Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi esettel kapcsolatban (német juhász kölyökkutya)? Helyesen jár el a tenyésztő?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete hoztam el tenyésztőtől 8 hetes kölyökkutyát (chip, védőoltás, bolha, kullancsirtás, tenyésztői számla, szülök szűrése megvolt). Harmadnapra bélgyulladást kapott feltehetően vírusos eredetű, de feltehetően nem parvo. A tünetek már elhozás utáni napon jelentkezett híg széklet formájában, hányás csak a harmadik naptól. El kellett altatni. A tenyésztő beszélt a jogászával pénzt nem ad vissza, egy másik kiskutyát adna féláron. Garancia csak fül, fog és csípőízületi hibára van. Virológiai tesztet nem csináltattunk az altatás után

2014. máj. 20. 13:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
14%

Sokan mennyire hangoztatják, hogy a tenyésztő kutyái százezrekért csodakutyák, egészségesek mint a makk, minimum 15 évig élnek, aztán tessék.

Lehet, hogy szaporítóval jobban jártál volna, komolyan. Olcsóbban ugyanazt. Ez a tenyésztő meg ment a jogászhoz.

Hidd el, a végén ti jöttök ki így is, úgy is rosszabbul. Én itt már nem vennék másik kutyát, fél áron se. Az lett volna az egyenes, ha ingyen odaadja. De ő is számára minél kedvezőbben akar kijönni a dologból.

Szerintem szemelj ki egy jobb kennelt, és vegyél ott kutyát!

2014. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam székletvizsgálat nem volt így a betegség nem lett beazonosítva. Ultrahang volt ahol látszott, hogy áll az egész, bélmozgató gyógyszereket és gyulladáscsökkentőket kapott amire nem reagált. Lehetőség lett volna még a műtéti beavatkozás és a virológiai vizsgálat, ami kb. még egy kutya ára, és még egyáltalán nem biztos, hogy felépül. Mert ha éppen mégiscsak parvo, akkor kb 30% esély a gyógyulásra.
2014. máj. 20. 16:37
 13/15 anonim ***** válasza:
Lehet szapulni a tenyésztőt, de csak a genetikai betegségekre tud garanciát vállalni. Ő mindent megtett hogy a kutya egészséges legyen ennek ellenére vírus fertőzte meg. Szaporítónál a sok oltatlan kutyánál mitgondolsz kedves előttem válaszoló ott nem lehet parvós a kutya. A fél ár az szerintem teljesen korrekt ajánlat. Kezeltetni kellett volna, vagy minimum boncoltatni mert így hogy nulla papírral feltételezésekkel mész vissza hozzá azt vagy elhiszi vagy nem.
2014. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!

Egy parvo-teszt székletből vagy végbélből 5000ft. Ha nincs széklet, végbélből vesznek mintát, mert mire már nincs széklet, gyakorlatilag éppen csak a szeme állásából nem kimutatható a fertőzés.

Másrészt: a véres széklet nem garancia a parvora, ha kicsit utánaolvasol on-line, le van írva, hogy az esetek kb 40%ában nem jelentkezik. Vannak olyan betegségek, amik szintén produkálhatnak véres székletet, tehát egyik sem garantálja 100%ban a helyes diagnózist, csak a gyanú alapja. Továbbá az sem mindegy, hogy széklet előtt, benne vagy után van vér.

A tenyésztő nem járt el etikusan, viszont részéről jogos a történet. A szerződésben foglaltakat az ő oldaláról teljesítette, Te pedig nem mentél a pénzed után eleget. Ez volt a tanulópénz. A tenyésztő is ember, az emberek pedig a saját érdeküket nézik. Jogilag nehezen lesz támadható, egyébként meg felesleges, úgyhogy veszett ló az egész.

Én nem hoznék tőle még egyszer kutyát, de ez mindenki saját szuverén döntése.

Ha megengedsz egy megjegyzést: Itt a lehetőséged, hogy elhozz egyet a több tíz fajtamentős kutya közül.

2014. máj. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
60%

Szerintem a kiskutyában benne volt a vírus, de nem látszott, nem ütközött ki rajta, és az orvos szerintem rávakcinázott a már benne bujkáló betegségre. Lehet, hogy ezért volt a kiskutya menthetetlen.


Ha én lettem volna a tenyésztője, ingyen adtam volna másikat neked. Mert ha elhozod tőlem és harmadnapra bélgyulladást kap akkor joggal arra kell gondolnom, hogy lehet, hogy nálam fertőződött meg a kölyök.

2014. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!