Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát és gyerek! Miért...

Kutyát és gyerek! Miért csinálja ezt minden ember? (tisztelet a kivételnek)

Figyelt kérdés
Ne nézzetek őrültnek! Szerintetek miért van az hogy ha a gyerek fel sem hagyja kelni a kutyust helyéről rögtön jön és tépi a szőrét meg húzza a farkát. Erre hogy beszélje meg vele szépen(miért???!?!) meg ilyenek:/ bezzeg ha a kutyus ezért rámordul vagy oda kap azonnal mondják hogy altassák el! Nincs helye a családban!Stb. Stb.... Na szóval miért ilyenek az emberek? Lehet őrjöngeni nem baj:) várom az É-R-T-E-L-M-E-S válaszokat!!

2014. máj. 19. 19:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Az nem kifogás, hogy kisgyerek nem tud viselkedni egy kutyával. Mikor kicsi voltam, 4-5 éves, a szomszédban volt egy németjuhász kutya, akivel imádtam játszani. Mégis tudtam, hogy mit nem szabad vele csinálni, mert anya megtanította.

A mostani kutyám 10 éves, 12 éves korom óta van meg. Ő a 2. kutyám, ami teljes mértékben az enyém és én tartozok érte teljes mértékben felelősséggel. Csak akkor harap meg, sebesít meg, ha nagyon belelendül a játékba és belém akad a foga, tehát nem direkt csinálja. Egy kutyával tudni kell bánni, és nem való mindenkinek.

2014. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%

Hááát, én ott toporgok a gyerek mellett, amikor a kutyát "gyötri". Igenis, hagyom, hogy húzkodja a bundáját, piszkálja a farkát, turkáljon a szájában. De nem ütheti, nem húzhatja a fülét, nem piszkálhatja a szemét. Az én kutyám egyszerűen otthagyja a gyereket, ha elege van, és én nem engedem a kutya után.

"bezzeg ha a kutyus ezért rámordul vagy oda kap azonnal mondják hogy altassák el!" Azért gondold végig, hogy egy gyerek mekkra kárt tud okozni egy kutyában és fordítva!

Egyébként meg egy bunkó vagy. Ezért: Lehet őrjöngeni nem baj:) várom az É-R-T-E-L-M-E-S válaszokat

Miért kell direkt ilyeneket írni? Miért nem lehet normálisan kiírni egy kérdést?

Bár gondolom, rögtön törölteted is a válaszom. :)

2014. máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
#12 ezzel csak az a gond, hogy amíg a te kutyád félrevonul ha már zavarja a gyerek piszkálása, egy másik kutya már nem biztos, hogy így fog reagálni. Ezzel a viselkedéssel a gyerekednek meg pontosan azt tanítod meg, hogy teljesen normális egy kutya szájában turkálni. Én úgy látom, hogy mindennek és mindenkinek meg kell adni egy alapvető tiszteletet. A kutya egy érző lény, nem plüssállat amit egy kis gyerek kedvére gyömöszölhet, és én sem fogom ezt megengedni a gyerekemnek. Lehet simogatni, nem lesznek elzárva egymástól, de mindent ésszel. Manapság minden rá van hagyva a legtöbb gyerekre, meg is lehet nézni milyen gyomorforgatóan viselkednek...
2014. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
46%

12. vagyok

1. a gyerekek nem gyötörhetik a kutyát. Igen, húzkodhatják a bundáját, ami 3 méteresre nyújtható. Akkora katasztrófa, hogy turkálhatnak a szájában? Ugyan már... Bocs, az én kutyám nincs porcelánból, arany bevonattal. (60 kg)

2. a gyerekek KIZÁRÓLAG a mi kutyánkhoz nyúlhatnak hozzá. SOHA nem mehetnek oda idegen kutyához, csak akkor, ha a gazdájától engedélyt kapunk, és csak a nagy simizheti meg, aki tudja,hogy egy ismeretlen kutyát csak szépen, finoman lehet megsimogatni.

Pont ezek a "jaj, nem szabad a kutya bundáját visszafele simogatni, füléhez nyúlni" kutyák a gázosabbak gyerek szempontjából, mert fogalmuk sincs, hogy hogyan kell viselkedni.

Nem csak kutyákkal, hanem emberekkel, gyerekekkel is szocializálni kell a kutyát.

2014. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Miért lenne bunkó attól hogy oda írta hogy értelmes válaszokat vár? több olyan van ezen az oldalon hogy kiír egy kérdést (amivel nem bánt senkit csak információt szeretne szerezni) mégis bunkó válaszokat kap (saját példa: egy sima kérdést írtam ki amiben tanácsot kértem mégis leharapta a fejem néhány paraszt mert nem úgy születtem hogy mindent tudok a halak tartásáról azóta én is oda írom hogy aki nem tud normális stílusban írni az inkább el se olvassa és nem is írnak oda)
2014. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#14 az én kutyám sem éppen az a porcelán baba, de ez még nem jelenti azt, hogy kiszolgáltatom egy kisgyerek kénye-kedvére, és elvárom hogy szoborként tűrje amíg a fülében turkálnak, meg a bundáját húzzák-vonják. Találkoztunk már kis gyerekkel, és amikor a bátyámék átjönnek hozzánk látogatóba 3 kölyökkel (legidősebb 7 éves) a kutya egész nap a kicsikkel játszik, állati jól elvannak anélkül, hogy egyik is kellemetlenséget okozna a kutyámnak. Értelmes, jól nevelt gyerekek akik megértik ha elmondod nekik mit lehet, és mit nem. Ettől függetlenül mindenki úgy neveli a gyerekét ahogyan akarja, csak ne legyen belőle senkinek baja, még egy kutyának sem...
2014. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
12 aha és majd ha a kisebb gyereked oda megy egy olyan kutyához aki mondjuk nem tökéletesen tündibündi és elkezdi nyúzni(ahogy TANÍTOTTAD neki)amiért a kutya megkapja a fogadjunk hogy teljesen ki leszel akadva mert azt tanulta tőled hogy addig húzogatja az oroszlán(kutya) bajszát amíg az odébb nem áll! Ja és ha így állsz hozzá nem nagyon fognak kedvelni téged mert 1 hagyod hogy gyereked kedvére idegesítse a kutyusodat, 2 veszélyezteted a GYEREKED testi épségét!!!!
2014. máj. 20. 18:10
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
12-es: akkor hagyod a gyerekednek azt is, hogy a saját hajadat húzza? ugyanaz...
2014. máj. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdező! Tán végig kéne olvasni, amit írtam a 14-esben.

Kár, hogy csak fekete-fehérben tudtok gondolkozni. Arany középútról hallottatok-e?

2014. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es elolvastam de hidd el nekem hogy ennyi idősen nem jegyzi meg ezt rendesen aztán ha kicsit nagyobb lesz és bejön a keretekbe egy kóbor kutya és az megharapja nagyon durva betegségeket kaphat el!! Mondom ebből a gyerekednek is baja lehet.
2014. máj. 20. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!