Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnák találni olcsón...

Hol tudnák találni olcsón eladó dobermann kutyát?

Figyelt kérdés

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében hol találok dobermann kutyát??

legjobban kölyök kutya kellene és kan



2014. máj. 22. 18:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem másra kell kenni hogy hülye mert segíteni akar.

Amit mondtak nem hülyeség.

Pont nem rég volt a tv-ben egy olyan eset hogy a család talált a neten egy aranyos kis kutyát,imádták,meg is vették.Hazavitték és 1-2 nap alatt úgy legyengült,hogy csak az alatást választhatták.Nem megmérgezzék,nem ilyesmi baja volt,hanem örökletes betegség.

Tehát ezért tanácsosabbb ha drágábban veszel egy normális kutyát.Mert amit te mondtál nem is tudom milyen összegért találtál olcsón,annak nem sok esélye van hogy fajtiszta,és még lehet hogy egy hetet sem bírna ki nálad mert valami baja van amit nem veszel észre egyből,és aztán viheted elaltatni.

Ha neked,ez drága,akkor ne vegyél kutyát.Nem bántásból mondom,de a dobermann méghozzá egy elég sportos kutya,akivel naponta órákat sétálni kell,vagy futni,meg ha beteg lesz,nem 10 000,hanem 50 000 lesz meggyógyítani.

Vagy fizetsz élete végéig havi százezreket,vagy egszer kifizeted,és sokkal kevesebb a valószínűsége hogy beteg lesz. De ha veszel egy putriból kilóra egy kis dobermannak kinéző kutyát,aki lehet hogy akkorára nő majd mint egy border collie,és ráadásul kitudja mi baja lesz, akkor tedd meg.Mi itt csak tanácsot tudunk adni,de eléd dobni egy fajtiszta, tk-s dobermann kutyát nem tudunk.Te döntesz,veszel egy normális kutyát,vagy egy betegeskedő keveréket.

2014. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
91%
Az egy dolog ha szerencséje van az embernek.Volt már ismerősöm aki vett 20 000-ért egy 12-15 éves koráig élő egészséges kutyát,de több arányban vannak sajnos a szaporított, sz@r körülmények közt tenyésztett kölykök,akiket kilóra eladnak bárkinek.
2014. máj. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
93%

De miért kell egyből megsértődni?

Ezt írtad kicsit másképp:


"Hol találok olcsón 2014-ben gyártott BMW-t?"

Erre írjuk, hogy olyat nem.

Vagy veszel egy több éveset, vagy veszel egy más márkát.

Erre Te írod, hogy nem áldozol ennyit egy autóra.

Mi írjuk, hogy ha nincs pénzed, miből tankolod, viszed szervizbe, stb.


Majd írod, hogy láttál itt meg ott ilyen meg olyan olcsón de az messze van.


Most:

Kell neked az a kutya?

Ha nem akarsz rá ennyi pénzt áldozni, akkor örülj neki, hogy van más alternatíva.

Távol van. És?

Nem kölyök, mert menhelyről fajtamentőktől hoztad. És?


Én is menhelyről hoztam egy 3 éves fajtiszta, törzskönyvezett rottweilert, mert a tenyésztő kivágta valami mondvacsinált indokkal. (a mai napig nem tudom mi volt az oka)


De nem vettem volna 10 ezerért egy kölyköt! Jó, aranyos meg cuki meg minden, de most ha van 10 ezred, akkor vársz fél évet és félreteszel pénzt és lesz 100 ezred vagy még több.

Gondolj bele mennyi pénzt otthagysz egy gyors étterembe, mennyi pénzt eltelefonálsz feleslegesen, ha cigizel vagy jársz buliba az sem 2 forint, talán nyomatod a légkondit 1000-el, stb, stb, stb, akkor pikk-pakk összejön ez az összeg.


Nekem is volt rá pénzem, de NEM nem akartam rá áldozni, hanem lett ez a lehetőség (egy ismerősöm menhelyen önkéntes és ő szólt) és kész.


Figyi. Én keresek neked a neten 10 ezerért "fajtiszta" kölyök kan dobit, hozzád közel, de azt a kutyának max. fél évig fogsz örülni, mert ha ott kell hagynod az állatorvosnál egy rakat pénzt, akkor majd az utcára dobod azzal a szöveggel, hogy: "Nekem van pénzem állatorvosra, de én nem áldozok ennyit a kutyára."

2014. máj. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
93%

Olcsó, de messze? Miért nem postáztatod?

Én kedvencnek veszek magamnak (hivatalosan a gyerekeimnem) egy amstaffot. És bizony, kiadok érte 120e ft-ot. Kifizetek ennyit, megkapja a jó minőségű tápot és így remélhetőleg hosszú-hosszú évekig csak évente egyszer járunk majd orvoshoz, kötelező oltásra.

2014. máj. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
88%

semmi értelme fizetni sokat egy kutyáért mert 100 ezerből már veszek egy értelmesebb dolgot de inkább akkor nem veszek kutyát de be vagytok bolondulva a kutyába és igy fizettek sokat de NEM ÉRDKEL!!


Pf....ha te mondod.......

Végülis attol függ milyen szemszögből nézzük.

Azt írod van pénzed, de nem pocsékolsz kutyára annyit. Igazad van. Ne is pocsékolj annyit egy tenyésztőnek majd jól le húz havonta pár állatorvos pár százassal. Nyugodtan szerezzél ócsóé kutyát végülis valakinek a dokit is el kell tartani, nemed meg úgyis van pénzed! XD XD

2014. máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Jav: neked
2014. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
90%
Biztos ismered a mondást, hogy a minőséget meg kell fizetni. De igazad van, kíméld is meg a dobermannokat, nekik teszel szívességet ha nem "pocsékolod a pénzed" :) vegyél nyugodtan 10 ezerért, csak aztán ne sírjon a szád ha véletlenül inkább vizsla lesz belőle, mint dobi
2014. máj. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

De figyelj már ember!

Nekem is álomfajta volt a dobi, de a következő 5-7 évben még nem volt tervben, mert nem volt rá minimum 100 000em. Úgy esett, hogy volt egy ilyen lehetőség, én meg kihasználtam az adandó alkalmat.

De ha egy kutya nem ér neked ennyi pénzt, minek neked kutya?

Ha maga a vágyad tárgya nem éri meg, miért éné meg a kutyaovi, kutyaiskola, chip átiratás, útlevél,állatorvos stb?

2014. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
84%
Most miért győzköditek? Szerintem mindenkinek azzal teszi a legnagyobb szívességet, ha a pénzét valami "értelmesebbre" költi, és nem kutyára.
2014. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
83%

29-el értek egyet.Ne győzködjük.

Ha már kapásból úgy áll hozzá hogy egy egészséges kutyáért nem fizet,inkább vesz egy zsákbamacska kutyát kitudja honnan,akkor inkább vegyen magának okos telcsit,vagy amit akar,de az élőlényeket inkább hagyja ki a dolgai közül.

2014. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!