Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj az, ha megkérjük a gyereke...

Baj az, ha megkérjük a gyerekeink barátait, hogy tegezzenek?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, 15 éves lány, 17 éves fiú. Nem aggódunk érte, hogy rossz társaságba keverednek, a barátaikat gyakran áthívják, mi is ismerjük őket. Minden első találkozásnál megkérjük őket, hogy tegezzenek vissza nyugodtan. Néha furcsállják, néha kínos nekik, de rövid idő után általában megszokják.


A kérdés azért merült fel bennem, mert egy édesanya, akinek hasonló korú gyerekei vannak, nagyon rosszallóan válaszolta, hogy ő inkább megkövetelné a tiszteletet, és nem haverkodna a gyerekei barátjával.


Mi sokkal jobban érezzük magunkat, ha tegeznek, mert így nem idegen felnőttként kezelnek minket, és nem szoktak tiszteletlenek lenni.


A feleségem 41, én negyven 42 éves vagyok.



2014. febr. 15. 18:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Úgy is lehet valaki atom bunkó, hogy ha magáz valakit, szóval a tisztelet nem ettől függ.
2014. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Az én anyukám is megkéri, hogy tegezzék, legjobb barátnőm simán letegezi, többieknek először fura volt, de megszokták. Engem is mindig megkérnek, a legtöbbet sikerül is, de van akit képtelen vagyok.
2014. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Én nektek adok igazat.Ez nálunk is így működik. Tegezni lehet nagyon tisztelettudóan is , lehet azt mondani, hogy pl. Szia Kati néni, vagy szerbusz Pista bácsi. De ha a tiszteletlenség első jelei mutatkoznak, akkor a felnőtt dolga azt azonnal helyre tenni. Ez nem a tegezésen múlik. (Mi 50 felettiek vagyunk, a gyerek és barátai-barátnői 25-től)
2014. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább nektek adok igazat. Sokkal oldottabb a légkör egy olyan környezetben, ahol tegeződés van, mint ahol magázódás. Már csak a vállalati életben is. Ha egy 60 éves kollégával egy 25 éves tegeződik, nincs benne semmi probléma. Nem jelent tiszteletlenséget. Az jelentene tiszteletlenséget, ha a 60 évest magázza a fiatal, az meg letegezi őt. Szerintem úgy normális ha csak tegezés, vagy csak magázás van az emberek között. Ha választani lehet, akkor inkább tegezés.
2014. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
elsővel teljesen egyetértek... engem a 14 éves lányom barátai is tegeznek... unokaöcséim-húgom barátai is, sose voltak tiszteletlenek, tudják meddig mehetnek el, sokszor engem kérdeznek valamiről amit esetleg nem mernek más felnőttől megkérdezni :) (nő-pasi ügy :) ) szerintem sincs ezzel semmi baj... sokkal jobb és közvetlenebb a kapcsolat...
2014. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Ez inkább ízlés kérdése. Egyesek munkahelyen sem tegeződnek, mondván, hogy tegezve könnyebb lehülyézni a másikat. Inkább arról van szó, hogy a magyar nyelv csodásan gazdag az emberi viszonyok érzékeltetésére. A gyerekeknek lehet kínos a felnőtt letegezése, pláne, ha ez majd laza kapcsolat lesz és esetleg csak 1-2 év múlva lesz újabb találkozás, miközben ők többet változnak, mint a felnőtt, és akkor megint kínosan érzik majd magukat.
2014. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
A tisztelet nem ettől fog függeni és szerintem nagyon jó ötlet, mert az ember általában bátrabban közeledik azokhoz, akikkel tegeződik és így jobb kapcsolatot alakíthattok ki a gyerekeitek barátaival, ami nagyon hasznos dolog, mert ha mondjuk valami probléma van a gyerekeitekkel, a barátaikkal beszélhettek róla, és ők is könnyebben el fogják mondani, ha szerintük valami nem oké. Én mindig tegezhettem a barátnőim szüleit és pl. ha valamelyik barátnőm nagyon maga alá került vagy nehéz időszakot élt meg, akkor a szüleivel mi is összedolgoztunk, hogy hogyan segítsünk neki.
2014. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%

Az én barátaim is tegezik a szüleimet, kivéve egy, de az engem is nagyon idegesít, hogy mindig azt mondja, hogy Csókolom... Én tegezem az ő szüleit, nem tudom, hogy hogy fogadják, de mindig udvarias vagyok velük, és szerintem nem baj nekik, hisz sose szóltak. Az én legjobb barátnőm a nagyszüleimet is tegezi.

15/L^^

2014. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Miért lenne baj? Szerintem tök normális, főleg, ha sokat járnak oda.
2014. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Aki tiszteletlen, az maházva is az.

A férjemmel már túl voltunk a 30-on, amikor a szomszédban lakó 80 éves bácsi felszólított bennünket a tegezésre. Azt mondta, hogy még nem érzi magát annyira öregnek, hogy bácsizzák és magázzák.

Megköszöntük a megtiszteltetést, és attól kezdve Gyula bátyámnak szólítottuk.

2014. febr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!