Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a kutyákkal?...

Mit lehet tenni a kutyákkal? Rossz nevelési stílus a kutyasuliban.

Figyelt kérdés
A kutyasuliban a kutyákat a tanár nem szocializálja egymással. Mi is azért mentünk, mert domináns volt és a dominancia miatt agresszív volt, mutatta a dominanciáját. Azóta mindent csinál agalitytől kezdve, az összes parancsot ami létezik. De ugyan úgy domináns. Minden kutyának szöges nyakörvet vetet és ha rosszak jól megrángassa. Nem mintha használna.. Ahova én járok ott a kutyák pl behíváskor egymásnak esnek és tépik egymást. Erre az oktató megrángassa őket a szöges nyakörvel. De nem használ, minden kutya agresszív egymást megtépnék. Mert pl csinálunk olyat, hogy 2-3 kutya fut egyszerre a gazdájához. Útközben egymásnak esnek és tépik egymást. Az én kutyám egyedül fut mivel nem meri a többivel egyszerre elengedni. De nem is ő a legagresszívebb pedig. Itt még egy basset hound is neki esik egy farkas kutyának és vizslák is veszekednek. Sulit nem váltok mert már befizettem egy csomó összeget és vissza biztos nem adja. A kutyám kan 60 kg-os.
2014. márc. 2. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Köszönjük, hogy kipanaszkodtad magad. Most mit vársz? Ha valóban így van ahogy írod, akkor ebben a kutyaiskolában te változást nem fogsz elérni. De hogy még fizetsz is érte...
2014. márc. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már előre ki kellett fizetni, nem utólag. Engem az érdekel, hogy az én kutyámmal mit tudok csinálni ott helyben, hog leszokjon az agresszíóról.
2014. márc. 2. 08:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de hogy a csudába hagyják a gazdák, hogy szöges nyakörvvel rángassa egy idegen a kutyájukat? Nekem csak egyszer próbálkozna.....

Válts sulit, ez nem oktatás, pénzlehúzás. Tiszta gáz!

2014. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Például ki tudsz vele sétálni a kapun, át egy normális suliba. A pénzedet meg kérd csak vissza, fenyegetőzz a NAV-val, fogyasztóvédelemmel, akármivel.
2014. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a sarkadra állsz és megpróbálod visszakérni a pénzt, tekintettel arra, hogy a kutyák egymást marják és ez kockázatos, mind egészségügyileg mind anyagilag vagy beletörődsz és továbbra is jársz. Vagy nem jársz, de ott hagyod a pénzed. Egy ilyen iskolában nem fog soha megoldódni a problémátok.


Jó lett volna fizetés előtt megnézni egy-egy foglalkozást, de most már késő.

2014. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Attól, hogy szögesen megrángatják a balhézó kutyákat, de NEM mutatják meg a kutyáknak, HOGYAN viselkedjenek egymás közt, attól csak frusztráltak és még agresszívebbek lesznek.

Válts sulit, mert egyre rosszabb lesz a helyzet

Melyik suli ez?

2014. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, ez nem is kutyaiskola, hanem katonai kiképzőtábor. :O


Azonnal menj át normális suliba, a "kiképzőt" meg fenyegesd meg, hogy ha nem adja vissza a pénzed feljelented állatkínzásért. Ez egy agyatlan barom.

2014. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik suli ez?"

Láma - tanoda ahogy így elképzelem.

Már elnézést, de soha nem fizetünk előre olyan szolgáltatásért, amelyről nem tudjuk mit takar, nem kapunk részletes tájékoztatást. Valamint bemutatót.

Bár én nem járok kutyasuliba, de ha így tennék a jövőben, mindenképp elmennék egy-két foglalkozásra csak úgy, hogy lássam szimpatikus e az egész, vagy sem.


Én a helyedben visszakövetelném a pénzt (hogy hogyan, azt találd ki legyél kreatív, ne pedig láma) és váltsál azonnal. Ha nem adják vissza a pénzt, akkor is keress másik helyet, mert űberlámaság előre kifizetni valamit, látni hogy az egész inkább árt mint használ, de ottmaradni, merthát már kivan fizetve...

2014. márc. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy lámaság, de még ha el is cseszik a kutyát, akkor nagyjából azért fizetsz, hogy megkárosítsanak, meg aztán más kiképzővel rakathatod helyre kétszer annyi idő alatt a dolgot, megint csak nem ingyen.
2014. márc. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Kérd vissza a fennmaradt órák árát, és válts. A kutyádnak sem jó, és neked sem. Olyan sulit válassz, ahol elmagyaráznak neked mindent, és érdemben foglalkoznak a kutyákkal. Ha nem kapod vissza a pénzt, akkor inkább ne járj, mert a végén azért fizettél, hogy elrontsák a kutyádat. Domináns kutyánál, először téged kell tanítsanak, hogy falkavezér légy. Mikor minden kutya kontrolált, a gazdája! (és nem a kiképző) által, akkor lehet felügyelet alatt összeengedni, ismerkedtetni, és fokozatosan egymáshoz szoktatni őket. Dominált kutya nem támad le más kutyát a gazdája jelenlétében, az persze más, ha egy másik letámadja, és ő védekezik...ezért kell minden kutyát domináljon a saját gazdája. A lényeg, hogy válts sulit, gyorsan!
2014. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!