Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek miért tette ezt a...

Szerintetek miért tette ezt a kölyökkutya a gyerekkel?

Figyelt kérdés

11 hetes német juhász, egy hete van nálunk. Sokat vagyunk kint vele az udvaron, tanítgatom mindenre.

Ma a 2 éves kislányom homokozott, és ott voltam a közelében a kutyával, arra is tanítom, hogy a homokozóba nem mehet be.

Játszottunk már sokat, már inkább csak pihenni akart a kutyus, mindig lefeküdt az árnyékba, kicsit messzebb a homokozótól.

Mikor én is egy picivel messzebb jöttem, kb 4 méterre, odaszaladt be a homokozóba, és majdnem fellökte a lányom, szagolgatta, és kivette a kezéből a lapátot. Rögtön rászóltam, már amikor szaladt, és rohantam oda, de nem reagált, ezért a "grabancánál" fogva raktam ki a homokozóból. Visszajött még kb 3szor, akkor már szinte kidobtam, ezután leült, és ott maradt.


Miért vette ki a lapátot a kezéből, amikor volt ott sok más játék is?

Miért jött vissza, ha egyszer elég határozottan kitettem?

Jól fegyelmeztem? Kéne valahogy büntetni?


2014. máj. 19. 14:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Csak játszott a kutya, semmi több! Nem akarta bántani a gyereket! Egy 11 hetes kutya még csak gyerek! De ha nagyon durván bánsz a kutyával, akkor eldurvulhat köztetek a dolog! Ne bántsd, csak türelmesen tanítsd. Ha kell 10 X mutassál meg neki valamit, előbb-utóbb meg fogja tanulni. De ha durva vagy vele, akkor tőled félni fog, viszont a kislányoddal szemben már nem, mert ő még sokáig gyerek marad! Viszont a kutyád 1 év múlva felnőtt lesz. Szoktasd össze a kutyát a gyerekkel, de ne legyél durva és türelmetlen a kutyáddal! Ez sehol nem hozott még jó eredményt!
2014. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Játszani akart és nem csak simán a játékokkal, hanem a gyerekkel is, ezért azt fogta meg, ami nála van. Egyébként még a kutya is kölyök, tehát teljesen normális még, hogy kicsit rakoncátlan, tehát normális ha többször próbálkozik. Türelem kell hozzá. Ennél komolyabb fegyelmezés szerintem nem kell, mint amit eddig is csináltál.
2014. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

pont azért fogtam a grabancánál, mert durvább nem akartam lenni, de éreztetni akartam, hogy ez nagyon nem volt jó, amit csinált.

Gyerekekkel szoktatom, van egy 4 éves is, de a kisebb még nagyon megijed ha közel megy hozzá a kutya, messziről viszont nagyon szereti nézni.

Nem volt eddig kutyánk, úgyhogy a gyerekeknek nagyon szokatlan ez egész, de mindig mondják, hogy menjünk ki hozzá.

2014. máj. 19. 14:35
 4/25 anonim ***** válasza:
A kisebbik gyerek is meg fogja szokni, nem lesz vele semmi probléma! Csak mondjad a kicsinek, hogy nem bánt, csak játszik, és simogattasd meg vele a kutyát, és meglátod, hamar összeszoknak. :)
2014. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ahogy már itt írták az a kiskutya még egy rakoncátlan kisgyerek és abban a korban van, amikor még próbálgatja, feszegeti a határait tehát már nevelni kell és persze ez a nagyon játékos korszaka.

A kisgyerekek is ilyenek. Mindig azzal akarnak játszani, amivel nem lehet, vagy ami nem az övék. A sajátjukra ráunnak. Most épp a lapát tetszett neki. Nézd meg a játszótéren a kicsiket a homokozóban: néha bizony van sírás, hiszti mert az egyik elveszi a másik játékát.

Nekem ugyan macskáim vannak de azok sem játszanak sokat a saját játékaikkal inkább ellopják a gyufát, a cérnagombolyagot, a radírt, a tollat és bármit, ami érdekesnek tűnik számukra. A kutyusnak most a lapát kellett.


Én is úgy látom, hogy nem akarta bántani a gyereket csak csintalankodott és szerintem azt is érzi, hogy ő egy kisember, akivel játszani lehet.

Csak egy pajtit keresett magának.

Más ha foglalkoznak a kutyussal meg más, amikor magának keres játékot.

Szerintem is nyugodtan és higgadtan kezeld a dolgot. Az ilyen grabancnál megragadós esetek nem tesznek neki jót inkább a határozott, emelt hangú NEM! jobban megtenné.

Egyébként meg most kell összeszoktatni a kisgyerekkel, amíg könnyebben nevelhető. Most kell összehaverkodni, megszokni a gyerek közelségét nem kell őket elválasztani. Ha együtt nőnek fel és vannak közös élményeik akkor válik igazán társsá a kutya később de ha folyton lepattintod a gyerekről akkor mindig tartani fogja a távolságot a kapcsolatuk már nem lesz olyan baráti.

2014. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Egyetértek 5-össel! De a többiekkel is.
2014. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
A kutya gyárilag AKAR együttműködni veled, ilyen a genetikája. Jutalom és büntetés nélkül is tudja, hogy együtt jobb dolgozni, mint ellenkezni. Ő még kicsi, minden érdekli, pont mint egy 2 éves gyereket- csak ő élete végéig kiskorú marad:) Szagok, stb, mire lehet jó, mennyire lehet rágcsálni, ilyenek vannak a kutya fejében. A grabancrázás azért jó-ha már muszáj- mert az anyja is így fegyelmezi, a büntetés meg általában marhaság mert 1) ritkán alkalmazod épp akkor amikor kell, tehát többnyire gőze nincs, miért kapja 2) elviszed az együttműködés helyett olyan irányba, hogy tedd meg mert én azt mondtam, tehát távolítod magadtól. A kutyákat az ember hülyíti meg a baromságaival, és ő olyan korban van, amikor ha valami bevésődik neki, azt nem radírozod ki az agyából soha. Vidd őt sokszor sétálni, amikor vele foglalkozol, nem beszélgetsz stb és játszatok közösen, közben simán megtanulja mit szabad mik a határok. Tipp: morogjatok rá, ha rossz és ha véletlenül fájdalmat okoz, nyüszítsetek, rendkívül hatékony módszer mindkettő.
2014. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó reakciód volt a legérthetőbb a kölyök számára. Vannak gyerekeid, így nagyon is tudhatod, hogy hiába mondasz valamit akár a nagyobbnak is, nem lesz elég egyszer.

Nem kell büntetni, ha fegyelmezed. Sőt..amikor kint maradt,egy idő után járt volna a dicséret.

2014. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ezt a grabancozást kutyasulis oktató mondta nekem egyszer, a dominancia miatt. De akkor inkább ne használjam egyáltalán?


Az a baj, hogy a kétévesem még nagyon megijed, ha közel megy a kutya. Néha megengedi, hogy megszagolja a cipőjét, de ennél közelebb még nem tudtam vinni. :)

De gyakoroljuk!

De a lényeg, hogy nem állhattam felette határozott NEMeket mondogatva, miközben a gyerek pánikolva bőg... :)


Mindig velünk van a kutya, amikor kint vagyunk, pont azért, hogy a kutya és a gyerekek is szokják az együttlétet.

2014. máj. 19. 15:22
 10/25 A kérdező kommentje:
7-estől kérdezem, a grabancrázás is elviszi rossz irányba a kapcsolatot, vagy a büntetésre írtad?
2014. máj. 19. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!