiszta 9 órára :)

Köszi!

2014. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Az a baj vele, hogy nem tudsz a rosszaság és a büntetés között egy logikus láncot létrehozni. Bepisil a kutya, és belenyomod az orrát órákkal később amikor hazajössz és rátalálsz. És? Neki szerinte ez mit jelent? Semmit? Nem fogja megérteni.
2014. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy órákkal később semmit nem ér, de ha nem tudok vele lefutni, mert pont pisil és meglátom, akkor is baj? Nyilván nem úgy kell a fejét belenyomni, hogy tiszta pisi legyen.
2014. máj. 17. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!