Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok közepes méretű...

Ajánlanátok közepes méretű kutyafajtát? Kertes ház (kinti kutya), egy 6 és egy 2 éves gyerek. Nagy terület, idő lesz a kutyára. Rövid szőrű legyen.

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor tenyésztőt is ajánljatok. Retrivertől az amstaffig bármilyen fajta jöhet!
2014. máj. 19. 18:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha kinti kutya, akkor olyan kell, ami bírja a hideget egy jól szigetelt házban. Vannak rövid szőrű fajták, amik bírják.


A cane corso pont nem ilyen, hiszen Szicíliából származik. Már 5 fok alatt reszket. És egyébként sem közepes méretű és nem igazán gyerek mellé való.


Én leginkább a retriever féléket javaslom családi kutyának. Viszont ők nem házőrzők.

2014. máj. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A cane corsom 10 éve kinti kutya. Imád a hóban feküdni. Télen nem lehetett a kutyaház bejáratára "rongyot" tenni, mert letépte, melege volt.

A gyerekeimtől az ég világon mindent elvisel.

2014. máj. 20. 08:43
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor ő a kivétel. Én három cane corsot ismerek, mind a három fázós. Az egyik már 10 fok alatt reszket, a másik kettő olyan 0 fok körül nem nagyon szeret kimozdulni. Igaz, mind a három kinti-benti.


Azért -10 fok alatt akkor sem raknám ki, a Te kutyádat sem. Nem az az ő világuk.

2014. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!

Biztos én vagyok állati sötét, de mégis mit kéne válaszolni arra, hogy mi a tervem a kutyával?

Akciótervet kell kidolgoznom "kutyanevelésből" ahhoz, hogy kapjak Tőled egy kutyát?

Nem tudom, miért gúnyolódsz velem, mindenesetre nagyon rosszul esik. Vannak elképzeléseim arról, milyen kutyát szeretnék. Olyan katasztrófa, hogy ötleteket kérek? Volt egy bullmacim, van egy cane corsóm, nagyon jól, "tudatosan" nevelt kutyák. A cc tökéletes házörző, mégis igazi családi kutya. Úgy érzem, nem vagyok hülye a kutyákhoz, persze, ehhez látni kéne a kutyám, hogy ezt bárki elhigyje. Egyébként, ha már szóba hoztad: a gyerekeim is nagyon jólneveltek, őket is tudatosan "nevelem" (mellékesen: gyereket nem nevelünk).

2014. máj. 20. 08:54
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem aki egy cane corsot meg tudott nevelni, az bármilyen kutyát bevállalhat.
2014. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!